REKLAMA

Pysznie, zdrowo, smacznie, tanio. Zamawiaj od Babci Krysi!

#WspierajGastro

REKLAMA

Smacznie, dużo, różnorodnie, dla każdego i na każdą okoliczność. Codziennie zestaw dnia i menu dodatkowe. Co jeszcze dodać? No chyba tylko to, że dania przygotowywane w restauracji Gary Babci Krysi w Płocku cudownie rozpieszczają podniebienia i po prostu kradną serca naszych klientów. Zatem warto się z nami zapoznać i z Babcią Krysią trzymać kulinarną sztamę. Zapamiętajcie: www.odbabcikrysi.pl. Tak jak lubicie, tak jak chcecie. Na dowóz i na wynos.

W tym trudnym czasie, dzięki pracy Restauracji Gary Babci Krysi możemy nadal zapewniać seniorom – członkom Stowarzyszenia AS, możliwość korzystania z obiadów z 50% rabatem. Obiadów, które teraz dowozimy do domów. To dla nas wszystkich bardzo trudny okres, dlatego ważne jest byśmy się razem wspierali! Zamawiając nasze dania, dajecie możliwość dofinansowania obiadom naszych seniorów!

Restauracja Gary Babci Krysi czynna jest w godzinach: 11:00-17:00, tel. 792187233. Zamówienia na dowóz realizujemy od godziny 11:30. Dzięki Waszym zamówieniom, nasze stowarzyszenie może działać i wspierać seniorów, w tym nadal zapewniać im obiady 50% taniej! Sprawdź: odbabcikrysi.pl/menu/plock.

  • Restauracja czynna w godzinach 11:00-17:00
  • Realizujemy zamówienia na dowóz i wynos (odbiór własny)
  • Zamówienia na dowóz realizujemy od godz. 11:30
  • Wszystko od lokalnych dostawców!

Nad domowymi smakami potraw codziennie pracuje kilkunastoosobowy zespół. A szefowa kuchni Płockich Garów Babci Krysi – Monika dba o to, by przypominać i serwować smaki domowych dań. Takich z dzieciństwa, jak od babci. Lista długa, różnorodna, zaskakująca smakami. A na niej nasz numer 1 domowe, ręcznie lepione pierogi, uwielbiana przez naszych klientów babka ziemniaczana, czy powalający placek po węgiersku. Uwierzcie, że to nie koniec. Kulinarne klasyki, co to się im nikt nie oprze mamy opanowane do perfekcji. Chcecie się przekonać? Zatem to już czas, żeby do nas zajrzeć – Facebook.com/obiadodajniaplock.

Gotowanie to dla nas pasja, przyjemność. Zatem ciągle zmieniamy, urozmaicamy, zaskakujemy. Mieszamy smaki, kolory. Cenimy tradycję, ale także szanujemy nowoczesność. Zatem obok klasyków w naszym menu nie brakuje lekkich sałatek, dań regeneracyjnych, czegoś współczesnego z nutą tradycji. Zmienione, ale zawsze smaczne. No cóż Babcia Krysia zadba o każdego. Myślimy o tych zabieganych i zapracowanych, którzy nie mają czasu na gotowanie, a cenią sobie odżywcze posiłki. Dla nich mamy specjalną ofertę posiłków regenerujących.

Codziennie pracujemy nad jakością, smakiem, wyglądem naszych dań. Wszystko jest starannie dopracowane. Bo my wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach. Szczegółach, które się zapamiętuje i chce więcej. Dlatego w naszym menu jest coraz więcej propozycji, nowych smaków.

Mamy spersonalizowaną ofertę, uwzględniającą wszystkie oczekiwania. A naszą działalność elastycznie dopasowujemy do oczekiwań naszych klientów i panującej sytuacji. Stąd w naszej ofercie mamy cateringi, posiłki dla osób przebywających na kwarantannie. Myślimy o wszystkich, zapewniając obiady na dowóz i na wynos.

Jako, że działamy głównie z myślą o seniorach, w naszej ofercie mamy usługę dowozu obiadów dla seniorów. Te członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów jedzą z 50% rabatem, dzięki środkom, które wypracowujemy w restauracji Gary Babci Krysi. W czasie pandemii, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, codziennie dowozimy seniorom obiady do domów. O naszym wsparciu dla seniorów także w czasie pandemii możecie przeczytać na profilu FB Stowarzyszenia AS.

Domowy obiad od Babci Krysi – Dla seniorów prosto do domu

W Stowarzyszeniu AS w sposób szczególny jesteśmy wyczuleni na potrzeby naszych seniorów i kierowane do nas sygnały. Wśród nich jednym z najczęściej powtarzających się był dotyczący możliwości dowozu obiadów do domu. Szczególnie ważny teraz w czasie pandemii.

Wprowadzenie tej usługi jest szczególnie istotne dla osób mających problemy z poruszaniem się, z niepełnosprawnościami. Chcieliśmy, aby bez względu na swoją sytuację osobistą, zdrowotną osoby te mogły korzystać z obiadów za połowę regularnej ceny. Obecnie to kwota 8 zł. A obecna sytuacja pandemiczna dokłada jeszcze jeden ważny element – bezpieczeństwo seniorów. Bez wychodzenia z domu, bez potrzeby narażania swojego zdrowia mają zapewniony codziennie, w tej samej godzinie dowóz obiadu do domu.

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS od początku swojej działalności przykłada ogromną wagę do tego, by członkowie mogli korzystać z najlepszej, spersonalizowanej oferty. Ta również, a może przede wszystkim dotyczy posiłków przygotowywanych przez restauracje Gary Babci Krysi. Tu założenie jest takie, aby jedzenie było smaczne, domowe, przygotowywane ze świeżych produktów. I co równie ważne w przypadku seniorów, dostępne na kieszeń osób starszych w każdym czasie.

Wspieramy lokalną gastronomię – zareklamuj się za złotówkę!– Ta zasada, a właściwie maksyma naszej działalności, jest najważniejsza. Bo z myślą o seniorach tworzyliśmy nasze restauracje. Od początku chcieliśmy, by tu było miejsce spotkań chroniące i ratujące ich od samotności. I kolejna ważna kwestia, miało być i jest to miejsce, w którym mogą sobie spokojnie na zakup jedzenia pozwolić. Stąd decyzja zarządu, aby dla członków AS obiady były dostępne z 50% rabatem – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Przyjęte zasady naszej działalności stanowią zatem szeroko rozumiane wsparcie rzeczowe, finansowe i psychologiczne. Jest ono na bieżąco modyfikowane, rozszerzane, dostosowywane do oczekiwań, potrzeb seniorów i panującej sytuacji. Jak chociażby obecnej koronawirusowej rzeczywistości.

– Ta, jak wszyscy wiemy, tworzy nowe realia. Ale dla nas wciąż najważniejsze jest to, aby seniorzy mogli jeść obiady z 50% rabatem. Nasza praca jest zatem bardzo mocno skoncentrowana na tym, by zakres wsparcia był na tyle duży, aby każdy potrzebujący ten obiad miał. Jak wiemy nie każdy z seniorów może dotrzeć do restauracji. Wynika to z potrzeby izolacji osób, które są w grupie największego ryzyka. I w odpowiedzi na to wprowadziliśmy dla seniorów dowóz obiadów. Aby bez ryzyka, bez potrzeby przebywania w dużej grupie osób mieli zapewniony ciepły posiłek – mówi Rafał Chmielewski.

Aby skorzystać z usługi „Obiad na dowóz” senior musi mieć opłaconą składkę członkowską (10 zł/na miesiąc, opłacana w recepcji Stowarzyszenia AS). Usługa ta realizowana jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 11.00 do 13.00 z wyłączeniem dni, kiedy Restauracja Gary Babci Krysi jest nieczynna. Obiad dowożony jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia usługi „Obiad na dowóz”, z częstotliwością określoną przez Seniora lub pełnomocnika w formularzu zamówienia usługi. Usługa może być zrealizowana dla seniora w danym dniu raz dziennie.

Zgłoszenia na usługę przyjmowane są w sekretariacie Stowarzyszenia w Płocku pod numerem telefonu: 792-187-228 i w Mławie pod numerem telefonu: 791-187-238.

Stowarzyszenie AS wspiera seniorów w czasie pandemii – Covidowe SOS

W trudnym czasie pandemii, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS realizuje program wsparcia dla seniorów – Covidowe SOS. W jego ramach uruchomiliśmy specjalną infolinię, która jest dostępna dla seniorów przez kilka godzin dziennie. Tu można złożyć zgłoszenie o zakresie i miejscu udzielenia potrzebnej pomocy w codziennych czynnościach wymagających wyjścia z domu i wsparciu dla seniora, które zrealizujemy. Można otrzymać niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania wskazówki i informacje. Stowarzyszeniowa infolinia – Covidowe SOS to także droga do terapeutycznych rozmów z osobami starszymi, które w trudnym czasie izolacji narażone są na samotność i związany z tym lęk.

Covidowe SOS to wyraz naszej troski i wsparcia o seniorów.

– Jest to szczególnie istotne, ważne i potrzebne w obecnej sytuacji. W naszym Stowarzyszeniu rozmowa i bycie razem, to dwie najważniejsze sprawy. Mając to na uwadze, uruchomiliśmy telefoniczną linię wsparcia. Teraz, w czasie kiedy nasze życie ponownie toczy się w różnego rodzaju obostrzeniach, ma to wielkie znaczenie. Tak w wymiarze praktycznym, jak i psychicznym. Wiemy, jak ważna jest świadomość, że są osoby i miejsce, w którym można liczyć na wsparcie. Czasami jest to potrzeba zrobienia zakupów, czasami realizacji recept, a czasami uzyskania niezbędnego numeru telefonu, wskazówki jak załatwić sprawę urzędową. Często, co wiemy już z wcześniejszego etapu działalności naszej infolinii, która funkcjonowała już wiosną br., seniorzy potrzebują zwykłej rozmowy. Bo okazuje się, że to samotność jest ogromnym problemem starszych ludzi, którzy teraz, ze względu bezpieczeństwo, muszą pozostać w domach. W ten sposób chronimy seniorów przed strachem, depresją, apatią – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Wiemy, że seniorów to szczególnie ciężki czas. I walczymy z samotnością, lękiem u osób najbardziej zagrożonych w czasie pandemii. Póki co w najbardziej możliwy sposób staramy się być jak najbliżej spraw osób najbardziej narażonych i zagrożonych. Inaczej, ale działamy, aby nie zostawić bez wsparcia seniorów.

Do dyspozycji seniorów są numery telefonów infolinii Stowarzyszenia AS: 791 187 282 i 791 187 262. Dzwoniąc pod ten numer telefonu, seniorzy mogą uzyskać pomoc w sprawach wymagających wyjścia z domu. W związku z sytuacją izolacji, uruchamiamy Covidowe SOS.

Co robimy?

  • zapewniamy seniorom korzystającym z obiadów z 50% dowóz do domu z naszych restauracji w Płocku i Mławie
  • zapewniamy wsparcie i telekonsultacje dla potrzebujących
  • zapewniamy pomoc wolonatarystyczną, a w jej ramach: zakupy, spacer ze zwierzakiem, pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, realizację recept w aptece
  • zapewniamy wsparcie materialne i rzeczowe dla potrzebujących seniorów.

Dla seniorów opracowaliśmy ulotkę informacyjną przypominającą zasady bezpieczeństwa „covidowego” oraz zakres realizowanej przez nas pomocy dla seniorów.

Po raz kolejny musimy stawić czoła bardzo trudnej sytuacji. Mamy wielką nadzieję, że uda się. Że damy radę. Wiele zależy od nas samych. Wiele zależy od społecznego wsparcia wszystkich i działania w ramach szeroko rozumianej ekonomii solidarnej.

artykuł sponsorowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU