REKLAMA

Śledztwo prokuratury w gminie Bodzanów – znaleziono kolejne pojemniki z odpadami [FILM]

REKLAMA

W gminie Bodzanów znaleziono w czwartek pojemniki z substancją nieznanego pochodzenia. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku. Wiadomo też, co znajdowało się w pojemnikach znalezionych na terenie gmin Słupno i Wyszogród.

O akcji prowadzonej w Niesłuchowie (gm. Bodzanów) przez straż pożarną, policję i prokuraturę, poinformował nas w czwartek, 27 maja, nasz czytelnik.

– Wczoraj rzeczywiście wykonywaliśmy czynności na miejscu ujawnienia odpadów w miejscowości Niesłuchowo – powiedziała nam Małgorzata Orkwiszewska, Prokurator Rejonowy w Płocku. – Przesłuchiwani są w tej sprawie świadkowie, jedna osoba została zatrzymana – wyjaśniła.

Jak dodała, trwają cały czas czynności w tej sprawie, dlatego nie może przekazać zbyt wielu informacji.

– Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – podkreśliła.

Wiadomo, że na terenie posesji znaleziono kilkanaście pojemników typu mauser. Biegli zbadają, jaka substancja się w nich znajduje.Do prokuratury rejonowej wpłynęła także opinia biegłych w sprawie samochodów z pojemnikami, pozostawionymi na prywatnych terenach w gminie Słupno i Wyszogród.

– Biegli stwierdzili, że jest to kwas siarkowy. Jest on szeroko stosowany w przemyśle, niemożliwa jest więc identyfikacja z jakiego konkretnie zakładu produkcyjnego czy miejsca pochodzi – przekazała nam prokurator Małgorzata Orkwiszewska.

Przypomnijmy, pod koniec marca ktoś porzucił samochód ciężarowy w gm. Słupno, w którym znajdowało się 15 zbiorników po 1000 litrów nieznanej substancji, w tym kilka rozszczelnionych. Podobną naczepę pozostawiono na terenie, należącym do tej samej, rodzinnej firmy w gm. Wyszogród. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 31 i 47 lat. Są to mieszkańcy Płocka.

Jest przełom? Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o porzucenie ciężarówek z odpadami

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. zsl says:

  czajka?

 2. Anonymous says:

  Haha… Największym trucicielem to jest Orlen a nie szeryf, skąd wy takie bzdury bierzecie.

 3. Koleś z drewutni says:

  A co miało niby zwrócić uwagę tych policjantów, którzy tam mieszkają??? Co oni, jasnowidze?? A że z tym syfem wreszcie ktoś zrobił porządek, to dobra wiadomość!!!!

 4. Swojak says:

  Pytanie – w Niesłuchowie wszyscy od dawna wiedzieli, że szeryf na lewo spala i magazynuje odpady. Kilka domów od niego mieszka Pan policjant z posterunku w Wyszogrodzie. Na końcu Niesłuchowa mieszka drugi pan policjant, jeden z szefów pionu prewencji w KMP Płock. Obydwaj praktycznie codziennie przyjeżdżają obok tego syfu. I nic nigdy nie zwróciło ich uwagi??!! Nawet te czarne krematoryjne dymy wydobywające się z kominów zlokalizowanych na posesji szeryfa??!!

 5. Bognar says:

  No to mafia przestawiła się z paliw na gospodarkę odpadami… „Ciecze” porzucamy na parkingach – a jak na wysypisku brakuje miejsca to jakiś pożar i można zaczynać od nowa :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU