Znów uszkodzone rogatki w Płocku? „Omal nie straciłam życia…”

REKLAMA

Przejazd przy ul. Słonecznej w Płocku dość często jest tematem naszych artykułów, a to ze względu na uszkodzenia rogatek. Naprawiane były w listopadzie ubiegłego roku, ale z relacji naszej czytelniczki wynika, że znów przejazd tam nie jest bezpieczny…

W lutym ubiegłego roku wyobraźnię czytelników poruszył filmik, który zamieściła płocczanka. Widać było na nim podniesione szlabany i… pociąg, przejeżdżający tuż przed stojącym samochodem. Wówczas sygnalizację naprawiono, jednak w listopadzie 2017 r. sytuacja powtórzyła się. Wywieszono, co prawda, tabliczkę z ostrzeżeniem o uszkodzonej sygnalizacji, nie widzieli jej jednak kierowcy jadący od strony ulicy Słonecznej lub ulicy Południowej w kierunku Grabówki.

PowiązaneTematy

Szlabany w górę, a pociąg jedzie… Niebezpieczny przejazd na Słonecznej

– Przejazd działa już w stu procentach – zapewniał nas pod koniec listopada Karol Jakubowski z PKP PLK. – Faktycznie, doszło do awarii. Za utrudnienia przepraszamy – dodał.

Rogatki na Słonecznej już działają. PKP przeprasza

Z relacji naszej czytelniczki wynika jednak, że ponownie przejazd przez tory na ul. Słonecznej wymaga szczególnej ostrożności.

– W środę około godziny 16 z minutami straciłabym życie przez niezamknięte rogatki na tym właśnie przejeździe! – napisała do nas czytelniczka. – Byłam na środku torów, gdy zobaczyłam światła pociągu. Wiem, że był bardzo blisko, oceniam na jakieś 30 metrów od mojego pojazdu. Nikomu nie życzę takiego wrażenia… Czy trzeba tragedii, aby ktoś zainteresował się tym problemem? – pyta zdenerwowana czytelniczka.

Jak podkreśla, przed przejazdem nie było znaku STOP. Apeluje też do osób, które widziały to zdarzenie o kontakt – jechała małym białym samochodem, jej tablice rejestracyjne zaczynają się literami WY.

Co na to PKP? Wysłaliśmy pytania, a na razie radzimy uważać na tym przejeździe, pamiętając o tym, że podczas przejazdu przez tory kolejowe przede wszystkim obowiązuje nas zatrzymanie się i zachowanie ostrożności. Dla własnego bezpieczeństwa.