REKLAMA

Zosia nie dostanie leku. Trzeba zapłacić fundacji – potrzebna mobilizacja!

REKLAMA

Niestety, radość z powodu Zosi była przedwczesna. Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że fundacja SiePomaga odmówiła wypłaty, ponieważ nie ma jeszcze pełnej kwoty, potrzebnej na zakup leku.

Na lek dla Zosi potrzeba 8,25 mln zł, choć ta cena uzależniona jest od kursu dolara. Dlatego niemal w euforię wpadli wszyscy, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy dla małej dziewczynki, gdy na zbiórce pokazało się 8,3 mln zł.

Już po opublikowaniu naszego artykułu na ten temat otrzymaliśmy informację, że fundacja SiePomaga, zgodnie ze swoim regulaminem, odmówiła wypłaty pełnej kwoty.

– Musimy jeszcze zebrać 6 procent dla fundacji, to jest około 550 tys. zł, dopiero wtedy zostanie nam przekazana kwota potrzebna na zakup leku – przekazał nam tata Zosi. – Na tę chwilę fundacja może przekazać kwotę pomniejszoną o ich procent, a to za mało, żeby kupić lek… – wyjaśnia.

Potrzebna jest więc ogromna mobilizacja. Został jeden dzień do końca zbiórki, a potrzebna kwota, choć mała w porównaniu z tą, którą udało się zebrać, jest nadal ogromna. Nie pozwólmy, żeby zniknęła szansa dla Zosi, a wysiłek tak wielu ludzi poszedł na marne…

Ktoś wpłacił anonimowo dla Zosi 250 tys. zł!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 14

 1. Anonim says:

  Wstyd ,a co fundacja zrobiła w tym temacie ,wystawiła kilka postów to ludzie uzbierali a nie fundacja a żąda kwoty nie wiadomo za co , przykre ale ludzie nie będą chcieli dawać tak.

 2. Fiona says:

  Zdaje się że ktoś tu nie rozumie zasad działania fundacji… Od jednego procenta z PIT potrafią zabierać nawet do 30 procent zebranej kwoty, a tu afera o 6procent? Serio?

 3. Anonimmm says:

  Nie wplacac przez takie fundacje zeruja na ludzkim nieszczesciu … Zosia ma tylu sprzymierzencow ze i bez nich by dala rade…Caly Płock i nie tylko jest z Zosia . Mamy niby pandemie ludzie traca lub potracili prace a i tak pomagali jak mogli a fundacja swoje kolosalne prowizje… Wstyd!!! Najwazniejsze powinno byc zdrowie dziecka jak i ich podopiecznych potem prowizja i nie w takich kokosalnych Kwotach …
  Wstyd i ludzie wplacajmy bez posrednio nie dorabiajmy ich!!!!

 4. Anonim says:

  Oby kiedyś w życiu taki prezes fundacji widział światełko w tunelu a tu g…..o

 5. 😡 says:

  A liczą odsetki od sumy, która jest na koncie? Wszystkie takie publiczne zbiórki, to wykorzystywanie okazji do łatwego zarobku!!!

 6. Magda says:

  Pomagają ale widac nie do konca mysla o innych wow… dla siebie tez niezla sumke pozbierali … Wstyd …

 7. Karola says:

  Dzięki fundacji ludzie mogą zbierać pieniądze na takie cele. Owszem, rodzice powinni wiedzieć wcześniej, ale to jest też czyjąś praca i dzięki nim mamy dużo więcej niż bez nich. Pewnie, że frustracja jest wielka bo każdy dzień jest na wagę złota.

 8. Kamaro says:

  To sa wlasnie „fundacje” w naszym kraju. 550tys. to swoja droga niezla prowizja, a zbiórek na serwisie jest sporo… mogliby wyplacić już teraz, gdzie każdy dzień się liczy i poczekać na swoją prowizję. I tak zbiórka miała być kontynuowana ze względu na koszty rehabilitacji. Zastanowmy się czy „fundacja”, której celem jest pomoc jej opiekunom tak by się zachowała…

 9. podaj cegłę says:

  Przestałem wpłacać przez tę „fundację” jak mnie ktoś uświadomił, jak duży procent zabierają za pośrednictwo!!!
  550 tysi??? Przegięcie!

 10. Ona says:

  I to jest fundacja przykre!!!!

 11. Zielo says:

  O takich rzeczach informuje się wcześniej. Wstyd… jak można w takiej sytuacji myśleć o swojej dupie a nie o życiu dziecka!

 12. Czy to pomoc? says:

  A jak nie wpłynie te pół miliona, to co – wszystko zabiorą?

 13. Anonim says:

  To szok, zwyczajne wykorzystanie fundacji a nie pomaganie ☹️

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU