Znów zakwitną pola nadziei

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już po raz 13. w Płocku przeprowadzona będzie kwesta na rzecz płockiego hospicjum. Akcja “Pola Nadziei” odbywać się będzie od 28 do 29 maja na ulicach miasta, przy płockich parafiach i na terenie powiatu płockiego.

Zebrane środki przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego, wyposażenie sal chorych oraz zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum Płockiego pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej.

Hospicjum Płockie po raz pierwszy włączyło się do akcji “Pola Nadziei” w 2004 roku. Jesienią 2003 roku na terenie płockiej placówki i w pasie zieleni al. Piłsudskiego posadzono pola żonkilowe. Wiosną 2004 roku odbyła się kwesta na ulicach miasta.

– Nasza akcja ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym – mówi Elżbieta Michalczuk, koordynator akcji.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna, lecz co roku brakuje kilkudziesięciu tysięcy na sprawowanie tej opieki. – Staramy się docierać do firm, przedsiębiorstw, instytucji, osób prywatnych by pozyskać środki na prowadzenie naszej działalności. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, możemy otrzymywać 1% od podatników; i to dzięki lokalnej społeczności ten 1% pozwala nam istnieć – tłumaczy Elżbieta Michalczuk.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Inicjatorem kampanii była w roku 1998 brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Stałym elementem kampanii jest szerzenie idei ruchu hospicyjnego oraz przekazywanie informacji o niesionej przez hospicja opiece nad osobami w stanach terminalnych, organizowanie przez środowiska szkolne kwest, loterii fantowych, kiermaszy, koncertów, maratonów, marszy, mających na celu pozyskanie środków na rzecz Hospicjum.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji