Prezydent mści się na pracownikach MOPS-u?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tak sugeruje radna Prawa i Sprawiedliwości, Wioletta Kulpa, nawiązując do ubiegłorocznego protestu pracowników MOPS. Wówczas, w listopadzie, w przeddzień święta pracownika socjalnego, domagali się godnych warunków pracy i podwyżek.

Do protestujących w strugach deszczu wyszedł wtedy prezydent Andrzej Nowakowski i zaprosił na rozmowę do ratusza. Protestujący odmówili. – Obiecuje nam się ciepłe buty, a dostajemy ciepłe słowo – mówiła Bożena Sobczyńska, przewodnicząca “Solidarności” w MOPS-ie.

Pracownicy MOPSu protestują

– Rachunki, o których państwo mówicie to absolutne minimum. W przyszłym roku nie zaplanowaliśmy żadnej podwyżki wynagrodzeń dla sfery budżetowej. Mając świadomość, że państwa wynagrodzenia należą do najniższych, uzyskaliście państwo informację od skarbnika, że w pierwszej kolejności środki na podwyżki dotrą do państwa – zapewnił protestujących prezydent Nowakowski.

Fot. Michał Wiśniewski

Listopadowy protest pracowników MOPS-u

Tymczasem radna Wioletta Kulpa poinformowała o planowanym zwolnieniu pracowników MOPS. – W dniu 13 stycznia 2016 roku zostały skierowane dwa pisma do organizacji związkowej NSZZ „S”, informujące o zamiarze rozwiązania stosunku pracy z dwoma pracownicami MOPS w Płocku. Tym samym proszę o wyjaśnienie zaistniałego problemu, który w mojej ocenie i ocenie pracowników narusza pewne zasady – pisze w swojej interpelacji Wioletta Kulpa.

Radna podczas uchwalania budżetu zwracała uwagę na niższe niż zazwyczaj środki, jakie miasto chce przeznaczyć na MOPS. – Otrzymałam odpowiedź, iż w trakcie trwania roku budżetowego na podstawie autopoprawek będą zwiększane środki na te cele, tak, jak to miało miejsce w latach wcześniejszych – możemy przeczytać w piśmie radnej.

– Tymczasem zamiar wypowiedzenia stosunku pracy opiera się na przyczynie ekonomicznej. Jak to jest możliwe, że w niespełna miesiąc po zatwierdzeniu budżetu brakuje środków finansowych na wydatki związane z zatrudnieniem pracowników? Skąd taka przyczyna w sferze budżetowej, gdzie zaplanowane są ścisłe wydatki zarówno na działalność bieżącą, jak i przypisano konkretną ilość etatów w jednostce […]. Jeśli zaplanowano zbyt małą ilość środków finansowych, to zapewne jako radni powinniśmy bardzo szybko i wnikliwie pochylić się nad problemem, celem zwiększenia ilości środków, aby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca. Czy kiedykolwiek w przeszłości funkcjonowania MOPS w Płocku miała miejsce taka sytuacja, aby zwalniano pracownika z przyczyn ekonomicznych? – pyta przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie ma jeszcze decyzji o zwolnieniu tych osób – poinformował nas Hubert Woźniak z zespołu ds. medialnych urzędu miasta. – Dyrekcja MOPS zastanawia się nad zwolnieniem dwóch osób i poinformowała o tym związki zawodowe, bo taki jest wymóg. Nie ma to żadnego związku z listopadowym protestem – dodał.

Nawet potencjalne zwalnianie pracowników MOPS-u jest o tyle dziwne, że niedługo trzeba będzie przecież zatrudnić pracowników do obsługi programu “500+”. Z drugiej jednak strony, Płock zmaga się z przerostem administracji. Pod względem kosztów utrzymania kadry urzędniczej wyprzedza nas tylko Sopot…

Podziel się:

2 komentarze

  1. Pan prezydent powinien juz dawno rozwiazac ta instytucje ta bande nierobow jaka jest MOPS przeciez pracownicy socjalni to nic nie robia cale dnie po sklepach buszuja i zakupy do domu sobie robia zamiast przeprowadzac wywiady i pracowac jak sie tam pujdzie to panie sa pozamykane w pokojach i odbywaja sie balangi

  2. Pracownicy MOPS (pl. Dąbrowskiego) i tak za dużo zarabiają w stosunku do jakości ich pracy., zmiany z dnia na dzień zdania co do dokumentów które winno się im dostarczać oraz totalnym brakiem szacunku i niegrzecznym zachowaniem pani kierownik do interesantów ! ! !

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji