REKLAMA

Elementy szpitala tymczasowego już w Płocku [FILM]

ORLEN Bez Tajemnic

REKLAMA

W poniedziałek na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku staną pierwsze kontenery, z których powstanie szpital tymczasowy dla chorych na koronawirusa. Koncern zabezpieczył blisko 200 kontenerów potrzebnych do budowy.

9 listopada pierwsze kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku zostaną dostarczone na teren budowy. PKN ORLEN prowadzi zaawansowane prace związane z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury technicznej oraz terenu pod szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN.

– Nadzwyczajna sytuacja, z którą mamy do czynienia, wymaga od nas szybkich i zdecydowanych działań. Dziś jedną z najpilniejszych potrzeb jest budowa tymczasowych szpitali. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu i koncentrujemy się na tym, aby placówki zaczęły funkcjonować jak najszybciej. Przygotowywany jest już teren pod szpital w Płocku. Jednocześnie, we współpracy ze spółką Energa z Grupy ORLEN, pracujemy nad realizacją podobnego projektu w Ostrołęce – powiedział Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.

Przypomnijmy, że prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, jako szpital tymczasowy proponował obiekt po dawnym SP nr 17, przy ul. Miodowej. Wizytację budynku przeprowadzili przedstawiciele PKN ORLEN, Urzędu Miasta Płocka i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Po kontroli w budynku dawnego SP nr 17, eksperci przedstawili opinię, która wykluczała obiekt, zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego jako szpital tymczasowy. Argumentowano to między innymi wielopoziomowym układem pomieszczeń, nieznanym stanem technicznym instalacji i trudnym dojazdem.

Eksperci zwrócili również uwagę na niekorzystną lokalizację budynku, położonego w otoczeniu zabudowy wielorodzinnej.

– Uprzejmie dziękujemy Panu Prezydentowi za wskazanie tej lokalizacji, ale w związku z powyższą opinią ekspercką, wykorzystanie budynku po SP nr 17 na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku nie będzie możliwe – zaznacza w oświadczeniu PKN ORLEN.

Koncern podkreślił przy tym, że podtrzymuje deklarację o współpracy z miastem w realizacji projektu budowy szpitala tymczasowego i jest otwarty na dalsze współdziałanie w walce z epidemią.Równolegle prowadzona jest rekrutacja pracowników do obsługi szpitala, przede wszystkim kadry medycznej, która profesjonalnie zadba o zdrowie pacjentów.

– Dzięki zaangażowaniu wielu spółek z Grupy ORLEN prace związane z przygotowaniem szpitala tymczasowego w Płocku idą błyskawicznie. Zabezpieczyliśmy niezbędną infrastrukturę techniczną pod placówkę medyczną, w której pacjenci otrzymają profesjonalną i kompleksową pomoc. Jak w przypadku każdego projektu myślimy długofalowo i staramy się optymalizować nasze działania. Dlatego, po zakończeniu pandemii, szpital kontenerowy będzie mógł zostać rozłożony i przechowywany w magazynie jako zabezpieczenie w razie innych wyjątkowych sytuacji – mówił Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.

PKN ORLEN zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowane zostanie około 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze, niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego.

Nic się nie zmarnuje

Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Z kolei płyty, czy piasek użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez PKN ORLEN w Płocku.

Trwa rekrutacja kadry. Potrzebni nie tylko medycy

Obok działań związanych z organizacją całej infrastruktury pod szpital tymczasowy, PKN ORLEN aktywnie zaangażował się w pozyskanie kadry medycznej. Koncern przygotował kompleksowy plan działań rekrutacyjnych, włącznie ze stworzeniem i uruchomieniem strony internetowej, wspierającej proces szpital.rekrutacje.orlen.pl.

Poszukiwane są przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w placówkach systemu ochrony zdrowia, w tym:

 • lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii,
 • lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii,
 • lekarze chorób zakaźnych, innych specjalizacji lub bez specjalizacji,
 • pielęgniarki i pielęgniarze, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki,
 • technicy elektroradiologii,
 • ratownicy medyczni,
 • opiekunowie medyczni,
 • sanitariusze,
 • sekretarki i sekretarze medyczni,
 • salowe,
 • kierowcy.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji. Osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto PKN ORLEN zwróci się z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ZHR.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 9

 1. Tetka says:

  Jak można chorych leczyć w tych kontenerach sami tam sobie mieszkajcie to nie ma innych budynków wolnych zgroza Nobel za pomysł i jeszcze ta lokalizacja pod kominami chyba specjalnie to zrobili żeby więcej zgonów było. Jeszcze jak będzie obsługa z WOT to już, kpina

  • Czytelniczka says:

   Mogli zgłosić się do Andrzeja. Andrzej by wokolowal kilka kamienic na szpital. Na sok z buraka umiał to i na szpital by dał radę

 2. Depopulacja w praktyce says:

  A co tu Niemcy stawiają nowe Auschwitz? Orlen nie wystarczy do trucia ludzi

 3. Nowy obóz omijać z daleka says:

  A dyrektorem tych baraków ponoć ma zostać dr Mengele ale jeszcze negocjują z odnośnie wysokości jego pensji bo tani nie jest.

 4. Jeee says:

  Trochę to wygląda obuz No ale dobrze że coś próbują robić

  • Nowy obóz omijać z daleka says:

   Bo to będzie obóz. Pacjent umrze na niewydolność nerek wpiszą Covid 19 i skremują jak psa bez możliwości pożegnania z rodziną. Ci oprawcy którzy będą ciągnąć kasę na lewym leczeniu będą zawyżać statystyki

 5. Mordercy says:

  Obostrzenia w służbie zdrowia i utrudniony dostęp do lekarzy są główną przyczyną tragicznych statystyk za październik. Liczba zgonów w 10-tym miesiącu roku jest wyższa o kilkanaście tysięcy niż w ostatnich latach, a jednocześnie najwyższa od czasów II Wojny Światowej.

  • Czas przestać płacić składki na służbę zdrowia says:

   Tak naprawdę to liczba zgonów jest dużo niższa co świadczy o tym że nie ma pandemii.. Wirus istnieje ale pandemii nie ma!!!! Oczywiście że przez tych szpitalnych morderców umiera duża liczba osób na inne schorzenia którym się nie udziela pomocy. Ktoś za to odpowie.

   • ida says:

    Odstaw to co bierzesz, bo ci ewidentnie szkodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU