REKLAMA

Mamy nowe nazwy ulic i rond w Płocku

REKLAMA

Radni podczas ostatniej sesji tej kadencji (odbędzie się jeszcze jedna, ale już tylko podsumowująca kadencję) nadali nazwę dwóm odcinkom obwodnicy oraz rondom. Jakie nazwy przyjęto?

Podczas debaty przedwyborczej, przygotowanej przez PetroNews, KRDP FM i PTV, prezydent Andrzej Nowakowski wylosował pytanie od czytelników na temat jaką nazwę powinny nosić nowe odcinki obwodnicy. Podczas październikowej sesji Rady Miasta Płocka przyjęto propozycje wyartykułowane wówczas przez prezydenta.

Drugi etap obwodnicy (od ul. Otolińskiej do ul. Bielskiej) nosi od teraz nazwę ul. Władysława Bartoszewskiego, natomiast trzeci etap, od ul. Bielskiej do ul. Długiej, otrzymał nazwę Macieja Rataja.

PowiązaneTematy

Nazwę otrzymały również ronda – to przy ul. Długiej nazwane zostało Rondem Powsino (od nazwy dawnej wsi Powsino, która umiejscowiona była na terenie obecnego kombinatu).

Rondo na skrzyżowaniu ul. Kutnowskiej i Trasy ks. J. Popiełuszki został nazwany Rondem bł. o. Honorata Koźmińskiego.Rondo na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej jest od teraz Rondem Nafciarzy.

Ostatnia ze zmian dotyczy ulicy położonej w trójkącie pomiędzy ul. Szpitalną a Traktową – zgodnie z głosowaniem radnych jest to od teraz ulica Dobra.