Sanda Płock znów na podium

Pięciu juniorów i jeden senior – to reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” podczas Pucharu Polski – Polish Fighter Cup 6 w Szczecinie. Na zawody przyjechało prawie 300 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całej Polski. Jak wypadli płocczanie?

21 października rozegrany został Puchar Polski – Polish Fighter Cup 6. Hala Miejska – Szczeciński Dom Sportu zgromadziła prawie 300 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całej Polski. Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentowało pięciu juniorów i jeden senior.

Wszyscy wystartowali w formule Kick Light. Do Płocka przywieźli 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium, po dwóch wygranych pojedynkach, stanęła Agata Fijałkowska – Junior do 65 kg. Po trzech stoczonych walkach srebrne medale zdobyli: Klaudia Kozłowska – Junior do 50 kg oraz Radosław Kuzia – Junior do 63 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Jaworski – Junior do 79 kg. Tuż poza podium, na czwartym miejscu uplasował się Paweł Pokorski – Senior do 74 kg. Najmniej szczęścia miał Junior Paweł Grzymała, który w pierwszej walce trafił na bardzo doświadczonego reprezentanta Kadry Narodowej. Ostatecznie rywalizację zakończył na piątym miejscu.

Kolejnym startem zawodników Klubu Będzie Puchar Polski Wushu, który odbędzie się 1-3 grudnia w Krakowie.