Podsumowanie tygodnia – Rower rządzi, ankieta zaskakuje!

REKLAMA

W tym tygodniu okazaliśmy się jak zwykle nierzetelni, niekompetentni oraz, oczywiście, stronniczy. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy artykuł jest nie po jedynie słusznej „linii”. Wylatują wtedy hordy hejterów i uczą nas jak mamy myśleć i pisać. Kiedy jest po linii rządzących – jak np. nasz zachwyt nad rowerami – nie ma ani jednego komentarza pt „jesteście rzetelni, jesteście obiektywni – odszczekuję”. Dziwne, co? Spokojnie – po wyborach sytuacja wróci do normy.

W tym momencie muszę szczególne pozdrowienia przekazać Panu, który uznał (i zebrał za to mnóstwo lajków), że media są od tego, aby przekazywać to co mówi władza, a nie myśleć i analizować czy nie daj Panie – wyciągać wnioski. Sorry – tak to nie będzie, a już zwłaszcza w subiektywnym podsumowaniu tygodnia.

Temat rzeka…

Audioriver z umową na dwa lata. Dlaczego? [AKTUALIZACJA]

PowiązaneTematy

Lokalna prasa napisała groźny artykuł o Audioriver, po czym, po cichu, pokasowała swoje materiały… Śmieszne i straszne zarazem… Ja mam osobiście dość zbliżone poglądy chyba do każdego podatnika – jesteśmy gościnnym miastem, więc należy ułatwiać biznesowi rozruch, ale… może jednak nie przez 13 lat.
Jak interes jest nierentowny, to należy zwolnić miejsce i pozwolić działać tym, którzy potrafią poradzić sobie bez wsparcia. I to jest apel do Rady Miasta, a nie festiwalu. Jakby mi ktoś dawał legalnie kasę, też bym brał – to chyba logiczne.

Polskie Drogi

Felerny zjazd z obwodnicy. Czy ratusz to zmieni?

Uważam, że będzie dobrze – należy tylko oddać kolejny odcinek i żale na te wjazdy powinny się skończyć. To potrzebna droga, tylko na wyrost nazywana obwodnicą. Jeśli nią jest, to zaczyna się w innym miejscu i de facto powinna gdzie indziej prowadzić. Do S10 lub na trzeci most – ale co ja tam wiem. Jestem stronniczy, jestem hejterem i w ogóle, bo przypomniałem ludziom to co pisano w gazetach, mówiono w mediach i zapisano w Wikipedii.

I jeszcze coś… Wracając z Orlen Areny, kilkukrotnie miałem ochotę przejechać się „obwodnicą”, jednak perspektywa skrętu w lewo z ul. NSZ w ul. Bielską skutecznie zawsze mnie chłodzi. To skrzyżowanie jest do przebudowy. Natychmiast.

Człowiek człowiekowi…

Pożar w centrum. Zapalił się samochód

Nie sam artykuł, ale historia z komentarzy dotycząca gaśnicy sprawiła, że oczy zrobiły mi się większe, niż u kota ze Shreka. Zresztą, poczytajcie sami…

Kogo nie obowiązuje cisza nocna?

Czyszczenie płyt o 4.40 rano. Kogo nie obowiązuje cisza nocna? [AKTUALIZACJA]

Kolejny artykuł, który potwierdził, że są w Płocku komentatorzy, całodobowo dbający o krystaliczny wizerunek miasta.
O 4 nad ranem huk maszyn pod oknami – jakie są opinie? Nie istnieje coś takiego jak cisza nocna, a kiedy mają pracować? Gorąco jest… No pewnie.
To umówmy się tak: o 4 nad ranem, po środku Podolszyc będę wbijał pale na budowie. Przecież nie w upał, bo się spocę i nie będę przechodniom za dnia przeszkadzał. Będę o tym pamiętał, budując ośrodek dla uzależnionych od Facebooka. Aha, a termin wybiorę tuż po Sylwestrze. Co tam, po co komu sen i odpoczynek.

Płocki rower jeździ

Płocki rower miejski już jest. Sprawdziliśmy jak się jeździ

Super fajna sprawa dla mieszkańców. Marzył mi się taki rower, bo sam roweru nie mam. Jest oczywiście parę niuansów natury… Hmm, inaczej, nadających się na zupełnie inny temat, które będą wychodziły w praniu, ale ogólnie to jestem na TAK.

Mała uwaga tylko do niedzielnych kierowców tych jednośladów. Po pasach przeprowadzamy rower, a przelatując na ścieżce – pierwszeństwo to jedna sprawa, ale ja mam 1,5 tony stali, a ty jedno życie. Nie udowadniaj mi, że masz rację. Masz – ale ja nie mam oczu dookoła głowy. Doświadczeni kierowcy wiedzą i ty też wiedz – przeżyjesz, jeśli nie będziesz miał zaufania do nikogo na drodze.

Idą wybory…

A tak w ogóle, to zrobiliśmy też przedwczoraj ankietę przedwyborczą, aby dowiedzieć się, jakie są preferencje wyborcze płocczan w okresie wakacyjnym. Potrwa jeszcze do kolejnego weekendu, gdyż chcemy zebrać jak największą liczbę opinii.

To, co możemy zdradzić na teraz, to fakt, żeby wstrzymać się z kwiatami dla oczywistych zwycięzców i wieńcami dla oczywistych przegranych. Damy znać za jakiś czas, tymczasem zapraszamy do wypełnienia ankiety.