Niecodzienne zakończenie miała wizyta 44-letniego mężczyzny w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Obywatel Ukrainy przyjechał na spotkanie z dzielnicową w związku z procedurą, dotyczącą pobytu czasowego w Polsce. Już w pierwszych chwilach rozmowy policjantka wyczuła od niego woń alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna chwilę wcześniej prowadził samochód.
Zaparkował przed komendą i…
Do zdarzenia doszło w środę, 30 lipca. Mężczyzna przybył do jednostki pojazdem marki Citroën i zaparkował go bezpośrednio przy budynku komendy. Następnie udał się na umówione spotkanie ze swoją dzielnicową. Funkcjonariuszka, prowadząc rozmowę służbową, natychmiast zwróciła uwagę na wyczuwalną woń alkoholu.
– Mężczyzna przyznał, że pił alkohol zarówno poprzedniego wieczoru, jak i tego samego dnia. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie – informuje podkom. Monika Jakubowska, oficer prasowa KMP w Płocku.
Co istotne, 44-latek nie zaprzeczył, że chwilę wcześniej prowadził samochód. Potwierdziły to także nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały moment przyjazdu i parkowania pojazdu.
Utrata prawa jazdy i groźba konsekwencji
W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, mężczyzna stracił prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę w stanie nietrzeźwości (od 0,2 do 0,5 promila) grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa, niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Płoccy funkcjonariusze przypominają, że kierowanie samochodem po alkoholu – nawet jeśli poziom alkoholu nie przekracza ustawowego progu przestępstwa – stanowi wykroczenie i może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

![Żeglarskie emocje w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Regaty-Puchar-Orlenu-JP-czerwiec-2026-9-120x86.jpg)










![Chwile dzieliły go od śmierci [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Akcja-ratunkowa-mezczyzny-na-schodach-KMP-w-Plocku-360x180.jpg)






![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)

![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)




![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)

![Żeglarskie emocje w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Regaty-Puchar-Orlenu-JP-czerwiec-2026-9-360x180.jpg)












