REKLAMA

Wiktoria od pierwszych chwil bohatersko walczy o życie, jednak potrzebuje pomocy

REKLAMA

14-letnia Wiktoria Szymczak ze Szczawina Kościelnego samodzielnie stawia czoło ciężkim chorobom. Każda z osobna mogłaby pokonać dorosłego człowieka, ale nastolatka nie poddaje się. Teraz potrzebuje funduszy na specjalistyczną operację w Niemczech.

Wiktoria od pierwszych chwil swojego życia musi walczyć o każdy kolejny dzień na tym świecie. 14-latka ze Szczawina Kościelnego (pow. gostyniński) cierpi na:

  • zespół Ehralsa Danlosa,
  • zespół Arnolda Chiariego z jamistością,
  • zespół Klippel-Faila,
  • dehydratacja kręgosłupa,
  • deformacje kręgosłupa,
  • polineuropatię,
  • wadę układu moczowego z marskością nerki lewej,
  • wadę serca VSD,
  • skoliozę neurogenną.

– Trudno pisać po raz kolejny o pomoc, ale jeżeli chodzi o zdrowie i życie osoby, którą się kocha ponad życie, nie ma żadnych ograniczeń. Wiktoria jest wojowniczką od pierwszych chwil swojego życia. Już jako niemowlę walczyła o swoje życie i wygrała. Mimo tak wielu chorób, Wika zawsze była pogodna, uśmiechnięta, uczęszczała do szkoły, jeździła na rowerze. Los nigdy jej nie oszczędzał, ale Wika, mimo że upadała, zawsze wstawała i walczyła. Mnie, jako mamie, ciężko patrzeć na jej ból i cierpienie, na to, jak los parszywie ją rani, zabierając jej wszystko to, co ma, czyli życie – opowiada Żaneta Szymczak, mama Wiktorii.

Teraz dziewczynka ma szansę na operację, która zdejmie z jej barków ciężar poważnych problemów z kręgosłupem. Operacja, której postanowił się podjąć profesor Klekamp z Niemiec, ma powstrzymać i cofnąć brak czucia w kończynach oraz postępujący paraliż prawej strony ciała Wiktorii Szymczak.

W walce o zdrowie i życie 14-latki liczy się każdy grosz i każdy dzień. Niemiecka klinika przygotowała na razie wstępne obliczenia – wiadomo już, że koszty leczenia Wiktorii wyniosą ponad 100 tysięcy złotych.– To ogromna kwota. To cena za sprawność, życie i przyszłość mojego dziecka. Dorastającej córki, która obecnie, zamiast korzystać w pełni z życia, zdaje się czekać na najgorsze… Postawiłam wszystko na jedną kartę, a teraz potrzebuję pomocy! – pisze pani Żaneta.

– Jeśli tylko uda się nam zdobyć ustaloną przez klinikę kwotę, profesor Klekamp przystąpi do operacji i spróbuje zmienić życie i świat Wiktorii. Proszę, a wręcz błagam, pomóżcie nam zawalczyć o jej zdrowie i życie, póki jest jeszcze nadzieja na lepsze jutro – apeluje mama Wiktorii.

Wiktorii można pomóc poprzez zbiórkę na portalu siepomaga.pl.Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU