REKLAMA

TVN Uwaga: Przygarnęli chłopca z Płocka. Teraz on pomaga przybranej rodzinie

REKLAMA

Program TVN Uwaga poruszył temat mieszkańca Płocka, który dwanaście lat temu zyskał nową rodzinę. Teraz, po tym jak jego przybrani rodzice zostali oszukani, sami potrzebują pomocy.

Patryk wychowywał się w rodzinie alkoholików. Z Łukaszem poznał się dzięki harcerstwu i w ten sposób zaprzyjaźnił się z rodziną państwa Piotrowskich.

Jak wspomina mama Łukasza, Agnieszka Piotrowska, jej syn przyprowadził Patryka pierwszy raz zimą. Chłopiec był wówczas w podartych tenisówkach. Zaprosili go na herbatę, później na kolację. Opowiadał, że ma rodziców alkoholików i aż ośmioro rodzeństwa. Łącznie z rodzicami mieszkało 10 osób na 20 metrach kwadratowych. Przyznał, że dopiero wyszedł z domu dziecka, jedzenia szukał w śmietnikach. Widać było, że potrzebuje pomocy. Wspominał, że jeśli przyniósł jedzenie do domu zamiast wódki, dostawał od rodziców lanie.

Patryk mówi w trakcie programu, że część z rodzeństwa spała na łóżkach, a część na podłodze. Libacje były praktycznie codziennie.

– Jak miałem 12 lat, zacząłem na rynku handlować warzywami i owocami od zaprzyjaźnionej pani, żeby dzieciaki miały co jeść – tłumaczy.

Dzięki pomocy państwa Piotrowskich, którzy załatwili mu pracę i przygarnęli pod własny dach, jego życie zmieniło się. Ze wzruszeniem wspomina pierwsze święta w nowej rodzinie, podczas których dostał pierwszy w życiu prezent. – Były to buty, o których marzyłem. Podczas świąt był stół, normalna choinka. To było tak jak w telewizji – mówi w trakcie programu TVN Uwaga Patryk.

Kadr z programu TVN Uwaga

Po kilku latach jego nowa rodzina została oszukana. Państwo Piotrowscy chcieli rozbudować dom, a człowiek, z którym zawarli ustną umowę, nie wywiązał się z niej. Zostawił dom w stanie surowym zamkniętym, mimo tego zażądał zapłaty za całość, chociaż nie wykonał prac zawartych w umowie. W końcu przejął całą nieruchomość.

Rodzina straciła dom, jednak nie poddała się i za niewielką pożyczkę kupiła działkę z małym domem. Teraz budynek trzeba wyremontować, ponieważ w momencie zakupu nie było w nim okien, drzwi, brakowało wody i centralnego ogrzewania. Mimo tego, państwo Piotrowscy przeprowadzili się do kompletnie zrujnowanej nieruchomości.Patryk postanowił pomóc rodzinie – zorganizował internetową pomoc w postaci zbiórki pieniędzy na remont domu, który znajduje się w Kosinie (gmina Radzanowo, pow. płocki).

– Jestem Patryk, mam 30 lat i chcę zacząć lepsze życie z moją nową rodziną – napisał na stronie zbiórki. – W wieku 17 lat wraz z moim rodzeństwem trafiłem do domu dziecka przez nadużywanie alkoholu przez moich biologicznych rodziców. Po wyjściu spotkałem na drodze Panią Agnieszkę oraz Pana Darka, którzy stali się moimi nowymi rodzicami. Przez nieuczciwego mężczyznę stracili dom i byli zmuszeni kupić nowy. Ten dom wymaga teraz naprawy dachu – tłumaczy.

Jak opisuje, jego nowa mama jest chora na cukrzycę II stopnia i przyjmuje insulinę. Opiekuje się też ośmioletnią córką Weroniką, która cierpi na padaczkę. Tata ma problemy z kręgosłupem, co uniemożliwia podjęcie stałej pracy.

Zdjęcia, które zamieścił Patryk obrazują straszny stan domu, szczególnie dachu. Mieszkańcy boją się, że się zawali.

– Za każdą najmniejszą wpłatę będę bardzo wdzięczny. Zbliża nas to do celu, który chcielibyśmy osiągnąć przed przyjściem zimy – podsumowuje Patryk.

Zbiórka, po emisji programu w TVN Uwaga, przekroczyła już zakładaną kwotę 50 tys. zł. Jak napisał Patryk, dziękuje wszystkim, którzy chcą dalej wpłacać pieniądze, aby wyremontować nie tylko dach, ale i dom w środku.

Cały program możecie obejrzeć pod LINKIEM. Zbiórka organizowana jest na stronie Pomagam.pl.

Dom państwa Piotrowskich, fot. FB Dla Patryka i jego rodziny

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU