REKLAMA

Maleńka Wiktoria z Płocka musi mieć operację. Rodzice proszą o pomoc…

REKLAMA

Napisała do nas pani Karolina, mama 7-miesięcznej Wiktorii z Płocka. W prostych, ale wzruszających słowach opisała tragedii, jakiej doświadcza ona i jej cała rodzina. Wiktoria ma ciężką wadę serca, musi być operowana. Termin ustalono już za dwa miesiące, ale wciąż brakuje pieniędzy…

– Nazywam się Karolina Lachowicz i jestem mamą 7-miesięcznej Wiktorii. Moja córeczka urodziła się ze zdiagnozowaną w czasie ciąży ciężką wadą serca pod postacią Tetralogii Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej. Pierwszy miesiąc swojego życia spędziła w szpitalu i tam przebyła 3 operacje, w tym 2 nieudane – zaczyna swoją historię pani Karolina.

– Podczas, gdy pokoje zdrowych dzieci pachniały oliwką i kosmetykami, otoczenie mojego dziecka – środkiem do dezynfekcji rąk. U zdrowych dzieci wisiały zabawki i przytulanki a w tle grała pozytywka, u Wiktorii – kable, pompy i monitory a rytm wybijały urządzenia nadzorujące życie… pik… pik… pik… Gdy do zdrowych dzieci przychodzili dziadkowie, ciocie, znajomi – nas odwiedzali lekarze i specjaliści – przejmująco pisze płocczanka.

W Polsce rodzice Wiktorii usłyszeli, że mogą liczyć jedynie na operacje paliatywne.

– Dlatego znaleźliśmy ośrodek (Klinika Uniwersytecka w Munster w Niemczech), który podejmie się jednoetapowej korekcji całkowitej serca naszego dziecka. Koszty są ogromne. Operacja została wyceniona na 150 tys. zł. Zbieramy fundusze w każdy możliwy sposób – tłumaczy pani Karolina.8 marca wieczorem rozpoczną się licytacje w grupie na Facebooku OKAŻMY SERCE – Licytacje dla Wiktorii. Do wygrania vouchery, bony i fanty od płockich przedsiębiorców, kosmetyczek, fryzjerów, restauratorów oraz osób prywatnych. M.in. Żegluga Płocka zaoferowała voucher dla 4-osobowej rodziny (2 dorosłych i 2 dzieci) na rejs statkiem w sezonie żeglarskim.

9 marca w Orlen Arenie przed baletem będą zbierane środki do puszek dla Wiktorii. Pomagać w tym będą wolontariusze Płockiego Wolontariatu.

W najbliższym czasie nastąpi sprzedaż biżuterii artystycznej w Kapitalnym Sklepie. Dochód całkowicie zostanie przekazany na pokrycie kosztów operacji Wiktorii.

– Czas ucieka, operacja musi zostać wykonana w wieku 10 miesięcy, czyli już za 2 miesiące!!! Tylko dzięki temu Wiktoria ma szansę wygrać walkę o życie. Od urodzenia, każdego dnia Wikusia pokazuje, że nie możemy rezygnować. Pomóżcie mi ratować dziecko, chcę tylko by Alicja miała siostrę już na zawsze – prosi pani Karolina.

Zbiórka na siepomaga: www.siepomaga.pl/serduszko-wiktorii
Strona www: www.kawalek-nieba.pl/wiktoria-lachowicz
Strona na facebooku: Serce Wiktorii tak bardzo chce bić
Strona na Fb z licytacjami: OKAŻMY SERCE – Licytacje dla Wiktorii

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Anonim says:

  GOSIA odnosze siei 1ego komentazra, czyli ze kwota zostala uzbirana. Jesli nie wierz durniu to niapisz bzdue. Zycze ci zeby tobie w zyciy spotkala taka tragedia jak ta rodzine jak sie okazuje zero wspolczucia .

  POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI

 2. X says:

  A ja słyszałem ze kwota jest już uzbierana na operacje dziecka

 3. Mokrzunka says:

  Ludzie przeżywają tragedię a wy wypisujecie rzeczy, które nikogo nie obchodzą. Nie ubliżajcie tylko wspierajcie rodziców i dziecko albo nie piszcie wcale. Życzę powodzenia i z całego serca trzymam kciuki

 4. robert says:

  ORLENOWCY RUSZCIE PORTWELE NIE CHOWAJCIE GŁOWY W PIASEK TOĆ DLA WAS TAKA SUMA TO TYLE CO SPLUNĄĆ

  • PatMat says:

   Moja siostra jest nauczycielem. 4.5 tys na rękę. Moja ciotka kierownikiem w Biedrze i 6 tys na rękę a brat w Orlenie i 3 koła dostaje. To chyba już dawno się pozmieniało, ale skąd możesz wiedzieć jak ty na komentarzach zarabiasz 20 groszy

   • Gość says:

    4,5 jako nauczyciel? Wow, gdzie? ?

   • PatMat says:

    W Płocku. Jak widać, wystarczyło się uczyć. A przy okazji – blisko 2 tys.na rękę zarabia wg billboardów kompletny żółtodziób czyli stażysta. Gdzie tyle stażyści zarabiają? Tylko nauczycielem zostać.

   • Kasia says:

    Moze tyle wyciagnac owszem, jak robi dwa etaty. Znam takie osoby. Ale przy jedn y m etacie bez nadgodzin to marne szanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU