REKLAMA

Terytorials z Płocka został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

REKLAMA

W drugim tygodniu października odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wziął udział zawodnik z Sanda Płock, szeregowy WOT Radosław Kuzia, który wywalczył złoty medal.

W dniach 12-13 października na terenie Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. 230 zawodników ze 100 klubów z całej Polski rywalizowało w trzech formułach walki: Kick Light, K-1 oraz Pointfighting.

PowiązaneTematy

Uczniowski Klub Sportowy Sanda Płock reprezentował szeregowy Radosław Kuzia. Dziewiętnastoletni uczeń płockiej „budowlanki”, poza szkołą jest żołnierzem 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Start w tych zawodach był dla Radka debiutem w kategorii Seniorów w Kickboxingu. Rywalizację o medal w formule Kick Light rozpoczął od wolnego losu. W walce półfinałowej rękawice skrzyżował z Damianem Gospodarczykiem z Komendy Stołecznej Policji, z którym wygrał już w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną.Walka finałowa z Andrzejem Szewczykiem z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych z Koszalina okazała się trudnym wyzwaniem. Początkowo to doświadczony zawodnik taekwondo zdobywał punkty, jednak w drugiej rundzie role się odwróciły i płocczanin uzyskał przewagę. Ostatecznie sędziowie przyznali zwycięstwo płocczaninowi.

Radosław Kuzia został tym samym pierwszym w historii Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Sukces płocczanina skomentował również Dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Gratuluję szeregowemu Radosławowi Kuziowi uzyskania tytułu Mistrza Służb Mundurowych w Kickboxingu. Cieszę się, że uczniowie szkół reprezentują 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej w wydarzeniach sportowych. Wiem, że jest to dla szeregowego Kuzia już czwarty tytuł Mistrza Polski w 2018 roku, bo sukcesy odniósł również w Kick Light Juniorów, Full Contact Juniorów oraz WUSHU Qingda Seniorów. Postawa dziewiętnastoletniego ucznia z Płocka wzbudza podziw na pewno nie tylko wśród żołnierzy, ale również rówieśników ze szkoły. Ludzie wstępujący w nasze szeregi to osoby pełne pasji i talentów, a tu mamy tego doskonały przykład. Liczę, że umiejętności naszych żołnierzy będą coraz częściej doceniane w kraju i na świecie – powiedział nam pułkownik Grzegorz Kaliciak, Dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU