REKLAMA

Sesja nadzwyczajna w Płocku. Dlaczego radnych ściągnięto w wakacje?

REKLAMA

W najbliższy czwartek, 18 lipca, odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Płocka, zwołana na wniosek prezydenta. Z jakiego powodu?

Na 18 lipca o godz. 16 wyznaczono nadzwyczajną sesję płockich radnych. W programie znalazły się dwie uchwały: w sprawie założenia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Płocku oraz w sprawie połączenia w zespół Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płocku i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Płocku.

Zgodnie z tymi uchwałami, od 1 września w Płocku będzie funkcjonował zespół dwóch szkół muzycznych pod nazwą Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Płocku.

Przypomnijmy, że szkoła muzyczna I stopnia funkcjonuje w Płocku od 2005 roku. W styczniu br. radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru założenia i prowadzenia również Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia.Ponieważ prawo oświatowe wymaga, aby prowadzenie tych szkół, które nie należą do zadań własnych gminy, było uzgadniane z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w czerwcu br. zostało zawarte porozumienie, w którym minister wyraził zgodę na utworzenie od września br. szkoły muzycznej II stopnia.

Obydwie szkoły mają swoją siedzibę w budynku przy ul. Kolegialnej 23 w Płocku, dlatego postanowiono połączyć je w zespół szkół.

Sesja została zwołana w trybie pilnym, ze względu na konieczność przeprowadzenia konkursu na dyrektora nowej szkoły oraz przeprowadzenia rekrutacji do Szkoły Muzycznej II Stopnia w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Renka says:

  Wszystko dostaniecie co tylko chcecie głupi ciemny narodzie Pan prezes da, ale skąd wezmie nikt się nie zastanawia, dwudziesty pierwszy wiek wszyscy szkoły kończą, Internet w domu, a Ciemnogród dalej działa.

 2. smutny says:

  te komentarze to wstyd !

 3. Polak, wnuk Powstańców Polskich ! says:

  A czy pojawiła się niejaka radna PiSu Wioleta Kulpa, która chowa się przed Płocczanami? Nie interesowały ją sprawy marnych wynagrodzeń nauczycieli, nie interesowały ją sprawy mieszkańców Płocka. Czy przed wyborami wyjdzie z szafy? Co wtedy powie płocczanom o swej „pracy” i arcywielkich dochodach za nicnierobienie? Czy oszuka Płocczan wzorem Szydło? Na banialuki Szydło nikt w Parlamencie Europejskim nie dał się nabrać, że niby chrześcijanka. Chrześcijanie NIE KRADNĄ !!! Niestety, Polacy dają się jeszcze oszukiwać , zarówno Szydło, jak i Kulpie.

  • Kato says:

   Andrzejku, zjedz snickersa.
   Za głupi i za tępy jesteś, aby wiedzieć że sesja dopiero się odbędzie
   I dlatego zawsze PO przegrywa. Ich trolle.to debile.

 4. Nikoś says:

  Premier nie daje kasy samorządom tylko rozdaje wirtualnie w mediach publicznych

 5. d drr says:

  A co ze smrodem w Płocku? Nie do przeskoczenia, wszyscy się tu zatrujemy…

 6. Gulczewianka says:

  Ciekawe ile premii dostaną od Prezydenta dyrektorzy szkół, którzy nie wypłacą pieniędzy swoim nauczycielom za strajk. Prezydent obiecał, że pieniądze da ale jak zwykle realizację ma w ……. GRATULACJE – KONSEKWENTNIE PARTIA PO TONIE ! WSTYD!

 7. Yuuu says:

  P. Nowakowski a gdzie obiecane podwyżki dla pracowników żłobków???

  • Pola says:

   Miało być spotkanie czerwiec lipiec z pracownikami w sprawie podwyżki i w dalszym ciągu cisza… Jak Panu nie wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU