REKLAMA

„Jezioro Łabędzie” ponownie w Płocku

REKLAMA

Moscow City Ballet wystąpi w Płocku ze spektakularnym widowiskiem „Jezioro Łabędzie”. Jeden z najlepszych zespołów baletowych zobaczymy w Orlen Arenie już na początku grudnia.

Na 5 grudnia zaplanowano widowisko „Jezioro Łabędzie”, które do Płocka zawitało kilka lat temu. Ci, którzy wówczas nie mieli okazji zobaczyć tego spektaklu, mogą to teraz nadrobić.

Tancerze Moscow City Ballet od ponad ćwierć wieku podbijają światowe sceny, hipnotyzując kreacjami, zaskakując umiejętnościami, na nowo opowiadając dobrze znane historie.

– Doprawdy, trudno słowami opisać emocje, jakie towarzyszą oglądaniu spektaklu moskiewskich tancerzy. Balet z oryginalną choreografią, wspaniałe dworskie stroje i minimalistyczna scenografia. Grupa baletnic stanowiła jedno ciało. Genialne układy taneczne. Oglądając nie można się nadziwić, ile w ludzkim ciele może być pokory. Zespół tworzy 70 tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych z Rosji i Ukrainy – to opinia jednego z uczestników tego wydarzenia.

Jak zapewniają organizatorzy, „Jezioro Łabędzie” jest przedstawieniem uwielbianym przez polską publiczność.– To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój – zachęcają organizatorzy.

Do tego dochodzi piękna muzyka, która od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Moscow City Ballet zobaczymy już 5 grudnia 2018 r. o godz. 19 w płockiej Orlen Arenie. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl. Widowisko trwa 2 godz. 40 min. (z przerwą) i składa się z dwóch aktów.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU