REKLAMA

Nowa galeria w Płocku już w przyszłym roku

REKLAMA

Jak informowaliśmy rok temu, między ulicami Chopina a Targową w 2020 roku powstanie Galeria Centrum. Inwestor już wkrótce ma rozpoczynać budowę.

Inwestorem jest spółka Centrum Targowa, a koncepcję architektoniczną przygotowuje Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka.

– Przedstawiamy nasz najnowszy projekt – Centrum Handlowe przy ul. Targowej w Płocku – piszą na swojej stronie facebookowej płoccy architekci.

PowiązaneTematy

I już po ich projektach widać, że sprawdzą się zapowiedzi powstania drugiego Auchan w Płocku. Przypomnijmy, że rok temu Piotr Wasilewski, dyrektor Retail & Investment w Nuvalu Polska na łamach PropertyNews.pl zapewniał, iż nowa Galeria Centrum będzie miejscem, które wprowadzi nową jakość na mapie obiektów handlowo-usługowych w Płocku, będąc jednocześnie największą tego typu inwestycją w mieście.Łączna powierzchnia udostępniona klientom wyniesie ponad 41 tys. mkw. (dla porównania: powierzchnia całkowita Galerii Wisła to 54 tys. mkw. z czego powierzchnia handlowa to blisko 23 tys. mkw.). Znaleźć się w niej mają zarówno sklepy wielkopowierzchniowe (hipermarket spożywczy i hipermarket tupu „dom i ogród”), jak i galeria handlowa z dużą gamą popularnych marek. Nie zabraknie kawiarni, restauracji oraz klubu fitness.

Galeria powstanie przy ul. Targowej, w pobliżu lokalizacji największych firm w mieście, takich jak Orlen, Budmat czy New Holland. Po wykonaniu nowego układu drogowego w tym rejonie, nie będzie tam żadnych problemów komunikacyjnych, typowych dla kompleksów handlowych zlokalizowanych w centrach miast. – Galeria będzie miała dogodne połączenie z tzw. „małą obwodnicą” Płocka oraz ulicą Chopina – tłumaczył PropertyNews.pl Adam Guzowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowa. Przy okazji budowy obiektu ma powstać tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta.

Według planów, Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r. Inwestor podpisał już umowy z dwoma głównymi najemcami – Auchan oraz Castoramą. Poza nimi, w galerii ma znaleźć się 80 sklepów popularnych polskich i międzynarodowych marek. Dla klientów przewidziano około 1500 miejsc parkingowych (dla porównania: Galeria Wisła posiada 540 miejsc parkingowych). Na terenie obiektu powstanie również stacja paliw.