Rogatki na Słonecznej już działają. PKP przeprasza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Już wszystko powinno wrócić do normy, niedziałający szlaban przy ul. Słonecznej w Płocku został naprawiony – poinformował w rozmowie z nami Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe. Spółka przyznała jednak, że rogatki te były dłuższy czas uszkodzone.

Kwestia niedziałającego, a później niesprawnego przejazdu kolejowego w Płocku, była przez nas poruszana w lutym br. – m.in. za sprawą popularnego wówczas nagrania, obrazującego awarię rogatek przy ul. Słonecznej. Pod materiałem, opublikowanym na serwisie YouTube, wysypały się negatywne komentarze, według których szlaban i sygnalizacja świetlna nie działa w tym miejscu od kilku tygodni.

Szlabany w górę, a pociąg jedzie… Niebezpieczny przejazd na Słonecznej

Jak pisaliśmy 19 lutego na łamach naszego portalu, niesprawne rogatki sprawiły, że przejazd na Słonecznej stał się potencjalnie niebezpiecznym miejscem. Wówczas sygnalizację naprawiono, jednak w listopadzie sytuacja powtórzyła się. Wywieszono, co prawda, tabliczkę z ostrzeżeniem o uszkodzonej sygnalizacji, nie widzieli jej jednak kierowcy jadący od strony ulicy Słonecznej lub ulicy Południowej w kierunku Grabówki. Jak się okazuje, informacja ta dotarła także do PKP.

– Przejazd działa już w stu procentach – zapewnił Karol Jakubowski z PKP PLK. – Uruchomiony został we wtorek, w samo południe. Faktycznie, doszło do awarii. Takie zgłoszenie otrzymaliśmy w minioną niedzielę. Za utrudnienia przepraszamy – dodał po chwili.

PKP zapewnia, że w chwili awarii rogatki były odpowiednio oznakowane, a na miejscu pojawiły się stosowne informacje. Przewoźnik przeprasza za utrudnienia, apeluje jednak o ostrożność w takich przypadkach.

– Pragę przypomnieć, że sygnalizacja świetlna i szlaban to tylko pomoc dla koncentracji i uwagi ludzkiej –  apelował w rozmowie z nami Jakubowski. – Na miejscu są znaki, do których kierowcy muszą się zastosować. Należy też zachować ostrożność wjeżdżając na tory. Nie powinniśmy powierzać wszystkiemu elektronice, bo ta bywa zawodna – stwierdził na zakończenie.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji