REKLAMA

Płoccy kickboxerzy wrócili z workiem medali z Mistrzostw Polski

REKLAMA

Zawodnicy UKS Sanda Płock wywalczyli na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu im. Jacka Dreli w Swarzędzu aż sześć medali, w tym jeden srebrny.

W dniach 12-14 kwietnia w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Full Contact Seniorów oraz Juniorów Starszych i Młodszych im. Jacka Dreli. W zawodach wzięło udział 174 zawodników z 46 klubów. UKS Sanda Płock reprezentowało ośmioro kickboxerów: Mateusz Dymek, Damian Soczewka, Bartosz Wiśniewski, Adam Niekłań, Agata Fijałkowska, Rafał Jaworski, Szymon Lewandowski i Paweł Grzymała.

Mateusz Dymek, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, wraca do startów w kickboxingu, debiutując w kategorii seniorów do 67 kg. W pierwszej walce jednogłośnie pokonał Jakuba Strzyżewskiego z KSW Łuków. W ćwierćfinale jego rywalem był Wojciech Pietrzak z Klubu Bokserskiego Legia Warszawa. Tu również sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości i ręka Mateusza powędrowała w górę.

W walce półfinałowej rywalem zawodnika Sanda Płock był bardzo doświadczony Rafał Nguyen-von z KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, stosunkiem głosów 2-1 zwyciężył Rafał, który ostatecznie wygrał całą kategorię i został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii seniorów.

Damian Soczewka, Senior do 86 kg, pierwszą walkę jednogłośnie wygrał z Pawłem Lewickim z klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin. Drugim rywalem był zawodnik tego samego klubu. Walka od początku stała na bardzo wysokim poziomie. Sędziowie niejednogłośną decyzją uznali zwycięstwo Tomasza Borowca, który również wygrał finał i został Mistrzem Polski.

Najmniej doświadczonym zawodnikiem, reprezentującym płocki klub był Bartosz Wiśniewski, który w walce eliminacyjnej z Kacprem Walczakiem Waleczna Lubelszczyzna Lublin zastąpił braki techniczne sercem do walki i zamienił pojedynek w jedną szaleńczą wojnę ringową.

– Niezrozumiałe dla nas było postępowanie sędziego ringowego, który w momentach korzystnych dla Bartka zawsze wstrzymywał pojedynek, jakby to była walka planszowa, a nie Full Contact. Ostatecznie przeciwnik Bartka wygrał walkę na punkty – zwracał uwagę trener Piotr Paśnik.

Adam Niekłań, Senior do 63,5 kg, w pierwszej walce niejednogłośnie pokonał Filipa Zielińskiego z KKS Sporty Walki Poznań. W półfinale rękawice skrzyżował z Przemysławem Kacieją z SKF Boksing Zielona Góra. Niestety, to rywal Adama ogłoszony został zwycięzcą. Również jak w przypadku Damiana i Mateusza, przeciwnik Adama wygrał swoją kategorię wagową.Agata Fijałkowska, seniorka do 65 kg otrzymała wolny los, wchodząc tym samym do półfinału. Przeciwniczką Agaty była Pola Rogala AZS AWF Warszawa. Po bardzo mocnym i wyrównanym pojedynku sędziowie zwycięstwo przyznali rywalce Agaty.

W rywalizacji juniorów wystartowała trójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock.

Rafał Jaworski Junior Starszy do 75 kg pierwszą walkę wygrał jednogłośnie na punkty z Kordianem Gąbką z klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin. W walce półfinałowej Rafał stoczył walkę z bardzo dobrze przygotowanym Krystianem Rzepką Zamek Kurzętnik, który jednogłośnie wygrał pojedynek i przeszedł do finału, w którym również zwyciężył.

Bardzo dobrą walkę eliminacyjną stoczył Szymon Lewandowski w kategorii Junior Młodszy do 67 kg. Przeciwnikiem Szymona był Damian Stelmach LZS POPRAWA Siedlików. W pierwsze rundzie przewagę uzyskał przeciwnik Szymona. W kolejnych rundach walka była wyrównana i nie udało się nadrobić straconych punktów, ostatecznie walkę wygrał Damian Stelmach.

– Dla Szymona jest to pierwszy rok startów w kickboxingu i debiut w juniorach formule Full Contact. W marcu Szymon zaliczył świetny start w kadetach w formule kick-light, zdobywając po czterech pojedynkach Wicemistrzostwo Polski i tym samym zakwalifikował się do kadry Kick-light kadetów – wyjaśniał trener Piotr Paśnik.

W walce finałowej jako jedyny zaprezentował się Paweł Grzymała w kategorii do 54 kg Junior Starszy. Przeciwnikiem Pawła był Damian Gawłowski z KS Ziętek Team Kalisz. Utalentowany zawodnik z Kalisza okazał się bardzo trudnym rywalem dla Pawła. Ostatecznie po trzech rundach wygrał przeciwnik płocczanina.

Podopieczni Piotra Paśnika wywalczyli w sumie sześć medali, cztery brązowe medale kategorii seniorów oraz srebrny i brązowy medal juniorów. Udział w zawodach był dofinansowany ze środków Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Piotr Maślanka says:

    Super, brawo, gratulacje dla wszystkich zawodników, zawodniczki oraz trenera. Tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU