Uczniowie z Płocka mogą ustanowić rekord Guinnessa!

REKLAMA

Uczniowie szkół podstawowych z klas 4-7 mogą wziąć udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Cod&Share. Programuj z klasą” i ustanowić rekord Guinnessa w programowaniu.

5 grudnia o godz. 10.30 we wszystkich zgłoszonych szkołach rozpocznie się lekcja programowania przygotowana przez Fundację ArchitectsPL.

PowiązaneTematy

Nabór uczestników do projektu trwa do 10 listopada br. Zgłoszeń mogą dokonywać dyrektorzy szkół podstawowych z całej Polski za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programujzklasa.pl, po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem akcji (również dostępny na stronie).

– Fundacja ArchitectsPL stworzyła tę akcję z myślą o potrzebie dzielenia się wiedzą i świadomego wpływania na rozwój społeczny. Kompetencje cyfrowe są bardzo potrzebne młodym ludziom. Kodowanie zwiększa kreatywność, uczy logicznego myślenia oraz współpracy, czyli rozwija umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Umiejętności cyfrowe nie tylko gwarantują pracę, ale przede wszystkim pomagają w kreowaniu przyszłości, która będzie należała do młodych ludzi, uczestników tej akcji – informują organizatorzy.

Współorganizatorami akcji są: Fundacja Szkolna oraz miasta: Warszawa, Gdańsk, Płock, Lublin, Poznań, Siemiatycze, a także Gmina Rozogi. Akcja wspierana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Szerokie Porozumienie na Rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce oraz Fundację Orange.

Więcej informacji na architectspl.com.

Źródło: ArchitectsPL