REKLAMA

W Płocku odbędzie się marsz przeciwko walce z epidemią

REKLAMA

W sobotę na płockiej starówce ma odbyć się marsz przeciwko walce z epidemią koronawirusa. Organizatorzy żądają zaprzestania wprowadzania ograniczeń, testowania na obecność wirusa i noszenia maseczek.

10 października o godzinie 13 na starówce w Płocku ma odbyć się „Marsz o wolność” pod hasłem „Zakończyć plandemię”. Ma to być protest przeciwko zaostrzeniom, związanym z epidemią koronawirusa.

PowiązaneTematy

Postulaty wysuwane przez organizatorów obejmują zaniechanie testów na obecność koronawirusa, izolacji społecznej oraz kwarantanny. Osoby organizujące protest są przeświadczone, że walka z epidemią to tylko nieuzasadnione szerzenie paniki na świecie.

Co o wydarzeniu sądzą płoccy politycy?

Klub Radnych PiS

– W moim przekonaniu, taki marsz powinien być zakazany. Jeśli nie ma natomiast możliwości prawnych, aby go zakazać, a jego uczestnicy pojawią się bez maseczek, powinni otrzymać mandat, zgodnie z obowiązującymi od soboty obostrzeniami – powiedziała nam Wioletta Kulpa, przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Płocku. – Postulaty przekazywane przez organizatorów są absurdalne. Covid-19 to choroba, która zabija ludzi i to nie tylko starszych, z chorobami współistniejącymi, ale również młode osoby, nieposiadające innych schorzeń. Mówienie więc, że nie ma epidemii, jest bezpodstawne – dodaje Wioletta Kulpa.Wioletta Kulpa

Klub Radnych PSL

– Proponuję wszystkim tym, którzy uważają, że koronawirus jest globalnym spiskiem, aby odwiedzili płocki szpital – powiedział nam Tomasz Kominek, przewodniczący Klubu Radnych PSL w Płocku. – Tam porozmawiają z ludźmi, którzy w tym spisku rzekomo uczestniczą, a mówimy w skali Polski o setkach tysięcy ludzi. Cały kraj walczy z realnym zagrożeniem, mającym swoje potwierdzenie w badaniach, danych, a jakaś mała grupa ludzi walczy z nieistniejącym wrogiem. Jak widzimy, każdy prowadzi swoją walkę. Nie chciałbym być złośliwy, ale koronawirus atakuje przede wszystkim ludzi o słabej kondycji fizycznej, a nie intelektualnej i to jest szansa dla wielu – podsumowuje Tomasz Kominek.

Tomasz Kominek

Klub Radnych PO

– Dziwi mnie bardzo taka inicjatywa. Oczywiście żyjemy w wolnym kraju i ludzie mogą mieć różnego rodzaju opinie i zdania, ale ja na pewno nie będę w tym marszu uczestniczyć. Uważam, że powinniśmy chodzić w maseczkach i zabezpieczać się przed koronawirusem – zaznacza Iwona Krajewska, przewodnicząca Klubu Radnych PO.

Iwona KrajewskaREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 45

 1. pi says:

  Wy co komentujecie rzekome foliarstwo manifestujacych, powinniscie dzwonki sobie to szyji przyczepic. Nie pomoze wam to ale przynajmniej, bedzie wiadomo ze debil idzie…

 2. Jula says:

  ..są mylone pojęcia.-demokracja myli się z anarchią , a wolność słowa z propagowaniem treści o wysokiej szkodliwości społecznej , dokładnie przeciw zdrowiu i bezpieczeństwu publicznemu, są granice , których przekraczać nie wolno oraz nie wolno pozwalać na ich przekraczanie..
  Delegalizacji to byłoby właściwe i celowe działanie wobec ruchów antycovid..
  ..źle się bawicie…

 3. dandys says:

  Jest jeden prosty sposób na pandemie czekać aż wygasnie sama tk jak sma się pojawiła
  Uczyć się od przodków izolować chorych jak najszybciej .

 4. Steve says:

  Kominek chyba nie chce być złośliwy wobec Zgorzelskiego, który zapadł niedawno….
  Kulpa jak taka przepisowa to niech się zapozna z ustawą o chorobach zakaźnych.
  Mieliście okazję milczeć…. chyba jeszcze nie dotarło, że te całe elyty zostały wystawione na pożarcie.

 5. Anonim says:

  Rolnicy wychodzą kowit ataku Śląsk chce wyjść kowit atakuje ale wybory są kowit jest w odwrocie ten rząd niech poda się do dymisji to jest jakaś parodia i jeszcze nagrody dostają za parodie pozdro Płock

 6. MK says:

  Po Kraśniku czekamy na memy z Płockiem w roli głównej.
  Uczestnicy marszu – bez maseczek, ale niech nie zapomną czapeczek z folii aluminiowej

  • przechodzień says:

   wiadomo że kto pracuje na budżecie ten zadowolony, praca zdalna dla urzędnika to raj, drink od rana już nie z małpeczki jak wcześniej a wypłata leci.
   ten kto zarabia z rynku niestety tak nie ma. brak klientów to dla niego bankructwo. jak nie ma kredytów to przejdzie do szarej strefy i będzie plątał ale tylko tzw. złota rączka. większa firemka już tak lekko nie ma.
   rząd nie musi niczego ogłaszać, wystarczy że wystraszy i podzieli ludzi co już właśnie uczynił.
   i popatrzcie jakie siły nami rządzą, kiedyś rządziło PO z PSL i byli mocni. teraz ci sami ludzie wyglądają jak stado baranów. teraz PISowce którzy wcześniej wyglądali jak oszołomy mają 40% poparcia. skoro istnieją siły na tym świecie które potrafią tak zrobić to czy jakikolwiek rząd czy obecny czy miniony jest w stanie się przeciwstawić ?

 7. Babcia says:

  Oto kto nami rządzi. Powtarzają bezmyślnie pierdoły usłyszane w tv bo tego obecnie wymaga polityczna poprawność. A mnie się zdaje że mimo wszystko więcej jest tych którzy trzeźwo patrzą na sytuację i potrafią liczyć. Ludzie jednak boją się mówić z obawy przed oceną innych, którzy uwierzyli w śmiertelne niebezpieczeństwo. Może tak jest łatwiej i wygodniej. Służba zdrowia zablokowana. Nie znam ofiary covidu ale znam ofiary innych chorób które nie otrzymały pomocy na czas. Kto za to weźmie odpowiedzialność? Ktory z tych trzech wymądrzajacych się polityków?

  • IP says:

   Niedługo poznasz jak sama będziesz ofiarą

  • Babcia says:

   Ooooo dziękuję za dobre słowo. Życzę Ci długiego życia w dobrym zdrowiu. I obyś nie zapadł na żadną poważną chorobę wymagającą leczenia w okresie pandemii.

 8. Jula says:

  Czy tylko w naszym mieście żyją tacy zarozumialcy? Marsz pewnie urządziła grupa najwybitniejszych uczonych, którzy swoją edukację zakończyli na poziomie gimnazjum (Brawo) Dzisiaj będzie marsz, a za kilka dni zabraknie dla nich miejsca w szpitalu… Zamiast urządzać cyrk zapraszam odważnych do pomocy w szpitalu! Nie każdy tę chorobę przechodzi lekko – osoby starsze, z obniżoną odpornością, chorobami przewlekłymi, w tym również zapaleniem zatok, na które z tego co wiem cierpi znaczna część płocczan – czy zdajecie sobie sprawę z konsekwencji jakie wynikają z zarażenia się wirusem, przy jednoczesnym zakażeniu bakteryjnym??? Pewnie nie…

  • Tak i nie says:

   Nie zestaw się dzieciaczki.

 9. Maroo says:

  Pięknie… O to chodziło naszym rządzącym, cała polska się podzieliła i robi się kupa go… Kłócimy się między sobą a rządzący wprowadzają tylko nowe podatki, ceny do góry itp itd , niedługo będziemy płacić za powietrze którym oddychamy ale co tam, ważne żeby siedzieć w domu w masce i nie walczyć o swoje prawa. Brawo Polska….

  • Serwus says:

   Populizm w bolszewickiej rosji wyrósł między innymi na niwie pandemii hiszpanki. Widziałeś zdjęcia z wieców jakie organizowali leninowcy w wielu krajach europy? W tym czasie miliony ludzi umierali w męczarniach na „zwykłą grypę”. Mam tylko taką cichą nadzieję, że nie stajesz z neoleniniznem.

 10. Obserwator says:

  Wirus istnieje i choroba przez niego wywoływana także istnieje tyle że po pół roku „pandemii strachu” wywołanej rzekomo przez niego a w rzeczywistości przez media, polityków i medyków zainfekowanych w całym kraju zostało nim 0,24% społeczeństwa a zachorowało 0,024% (przy założeniu że 90% przechodzi kontakt z wirusem bezobiawowo). Taka to straszliwa pandemia. Dla porównania w sezonie 2019 /2020 w okresie jesienno – wiosennym na grypę w naszym kraju zachorowały ok 4 mln osób tj ok 10,52% Polaków. Czy wówczas wprowadzono choć część obecnych obostrzeń i ograniczeń naszych praw konstytucyjnych???

 11. Statystyka says:

  Ogólna liczba zgonów w roku bieżącym jest niższa niż w analogicznych okresach lat poprzednich. Średnia długość życia także pozostaje bez zmian. Więc logicznie rzecz ujmując należy zgodzić się z płaskoziemcami i stwierdzić że covid jest nie tyle zjawiskiem medycznym co politycznym i socjotechnicznym. Zjawisko to ma swych wyznawców covidian, a nawet męczenników np. szumowski no i oczywiście cuda np. choroba bezobjawowa.

 12. Drugi_Kraśnik says:

  Egocentryzm w czystej postaci…

 13. Jeferson says:

  Ten kto dla bezpieczeństwa rezygnuje z wolności ten nie będzie miał ani jednego, ani drugiego.

  • Karo says:

   Zastanawiałeś się kiedyś czy byś poleciał, gdybyś wyskoczył z balkonu i machał rączkami?
   Przypomnij sobie przedtem swoje motto.
   I ogarnij się.

 14. 😱 says:

  Po tym marszu zaczną wierzyć, że jednak covid grorszy od sezonowej grypy. Szkoda tylko ich bliskich i znajomych, ktorych zarażą przy okazji…

  • Hehehe says:

   Jedyne co po tym marszu stwierdzą to że policja jest gorsza od milicji

 15. Misiek says:

  Pewnie niech nas PiS w domach zamknie to by im pasowało a mały kurdupel bez maseczki będzie chodził i limuzyna na cmentarz wjeżdżał

 16. Anonim says:

  Płock równa do Kraśnika. Płocczanie ! Użyjcie rozumu i odwołajcie ten nieprzemyślany marsz. Uszanujcie siebie, swoich bliskich i sąsiadów a nade wszystko nas pracowników szpitali, którzy mimo że boimy się o nasze życie nie zostawimy Was kiedy będziecie walczyć o oddech. Joanna

  • W odpowiedzi do Pani Joanny says:

   Pani Joanno z całym szacunkiem ale po ostatnich wydarzeniach związanych z zamykanie przychodni lekarskich oraz z utrudnieniem a także całkowitym uniemożliwieniem ludziom wizyt lekarskich Pani jako osoba znająca temat od podszewki nie powinna w ogóle się wypowiadać na temat covid ponieważ personel medyczny powinien stać na straży obywateli tak jak to się działo powiedzmy do tej pory albo nawet w historii w szpitalach polowych na terenach walki z wrogami a teraz pochowaliscie się jak szczury w szpitalach ,przychodniach ale gdy już chodzi o prywatne wizyty to nie boicie się o swoje zdrowie. Więc uważam że osoby związane ze służbą zdrowia nie powinny zabierać głosu i dac innym decydować o swojej osobie.

  • adam5 says:

   Brawo

 17. Morth says:

  Wolny kraj, wolność słowa, ale szkodliwość społeczna tych antycovidowych tez jest zbyt duża, żeby przejść wobec tego obojętnie. Zgromadzenie powinno być rozwiązane ze względu na wysoką szkodliwość społeczną i stan zagrożenia jaki owe zgromadzenie ze sobą niesie.

  • Elka says:

   Szkodliwe są tego typu teksty.Świadczę o nierozumieniu dramatu który kryje się za zasłoną „covidu

 18. Hheee says:

  Za tych co chorują jedniodnipwo.

 19. t56 says:

  to proponują samobójcy czy potencjalni zabójcy?

 20. Ase says:

  Należy tych faszystów którzy mówią innym jak mają żyć wywalić na zbity ryj. Pis po jedno zło.

 21. Penelope says:

  Nie było takich obostrzeń w sezonie grypowym bo juz się okazuje że wirus zabija trzykrotnie więcej osób niz na grypę a już pomijam powikłania. Ostatnia wiadomość o osobie młodej ktora po przejściu bezobjawowym ma płuca w stanie fatalnym. Ludzie opanujcie się i skończcie z tymi egoistycznymi komentarzami:” ja ja , moje prawa „(niczym uczeń w gimnazjum). Chodzi w końcu o bezpieczeństwo nas wszystkich, kiedy to pojmiecie. Zapewne jak już będzie tragedia.

 22. Cd says:

  Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć obóz koncentracyjny stworzony przez ludzi, którzy zostali wybrani by nas reprezentować, a oni tylko powtarzają hasła wymyślone przez władzę. Nie tak dawno Szumowski mówił w maseczki nie chronią i nie wie czemu ludzie je noszą, Morawiecki przed wyborami głosił, że wirus jest w odwecie i żeby iść oddać głos. Czy trzeba coś więcej komentować?!?!

 23. Cd says:

  Przepraszam bardzo, ale protest ten jest przeciwko łamaniu praw konstytucyjnych człowieka. Rząd wprowadza w błąd wszystkich Polaków i łamie ich prawa. Media podają mylne informacje i manipulują ludźmi. Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Proszę sprawdzić, kto to powiedział. Nikt nie neguje istnienia wirusa, bo on był już dawno. Czemu w sezonie grupowym nie było takich obostrzeń? Rozporządzenie nie ma mocy prawnej i cała ta gadanina o odpowiedzialności jest po prostu szczuciem jednych na drugich. NIE MA ustawy, która nakazywałaby noszenie maseczek przez osoby zdrowe. Rozporządzenie odwołuje się do ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. „o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi”, w tym przypadku do art. 46b p. 4. który mówi, iż rozporządzeniem można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowania innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Słowa klucz „osoby chore” i „osoby podejrzane o zachorowanie. Proszę poczytać i zagłębić się w temat, a nie powtarzać hasła usłyszane w Tv.

 24. Wstydz sie says:

  Hm zacznijmy od tego kto ciągnął ta przyczepkę z bilbordem Idiota z Maszewa szeregowy Jarz……ek. cwaniaczek wielki łysa palą. Jak go sięgnie covid to będzie jak trwoga to do Boga.

  • Szeregowy says:

   Jak już komuś ubliżasz w internecie to chociaż przestaw się.Skoro tak wszystko wiesz to zapraszam na rozmowę w 4 oczy, zapewne jesteś osoba która w oczy sprzyja a nie ma co robić wieczorami i czepia się bezpodstawnie do ludzi którzy maja swoje zdanie !

  • 366 says:

   Cztery oczy…. Ty w dwa byś miał problem… 😉

 25. plocczak says:

  Nareszcie ktoś się nie boi sprzedajnych polityków i jednego z wielu wirusów, z którym mieliśmy zawsze do czynienia.

 26. Hali says:

  Szkoda mówić.Żenada. W Szwecji nie było zakazów tylko wszyscy zostali poinformowani co robić, jak się zachowwywać, żeby wirus się nie rozprzestrzeniał . Wszyscy się stosują do zaleceń. Noszą maseczki , zachowują odstępy , często myją i dezynfekują ręce i prosze jakie mają wyniki. U nas jednak ludzie sa ograniczeni. Proponuję demonstrantów zatrudnić w domach opieki, szpitalach , tam gdzie brakuje ludzi do obsługi chorych na covid 19.

 27. Xd says:

  Płoccy policjanci beda musieli wziasc po dodatkowym bloczku z mandatami 😂🤣😂🤣😂

 28. EWA says:

  CO trzeba mieć W GŁOWIE ,żeby chcieć się zarażać ?? to Ci ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I ZA INNYCH !!!!

 29. Hehe says:

  „Oczywiście żyjemy w wolnym kraju i ludzie mogą mieć różnego rodzaju opinie i zdania” i to mówi polityk Platformy ;) Będzie PO premii ;P

 30. Opat says:

  Jeszcze niech dołączy do tego towarzystwa lgbt i dopiero będzie niezły cyrk aaaa zapomniałem anty szczepionkowcy również.

 31. aniaZzielonegoWzgorza says:

  Sprzedajni politycy, wszyscy razem wzięci. Bzdury gadają, sami bez maseczek chodzą i się śmieją z nas w domach.

 32. ccc says:

  płaskoziemcy wyjdą na ulicę, elyta miasta, to dopiero stan umysłu, żenada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: