REKLAMA

Płock ma wicemistrzynię świata w kickboxingu!

REKLAMA

Podczas rozgrywających się we Włoszech pod koniec września Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu WAKO wśród reprezentantów Polski znalazła się płocczanka. Zawodniczka Sanda Płock wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata juniorów.

Od 15 do 23 września we włoskim Lido di Jasolo odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu World Association of Kickboxing Organizations. WAKO to największa międzynarodowa organizacja kickboxingu, założona w 1976 roku. Aktualnie organizacja zrzesza ponad 120 krajów, w tym Polskę (Polski Związek Kickboxingu).

PowiązaneTematy

Do rywalizacji o medale przystąpiło ponad dwa tysiące zawodniczek i zawodników z 65 krajów z całego świata. Rozegrane zostały 251 konkurencje z podziałem na kategorie wiekowe oraz wagowe w 7 formułach (formy przy muzyce, Pointfighting, Kick Light, Light Contact, Full Contact, Low Kick, K-1 Rules)

Wśród stu dwunastu reprezentantów Polski znalazła się jedyna płocczanka – Agata Fijałkowska.
Agata to tegoroczna absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczęła dwa i pół roku temu w Uczniowskim Klubie Sportowym Sanda Płock.

Po sześciu miesiącach regularnych treningów pod okiem trenera Piotra Paśnika Agata wystartowała w pierwszych zawodach. Zdobycie srebrnego medalu utwierdziło zawodniczkę w przekonaniu, iż kickboxing to sport, który chce uprawiać na poważnie.

Płocczanka już ma w swoim dorobku srebrne medale Mistrzostw Polski w Kick Light i Full Contact oraz złoty medal Mistrzostw Polski w K-1 Rules oraz w formule Low kick. Dzięki temu Agata zbliżyła się do powołania do pierwszego składu Reprezentacji Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata, co też nastąpiło po zdobyciu przez nią Pucharu Polski w K-1 Rules w Bałtowie.Na Mistrzostwach Świata we Włoszech Agata wystartowała w formule K1 w kategorii Junior Starszy do 60 kg, w której zostały sklasyfikowane 4 zawodniczki, reprezentantka Brazylii, Bułgarii, Rosji oraz Polski. K-1 to najostrzejsza formuła kickboxingu, w której dozwolone są wszystkie kopnięcia, techniki ręczne, a także uderzenia kolanami.

Na start w formule K1 decydują się tylko zawodnicy doświadczeni i bardzo dobrze przygotowani. W wyniku losowania w walce półfinałowej przeciwniczką Agaty była reprezentantka Rosji Sofya Golubeva. Walka od początku toczyła się po myśli Płocczanki. Pewność siebie i precyzyjne ataki skutkowały coraz większą przewagą punktową, co w rezultacie dało wysokie zwycięstwo naszej zawodniczki i awans do finału.

Drugi półfinał wygrała faworytka tych zawodów Bułgarka Polina Galinova, która była aktualną Mistrzynią Świata oraz Mistrzynią Europy K1. Finał zapowiadał się bardzo trudnym pojedynkiem dla płocczanki. Tuż przed wyjściem na ring okazało się, że nie są przygotowane rękawice dla Agaty. Zamieszanie z rękawicami tuż przed walką wywołało dodatkowy stres.

Pierwsza runda była trudna dla Agaty, która była wyraźnie spięta i zestresowana. Przeciwniczka Agaty była bardziej rozluźniona, a tym samym łatwiej uzyskała przewagę punktową. Od połowy trzeciej rundy Agata zaczęła przełamywać rywalkę i odzyskiwać stracone punkty jednak niestety nie starczyło czasu, by uzyskała przewagę.

Walka zakończyła się niewielką różnicą punktową na korzyść Bułgarki, która już po raz drugi została Mistrzynią Świata K1. Agata Fijałkowska została Wicemistrzynią Świata Juniorów WAKO w formule K1 Jest to wielki sukces w historii Sanda Płock, Agata jest pierwszą klubową medalistką Mistrzostw Świata WAKO juniorów w formule K1.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Michał says:

    waleczna dziewczyna????
    ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU