REKLAMA

Wolontariusze z ORLENU będą pomagać seniorom

REKLAMA

Epidemia koronawirusa w Polsce spowodowała szczególne zagrożenie dla osób starszych. To oni ponoszą największe ryzyko zakażenia, powikłań i śmierci. Dlatego rząd zaapelował, aby do maksimum ograniczyli wyjścia z domów. Pomoc w codziennych sprawach zaoferowali wolontariusze z PKN ORLEN.

PKN ORLEN włączył się w działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – nowego, rządowego programu, którego celem jest ochrona osób starszych. Pracownicy koncernu w ramach wolontariatu będą pomagać seniorom w codziennych czynnościach, takich jak wizyty w aptece, urzędzie czy też zakupach domowych.

Jak przekazał Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, spółka ma już wieloletnią tradycję wolontariatu, nie mogło jej również zabraknąć w programie skierowanym do seniorów.

– Nasi pracownicy wielokrotnie udowodnili, że los potrzebujących nie jest im obojętny. Wiem, że i tym razem można na nich liczyć. Wspieramy walkę z pandemią w każdy możliwy i dostępny sposób. Pomoc oraz ochrona osób starszych, które są najbardziej narażone w związku z pandemią, to ważny element tych działań – wyjaśnił Daniel Obajtek.

O Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów już informowaliśmy – to działania, dzięki którym osoby w wieku powyżej 70. lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Dzwoniąc na specjalną infolinię (22 505 11 11), osoby starsze mogą poinformować m.in. o produktach które są im niezbędne, aby bezpiecznie pozostać w domu. Zamówione artykuły zostaną dostarczone bezpośrednio pod ich drzwi, przy wsparciu wolontariuszy. Seniorzy mogą w ten sposób poprosić również np. o wyprowadzenie psa, czy pomoc w sprawach urzędowych.Pomóc seniorom może każdy – wystarczy zadzwonić na infolinię, wypełnić ankietę dostępną na stronie: wspierajseniora.pl, a następnie przyjść do ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie – ich lista znajduje się na stronie: gov.pl/web/koronawirus/wolontariat.

Nie są to jedyne działania ORLENU podczas walki z epidemią. Podczas pierwszej fali pandemii przeznaczył ponad 100 mln zł na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, m.in. zakup środków ochrony indywidualnej, w tym masek, rękawiczek, kombinezonów oraz gogli, a także sprzętu medycznego. Przekazał też środki ochrony 21 najbardziej potrzebującym Domom Pomocy Społecznej, Fundacja ORLEN wspiera szpitale w całej Polsce, zajmujące się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzyły bazę laboratoryjną, zakupiły karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Na początku pandemii ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN w ciągu 10 dni przestawiła linie produkujące płyn do spryskiwaczy i w trybie ciągłym rozpoczęła wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Przekazywano go na potrzeby służby zdrowia i służb mundurowych, a także do sprzedaży detalicznej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. t56 says:

    już widzę tę kolejkę wolontariuszy pod drzwiami seniorów posiadających psy aby je wyprowadzać rano w południe i wieczór z torbami jedzenia dla psów i kotów!!!!!!????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU