Zamknij

Rozśpiewane, roztańczone, utalentowane - zakończenie półkolonii z ORLENEM

Agnieszka StachurskaAgnieszka Stachurska 12:18, 22.07.2024 Aktualizacja: 12:50, 22.07.2024
Skomentuj

Mamy bardzo uzdolnione dzieci - to wniosek, jaki nasuwa się po zakończeniu półkolonii kulturalnych z ORLENEM. Pod okiem instruktorów, w ciągu zaledwie kilku dni uczestnicy półkolonii rozwinęli swoje pasje - śpiewania, tańca, grania na instrumencie, zajęć plastycznych czy teatru.

Dzieci z Płocka i sąsiednich gmin (Stara Biała, Łąck, Gąbin, Słupno, Radzanowo i Nowy Duninów) ponownie mogły skorzystać z akcji „Wakacje z ORLENEM”. W tym roku koncern przygotował jeszcze więcej propozycji - przez wakacje odbywają się półkolonie: sportowe, kulturalne, językowe oraz półkolonie „Laba w mieście” czy półkolonie z Zespołem Dzieci Płocka. Udział w nich jest bezpłatny.

Półkolonie kulturalne, w których zakończeniu wzięliśmy udział, to warsztaty muzyczne (grupa instrumentalna i wokalna), plastyczne, teatralne, taneczne i audiowizualne, które odbywały się w dwóch turnusach: 1-5 lipca oraz 7-12 lipca br. Zajęcia prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki (SEKAiN) przeznaczone były dla dzieci z klas 1-8 szkół podstawowych. Ale nie tylko warsztaty zaplanowano podczas półkolonii.

- Byliśmy na wycieczce w Toruniu, gdzie dzieci mogły zwiedzić starówkę z przewodnikiem, mieliśmy też okazję odwiedzić Planetarium Toruńskie - mówi Roman Kusy, koordynator półkolonii kulturalnych z ORLENEM. - Nasze grupy były tematyczne, podobnie jak w poprzednich latach: audiowizualna, taneczna, muzyczna instrumentalna, muzyczna wokalna, grupy plastyczne i grupy teatralne. Właściwie każdy turnus miał troszeczkę inny program. Zależało to od prowadzących zajęcia, no i od dzieci, które też wpływały na treść tych działań i na tę prezentację, która odbyła się w finale - wyjaśnia nasz rozmówca.

Jak zdradza, zgłoszeń na półkolonie było zdecydowanie więcej, niż zaplanowanych miejsc, których było łącznie 240. 

- Dokładnej liczby nie wiem, musiałbym to policzyć, ale na pewno było ponad 300 dzieciaków zgłoszonych do naszych półkolonii - mówi Roman Kusy.

Podkreśla także, iż za sukcesem Półkolonii Kulturalnych z ORLENEM, organizowanych przez Stowarzyszenie SEKAiN, stoi grono wspaniałych osób, które z zaangażowaniem i pasją tworzyły niezapomniane wrażenia dla dzieci. On sam jest pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia, a jednocześnie Prezesem SEKAiN i wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku. Kierownikiem II turnusu półkolonii była Litosława Koper, która na co dzień jest Dyrektorem MDK. Zajęcia plastyczne prowadziły: Maja Gorczyca, Sylwia Serwach-Barucha, Katarzyna Adamczyk oraz Monika Krzemińska. Zajęcia wokalne odbywały się pod czujnym okiem Katarzyny Pilichowskiej - nauczyciela zajęć muzycznych. Zajęcia instrumentalne poprowadził Grzegorz Leliński - nauczyciel zajęć muzycznych, zajęcia teatralne nadzorowała Olga Barańska - nauczyciel zajęć teatralnych, a zajęcia taneczne poprowadziła Malwina Janus - instruktor zajęć tanecznych. Zajęcia integracyjne prowadziły Martyna Czerniak-Gaza oraz Anetta Drążewska-Cempura - animatorzy i nauczyciele zajęć świetlicowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą magię tego wyjątkowego wydarzenia. W szczególności dziękujemy naszemu sponsorowi - ORLEN S.A. i jego przedstawicielom, pracownikom Zespołu Projektów Społecznych, którzy bezpośrednio z nami współpracują - podsumował Roman Kusy.

Podczas finału, który odbył się 12 lipca, w bardzo upalny dzień, uczestnicy półkolonii i ich opiekunowie wykazali się wielkim artyzmem i... wytrzymałością, bo na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 23 w Płocku było naprawdę gorąco.

[WIDEO]6402[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%