REKLAMA

Nielegalne odpady: dwie kolejne osoby z zarzutami, jedna tymczasowo aresztowana

REKLAMA

Jak informowaliśmy, Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi postępowanie, dotyczące nielegalnego składowania odpadów na terenie powiatu płockiego. W sprawie postawiono zarzuty dwóm kolejnym osobom, namierzono już cztery miejsca, w których znajdowały się odpady.

O dalszych ustaleniach w sprawie porzucania oraz składowania nielegalnych odpadów w powiecie płockim poinformowała prokurator rejonowa w Płocku, Małgorzata Orkwiszewska. Przypomnijmy – zaczęło się od porzucenia w marcu dwóch samochodów ciężarowych z odpadami (wiadomo już, że było to 30 pojemników z kwasem siarkowym) na prywatnych terenach w gm. Słupno i Wyszogród.  W ubiegłym tygodniu ustalono kolejne dwa miejsca składowania niebezpiecznych substancji na terenie gm. Bodzanów.

Okazuje się, że w sprawie zatrzymano dwie kolejne osoby, które usłyszały już prokuratorskie zarzuty związane z przestępstwami przeciwko środowisku. Jedna z tych osób została tymczasowa aresztowana. Jak na razie nie wiadomo, co znajdowało się w pojemnikach typu mauzer na terenie gm. Bodzanów, ale biegli pobrali już próbki do badań.

Zatrzymani wcześniej dwaj mężczyźni to mieszkańcy Płocka w wieku 37 i 41 lat, którzy – po przedstawieniu im zarzutów z art. 182 i 183 Kodeksu karnego, zostali tymczasowo aresztowani.

Tymczasem, jak poinformował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, odpady tego typu zostały porzucone także w powiecie płońskim, w miejscowości Galominek (gm. Baboszewo, ok. 50 km od Płocka). Wiadomość o tym wpłynęła do WIOŚ 11 maja br.

– W wyniku oględzin inspektorzy ujawnili, że w dwóch budynkach na terenie posesji znajduje się ponad 200 mauzerów o pojemności 1000 l, wypełnionych nieznaną substancją. Pojemniki były szczelne. Miejsce ujawnienia odpadów zabezpieczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Pobrane zostały próby odpadów do analizy laboratoryjnej – informuje WIOŚ.

W tej sprawie złożono już zawiadomienie o podejrzeniu popełnianiu przestępstwa z art. 183 par. 1 Kodeksu Karnego. Sprawa jest w toku.Jest przełom? Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o porzucenie ciężarówek z odpadami

Porzucają odpady i są bezkarni. Wiceminister: Zwiększymy kary, planujemy też inwestycję

Śledztwo prokuratury w gminie Bodzanów – znaleziono kolejne pojemniki z odpadami [FILM]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU