Płocczanin brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W dniach 6-8 maja w Lesznie Wielkopolskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu. Na najniższym stopniu podium tego turnieju stanął płocczanin, Rafał Dobies.

Rywalizacja w obu formułach odbywała się jednocześnie na dwóch matach. W turnieju udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z 63 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Płocka z klubu LKS „Puncher” Płock. Cała piątka zawodników startowała w formule walki pointfighting, a trzech dodatkowo w formule light-contact. Mało jeszcze doświadczeni płocczanie w tych trudnych i bardzo licznie obsadzonych zawodach, zdobywając na razie doświadczenie, uzyskali: wśród juniorów jedno miejsce V i jedno VIII, wśród kadetów starszych jedno miejsce III i jedno VI i wśród kadetów młodszych jedno miejsce V.

kickboxingNajbardziej doświadczony z całej grupy kadet starszy Rafał Dobies, po bardzo dobrze rozegranym pojedynku ćwierćfinałowym z Patrykiem Wystupem z SKF Boksing Zielona Góra wygranym przez płocczanina 8:3, w walce półfinałowej musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego przeciwnika i tym samym zadowolić się na razie brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów w kickboxingu w formule pointfighting kat. wag. -69 kg. Niewiele do szczęścia zabrakło również Przemysławowi Sobolewskiemu, który przez cały pojedynek prowadził na punkty z przeciwnikiem, by zakończyć go w regulaminowym czasie wynikiem 7:7, a w efekcie 1 min. dogrywki, brak doświadczenia i „chłodnej głowy” spowodował przegraną płocczanina i zgodnie z systemem pucharowym odpadnięcie z dalszej rywalizacji, zanim jeszcze dotarł do strefy medalowej.

– Rafał zrealizował 50% z założeń. Walka Przemka była naprawdę dobra. U wszystkich wychowanków widzę progres, dlatego z optymizmem patrzę na dalsze starty – oceniał po zawodach Piotr Maślanka, trener zawodników.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji