REKLAMA

Mamy nowe nazwy ulic i rond w Płocku

REKLAMA

Radni podczas ostatniej sesji tej kadencji (odbędzie się jeszcze jedna, ale już tylko podsumowująca kadencję) nadali nazwę dwóm odcinkom obwodnicy oraz rondom. Jakie nazwy przyjęto?

Podczas debaty przedwyborczej, przygotowanej przez PetroNews, KRDP FM i PTV, prezydent Andrzej Nowakowski wylosował pytanie od czytelników na temat jaką nazwę powinny nosić nowe odcinki obwodnicy. Podczas październikowej sesji Rady Miasta Płocka przyjęto propozycje wyartykułowane wówczas przez prezydenta.

PowiązaneTematy

Drugi etap obwodnicy (od ul. Otolińskiej do ul. Bielskiej) nosi od teraz nazwę ul. Władysława Bartoszewskiego, natomiast trzeci etap, od ul. Bielskiej do ul. Długiej, otrzymał nazwę Macieja Rataja.

Nazwę otrzymały również ronda – to przy ul. Długiej nazwane zostało Rondem Powsino (od nazwy dawnej wsi Powsino, która umiejscowiona była na terenie obecnego kombinatu).

Rondo na skrzyżowaniu ul. Kutnowskiej i Trasy ks. J. Popiełuszki został nazwany Rondem bł. o. Honorata Koźmińskiego.Rondo na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej jest od teraz Rondem Nafciarzy.

Ostatnia ze zmian dotyczy ulicy położonej w trójkącie pomiędzy ul. Szpitalną a Traktową – zgodnie z głosowaniem radnych jest to od teraz ulica Dobra.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 13

 1. Xmen says:

  Dorota Trafas pani niech się doedukuje co Bartoszewski mówił o Polakach…

 2. _płocczanka_ says:

  Maćku – BRAWO TY! Podpisuję się pod Twoim komentarzem. No cóż, wiadomo kto wygrał wybory w Płocku… Od razu widać że nasze miasto zgłupiało totalnie i dalej przy korycie ciemnogród zostawił popaprańców.
  P.S. Co by nie było oczywiście głosowałam za PIS ? i zrobię to bardzo chętnie ponownie.
  .

  • Kibic pis says:

   Ponownie wygralo kolesiostwo bo plocki ciemnogrod jak zwykle sie popisal. Przedtem zawsze na komune, a teraz a kolesiostwo .. ..PIS PIS PIS, na tych trzeba bylo gosowac?

  • wyborca says:

   I ty kobieto masz jeszcze pretensje do wyborców? I kto tu zgłupiał,miła? No, kto?

  • PO says:

   ?????????

 3. DOROTA TRAFAS says:

  Ludzie trochę szacunku !dla Mądrego i Wspaniałego ! ! ! Człowieka! !!WIELKIEGO I GODNEGO NAŚLADOWANIA! MOŻEMY BYĆ DUMNII ZE PAMIĘĆ O NiM NIE ZAGINIE BO JEST W NASZYCH SERCACH ,TAK NIEWIELU POZOSTALO TAKICH wsrod nas.PRZYKRE ZE MŁODZI LUDZIE NIEWIELE WIEDZĄ! !Ja jeśli czegoś nie wiem o kimś to się Nie Wypowiadam ! A już na pewno NIE OCENIAM ! ! PROSZĘ SIĘ DO EDUKOWAĆ ! !BRAWO! DLA WŁADZ MIASTA. !!!DZIĘKUJĘ JESTEM Z WAMI.!!

 4. Xyz says:

  A może rondo Megiery! Ul Rondo trzech dych i ul gałolandi płockiej

 5. Maciek says:

  Bartoszewski?to czlowiek z bardzo nie jasna przeszloscia

  • Anonim says:

   Ja o tobie mogę powiedzieć, że ty masz ciemną przeszłość i jeszcze bardziej ciemną przyszłość.

  • Pisior says:

   Ty masz bardzo niejasną przeszłość szkolną.

  • hsjdj says:

   A poza tym,ortografia Ziomeczku.Babranie w życiorysach innych to domena pewnego ugrupowania,z którym jak rozumiem się utożsamiasz?

  • Gutek says:

   Jak śmieszy!!!!

 6. misio says:

  Bartoszewskiego? Serio? LOL!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU