Zamknij

Dwa złote medale i jeden brązowy dla zawodników Tiger Płock

21:03, 11.04.2024 Redakcja
Skomentuj

Zawodnicy klubu Tiger Płock pod koniec marca wzięli udział w Mistrzostwach Polski dla juniorek, juniorów, seniorek i seniorów w klasie A i B oraz weteranów, które odbyły się w Szaflarach. Wrócili z dwoma medalami złotymi i jednym brązowym.
Mistrzostwa Polski dla juniorek, juniorów, seniorek, seniorów klasa A i B oraz weteranów odbywały się w dniach 22-24 marca w Szaflarach. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy "URBAN", a wzięło w nim udział około 200 zawodników i zawodniczek. Z klubu Tiger Płock wystartował m.in. Jakub Malinowski, walcząc w kategorii 16-17 lat do 71 kg. W ćwierćfinale stoczył walkę z Jonaszem Sienkowskim z klubu Akademia Walki Częstochowa, wygrywając w trzeciej rundzie przed czasem. W półfinale pokonał Oliwiera Makuchowskiego ze Słubic przez nokaut w rundzie pierwszej, a w finale, w dominującym stylu zwyciężył z Gracjanem Kołodziejewskim z klubu Kohorta Poznań. W rezultacie płocki zawodnik zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Muaythai. Świetnie zaprezentował się też Antoni Więczkowski, który wystartował w kategorii junior 16-17 lat -60kg.
- Półfinał wygrał, nokautując już w pierwszej rundzie zawodnika KKS Włókniarz 1925 Kalisz - Szymona Krzątałę. Finał w dominującym stylu wygrał z Dawidem Nowakowskim z klubu Klincz Kielce, poprzez decyzję sędziów po trzech rundach i tym samym wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Muaythai IFMA - relacjonuje trener Wojciech Burdanowski.
Warto dodać, że Jakub Malinowski i Antoni Więczkowski swoimi tytułami mistrzowskimi zapewnili sobie bilet na Mistrzostwa Świata, a już w maju stoczą swoje zawodowe pojedynki w Anglii. Ostatni zawodnik Tiger Płock, Bartosz Galuś startował w kategorii wiekowej 16-17 w limicie wagowym do 67kg. Podkreślmy, że była to najbardziej obsadzona kategoria wagowa, w której łącznie było aż 12 zawodników. W ćwierćfinale pewnie wygrał z Kacprem Siedlanowskim (KS "RedLion MuayThai" Międzyrzec Podlaski), doprowadzając w trzeciej rundzie do liczenia. W półfinale, po wyrównanej i mocnej walce z Łukaszem Grudzieckim (KKS Włókniarz 1925 Kalisz), niestety, przegrał decyzją sędziów. Ostatecznie Bartosz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Łącznie więc z klubu Tiger Płock wystartowało trzech zawodników, przywożąc dwa złote medale i jeden brązowy.