REKLAMA

Nowa galeria w Płocku już w przyszłym roku

REKLAMA

Jak informowaliśmy rok temu, między ulicami Chopina a Targową w 2020 roku powstanie Galeria Centrum. Inwestor już wkrótce ma rozpoczynać budowę.

Inwestorem jest spółka Centrum Targowa, a koncepcję architektoniczną przygotowuje Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka.

– Przedstawiamy nasz najnowszy projekt – Centrum Handlowe przy ul. Targowej w Płocku – piszą na swojej stronie facebookowej płoccy architekci.

I już po ich projektach widać, że sprawdzą się zapowiedzi powstania drugiego Auchan w Płocku. Przypomnijmy, że rok temu Piotr Wasilewski, dyrektor Retail & Investment w Nuvalu Polska na łamach PropertyNews.pl zapewniał, iż nowa Galeria Centrum będzie miejscem, które wprowadzi nową jakość na mapie obiektów handlowo-usługowych w Płocku, będąc jednocześnie największą tego typu inwestycją w mieście.Łączna powierzchnia udostępniona klientom wyniesie ponad 41 tys. mkw. (dla porównania: powierzchnia całkowita Galerii Wisła to 54 tys. mkw. z czego powierzchnia handlowa to blisko 23 tys. mkw.). Znaleźć się w niej mają zarówno sklepy wielkopowierzchniowe (hipermarket spożywczy i hipermarket tupu „dom i ogród”), jak i galeria handlowa z dużą gamą popularnych marek. Nie zabraknie kawiarni, restauracji oraz klubu fitness.

Galeria powstanie przy ul. Targowej, w pobliżu lokalizacji największych firm w mieście, takich jak Orlen, Budmat czy New Holland. Po wykonaniu nowego układu drogowego w tym rejonie, nie będzie tam żadnych problemów komunikacyjnych, typowych dla kompleksów handlowych zlokalizowanych w centrach miast. – Galeria będzie miała dogodne połączenie z tzw. „małą obwodnicą” Płocka oraz ulicą Chopina – tłumaczył PropertyNews.pl Adam Guzowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowa. Przy okazji budowy obiektu ma powstać tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta.

Według planów, Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r. Inwestor podpisał już umowy z dwoma głównymi najemcami – Auchan oraz Castoramą. Poza nimi, w galerii ma znaleźć się 80 sklepów popularnych polskich i międzynarodowych marek. Dla klientów przewidziano około 1500 miejsc parkingowych (dla porównania: Galeria Wisła posiada 540 miejsc parkingowych). Na terenie obiektu powstanie również stacja paliw.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 32

 1. Abc says:

  Z kopcem zrobia to samo co z polskimi bunkrami na śląsku. Trzeba ratować.

 2. Ad says:

  Właśnie kopiec. Tylko niszczyć potrafia

 3. Mieszkanka says:

  Pewnie że IKEA jak najbardziej jestem za dużo mieszkańców jest tego samego zdania

 4. kolo says:

  Pachnie to kiełbasą wyborczą, POKO walczy o naiwniaków którzy popra starych wyjadaczy od czasów Gierka po 2015r.

 5. keruj says:

  A czy przypadkiem to nie jest kiełbasa przedwyborcza, POKO ledwo przedzie to szukają wśród wyborców naiwniaków którzy im uwierzą.Te same twarze od epoki Gierka po 2015 rok. P o w o d z e n i a…..

 6. reV says:

  A moim zdaniem jak najbardziej ok. Teraz jest tam po prostu syf i krzaki, a będzie to co na zdjęciach. Ktoś wykłada kasę, miasta to nie obchodzi. Śmieszne co prawda, ale zawsze jakieś miejsca pracy. Ja nie zamierzam korzystać, ale dla mnie jaki klienta największym plusem jest obecność Castoramy, bo kupuję tam czasem w Toruniu lub Wawie. Auchan mi wisi, ale skoro będzie to czemu nie. Poprawi się komunikacja w tej części miasta. Nie trzeba już będzie stać na Bielskiej, skoro pod torami będzie tunel do Chopina. Mało tego miasto się rozwija, czas do przodu. A jakieś kopce? To usypią gdzieś nowy, krzyże i inne zabobony przeniosą, a magik w sukni zaczaruje miotłą i będzie „poświęcone”

 7. Oktan says:

  Ciekawe czy zagną ceny paliw w Płocku ;)

 8. Rozczarowana says:

  A może IKEA bo najbliższe to Warszawa i Bydgoszcz a Auchan już mamy.

 9. Skarpa says:

  Odciąży się wieś przyłączoną do Płocka w 1982 roku czyli Podolszyce.

  • Pokodokolszykyceke says:

   A teraz najbardziej rozwinięta część Płocka…, ból dupy mocno Ci doskwiera widzę. Spójrz lepiej na swoją piękna skarpę, a raczej osiedle skarpa.. Haha

   • Maciek says:

    Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy

   • Plocczanin says:

    Na tych podolach tylko macie Gakerie, Płock to CENTRUM, WIELKA PLYTA, TYSIACLECIA, SKARPA, SLODKIE

   • BuldogSKARPA says:

    Ja pamiętam jak na Podolach się krowy pasły przed blokiem :)

  • Podole says:

   Morda tam

 10. ZST says:

  Może jakiś park trampolin w tej galerii by się przydał albo coś innego co przyciągnie młodzież

  • Ja rosław says:

   No. Młodzieży się przyda. Będą mieli gdzie się powiesić jak już zrozumieją jaką przyszłość Nowakowski im wyreżyserował. Kolejna galeria, kolejne galerianki. W czasach kiedy dużej części płocczan nie stać nawet na zwykły czynsz, stawianie nowej galerii która bę świecić pustkami to wielki krok w przepaść. Gratuluję

   • Mck says:

    Jak się nie pracuje to ich nie stać. Masz dwie ręce to kombinuj a nie daj i daj

 11. Anonim says:

  Juz bardziej by się przydał aquapark typu „fala” z Łodzi

 12. Iksde says:

  Może w końcu będzie new look w Płocku i pull & bear

 13. Lolo says:

  Ktoś wykłada SWOJĄ kasę a Wy sapiecie „po co? ; dlaczego?”.

  • Ja rosław says:

   Bo to ściema. Ktoś wyłoży własne środki ale nie za free. Napewno będzie zwolniony z podatku na 10 lat, otrzyma dotacje na zatrudnie ludzi itd itp. To pięknie wygląda na papierku czy w biuletynie urzędu miasta. Niestety TYLKO

 14. Xyz says:

  Super. Nareszcie Auchan w centrum.

 15. Anonim says:

  Tylko po co?
  Małe sklepiki ledwo zipią, a w galeriach coraz mniej ludzi.
  Jak dla mnie – bez sensu.

 16. regionalista says:

  Ni z gruszki i pietruszki
  Nawet Redakcja nie pisze ze to w okolicach historycznego Kopca Obroncow Plocka Bratnia Mogiła 20 r.
  Jak wiemy ostatni polski wojewoda płocki przepędził taki zamiar
  Teraz cisza każdy teren to łowienie i niszczenie polskości jakby nas tu nigdy nie było.
  Wszystko aby w świadomości społecznej wygasło pragnienie istnienia ciągłości NARODU POLSKIEGO
  WOJEWODA I PIS DO WYMIANY

  • Adam says:

   redakcja nie pisze też, że to w okolicach PKP i w okolicach giełdy bo co ma piernik do wiatraka?

   • Dhkamilek says:

    Po to że ten kopiec albo będzie zaraz za plecami sklepu albo zostanie zniszczony żeby zrobić miejsce dla nowej infrastruktury

 17. GŁUPOTA says:

  Po co w Płocku 4 Galerie, skoro górne piętro Galerii Mosty jest całe puste ??

  • Anonim says:

   Castoramy i auchan sie raczej w mostach nie zrobi

  • WM says:

   w pełni popieram, firmy produkcyjne się zamyka i rozwala a galerie handlowe się buduje dla kogo to już nie wiem coraz mniej mieszkańców w Płocku

   • Mmmmmm says:

    Również tego nie rozumiem. Przecież w tych galeriach jest sama chińszczyzna ładnie oprawiona, a zaślepieni ludzie kupują tam i myślą że WOW. W większości tych sklepów śmierdzi stęchlizną z chińskich kontenerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU