REKLAMA

Podsumowanie tygodnia – „…żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!”

REKLAMA

„Jedziecie do stolicy kraju kapitalistycznego. Który to kraj ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!”. Mam wrażenie, że taką narrację przyjęły ugrupowania polityczne, które bezpośrednio lub pośrednio rządzą dzisiaj miastem. Może i Płock jest piękny, ale nie zapomnijcie o kominach!

W Płocku mamy sporo stulatków. Więcej, niż w innych miastach

Oto historia pewnego pozytywnego tematu. ZUS pochwalił się statystykami – my na to – ok, fajna informacja – publikujemy! Cóż za nieroztropna decyzja….

„No i co z tego, że wiatr wieje w przeciwną stronę!”

PowiązaneTematy

Jakiś czas temu przedstawiono nam pewną teorię. Pewien polityk sam nie zrobi nic, ale inne ugrupowania zaktywizują zależne środowiska (np. sportowe) i te osoby będą masowo wśród społeczeństwa wywoływać panikę i strach przed firmą, która dotąd była zamknięta na płocczan a od 2 lat organizuje lub współorganizuje wiele wydarzeń, akcji charytatywnych i atrakcji – ogólnie zmieniła się w dobrego wujka, który wcześniej nie chciał mieć z Płockiem nic wspólnego. Teraz codziennie trzeba czuć odór, wymiotować i koniecznie dużo o tym pisać w mediach. Wmówić ludziom, że ból głowy nie może wynikać z niczego innego, niż zatrucie powietrza, a kaszel to na pewno od podtruwania. Nikt już w Płocku nie choruje od klimy, a przeziębieniami nie zajmuje się lekarz, bo to i tak nic nie da…

I nie chodzi o to, że w Płocku nigdy nie śmierdzi – w końcu funkcjonuje tu największy zakład petrochemiczny w Polsce. Ale „nie śmierdziało” władzom, kiedy w zarządzie zasiadała ta sama opcja polityczna. Nawet kiedy dochodziło do bardzo poważnych awarii, ze strony władz była cisza. Dziwne?

A teraz przyjrzyjmy się wirtualnemu światu. Im większa strona, na której można komentować, fanpage czy grupa na FB, tym lepiej. „Tyle osób o tym teraz mówi… to musi być prawda”. Spotkaliśmy się nawet z ciekawą dyskusją, jak dopasować pisanie o benzenie do dowolnego tematu. No i bach. Pozytywna informacja, która w normalnym, a nie wyborczym okresie byłaby najwyżej powodem, aby życzyć stulatkom kolejnych lat w zdrowiu, okazała się niezłym popisem hejtu w komentarzach. Również w stosunku do nas – jak możemy pisać o tym fakcie, który podesłał ZUS, skoro w Płocku śmierdzi benzenem? Wszyscy komentujący wyczuwają benzen nawet jak wskaźniki go nie wykrywają, nawet jak wiatr jest od miasta.

To nic, że kiedy faktycznie Orlen miał awarię, szliśmy wraz z 2 tys. ludzi. To nic, że kiedy jest taka potrzeba, zadajemy celne i bolesne pytania w rafinerii. Kłopot jest wtedy, że kiedy politycy robią sobie kampanię pod pozorem protestu – piszemy, że politycy robią sobie kampanię pod pozorem protestu. Jak my możemy?

Inne lokalne media piszą do adminów trzeźwo myślących lokalnych fanpage, aby usunąć nasz artykuł, bo ich prawda jest prawdziwsza i aby ich relacje zamieścić. Oczy robią nam się coraz większe, mimo, że widzieliśmy już chyba wszystko.

Raz do roku jeden z radnych dla transparentności pyta o finansowanie mediów z środków publicznych. Oczywiście po wyborach to będzie bez znaczenia, ale już teraz gwarantujemy, że będzie to wybitny rok dla płockiego dziennikarstwa.

I jeszcze jedno – Hermann Göring nauczał, jak zdobywać poparcie tłumów: „Jedyne, co trzeba zrobić, to powtarzać ludziom w kółko, że są atakowani, oraz potępić pacyfistów za brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. To działa w każdym kraju”. Jego kolega – minister propagandy dodał, że: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą„. Jest jakaś analogia? Jeśli więc stratedzy kampanii jednego z polityków biorą przykład z powyższej rady i chcą zaszczepić w ludziach strach przed powietrzem, chciałbym zauważyć, że Niemcy wojnę przegrały.

Ciągle jednak wierzę, że to czysty przypadek i się mylę, a osoby, które sieją dezinformację, opanują się zanim ktoś powie: sprawdzam! I wystawi rachunek, którego nikt nie pomoże im spłacać…

W Płocku mamy sporo stulatków. Więcej, niż w innych miastach

Trener Wisły Płock będzie prowadził reprezentację Polski – Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Wisły Płock

Niby były tam jakieś nazwiska, ale praktycznie od dnia, w którym pan Nawałka zrezygnował z prowadzenia reprezentacji jasne było, kto go zastąpi. „Internet” się podzielił – jedni uważają, że naszych pięknych orłów ten trener nie okiełzna – wszak u nas w szatni lekko nie miał, a inni, że czas pokaże. To drugie – na pewno. Na pewno również, skoro mieliśmy dotąd najlepszego trenera w Polsce, to na logikę… jaki będzie jego następca?

Osobiście uważam, że nie można oceniać kogokolwiek przed pierwszymi efektami jego pracy. Nawet jeśli trenerem zostałby Jaś Fasola, to na boisku grają piłkarze. A piłkarze udowodnili, że są lepsi, niż nawet wskazuje to miejsce w tabeli.

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Wisły PłockStraż miejska wkroczyła na płocki dworzec. Czy to dobrze?

Spółka miejska wzięła kredyt i wyremontowała dworzec, na którym praktycznie nic już się nie dzieje. Nie zliczę informacji czy próśb o interwencję w sprawie problemów z dojazdem do innych miast i miejscowości. Stoi sobie ten nasz super dworzec samotnie, niczym lotnisko w Radomiu, i aż zielony z zazdrości ile kursów ma takie Kutno.

Najpierw więc, pomimo, że jest darmowy przystanek, zaczęły na dworzec przyjeżdżać miejskie autobusy – wjazd jest płatny, więc płacimy potężne środki z jednej spółki do drugiej. Problem z wynajmem „galerii”? Oj tam, problem – będzie galeria sztuki i straż miejska. Ile było interwencji na dworcu? Czy to niebezpieczne miejsce? To czemu o tym nie wiedzieliśmy? Słabo to wygląda…

Straż miejska wkroczyła na płocki dworzec. Czy to dobrze?

Wkrótce nagrania programu „Gotuj z Seniorem”. Kto wystąpi?

Byliśmy na konferencji. Zadziwiła nas informacja o tym, że Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski odmówił wsparcia tego projektu. Ale jak to? Miasto pompuje pieniądze w nie swoje imprezy, a czegoś, co rodzi się w Płocku i integruje środowiska nie wesprze? Projekt i tak powstanie, ale logiki dotacji nie można pojąć, zwłaszcza, że dofinansowaliśmy dopiero co film TVN-u.

Wkrótce nagrania programu „Gotuj z Seniorem”. Kto wystąpi?

Gwiazdy filmowe w Płocku. Rozpoczynają się zdjęcia do serialu

Gwiazdy filmowe w Płocku. Rozpoczynają się zdjęcia do serialu

Pierwsza od lat przysięga wojskowa w Płocku

Są wśród nas młodzi ludzie, którzy uważają, że gwarancją pokoju jest przygotowanie i dadzą z siebie ile mogą, aby zapewnić bezpieczeństwo przyszłym pokoleniom. Sam byłem w wojsku i uważam, że szkolenie w pewnym zakresie powinien mieć każdy obywatel.

Powiem tak, byłem w Brukseli na dworcu, na którym kilka tygodni później doszło do zamachu. To niedaleko stacji metra, na której do zamachu doszło znowu ciut wcześniej. Tak wygląda nasz świat. To, że żyjemy w bezpiecznym kraju to cud, ale nic nie trwa wiecznie. W przypadku zagrożenia – osoba bez żadnego przeszkolenia ma zdecydowanie mniej szansy pomóc sobie i innym niż ta, która była szkolona.

Czy wiesz jak w warunkach miejskich znaleźć bezpieczne schronienie na ulicy? Jak wygląda ładunek wybuchowy? Jak długo trwa zmiana magazynku w „kałaszu”? I najważniejsze… Czy potrafisz pomóc poszkodowanemu? Np. w wypadku? Kiedyś uczono nas tego w szkole, potem w wojsku – dzisiaj jeśli tylko zechcemy – możemy nauczyć się znowu.

Przysięga na Nowym Rynku i zdjęcia pokazały coś jeszcze – brak ustawy krajobrazowej. Budynki w tle, które uginały się dosłownie od wesołej twórczości grafików. Wygląda to tak szpetnie, jakby panowała kompletna samowolka w kształtowaniu wizerunku miasta. Pora chyba przestać obiecywać, a po prostu to zrobić. Brak jakichkolwiek efektów pracy urzędników był tu, niestety, i dosłownie widoczny.

Przysięga wojskowa i… zaręczyny podczas uroczystości w Płocku

A co poza tym?

Chorwaci pokazali, co to znaczy walczyć do końca! Mocno i naiwnie wierzę, że nasza reprezentacja wraz z trenerem Brzęczkiem w Mistrzostwach Europy pokaże, iż nawet jak się przegrywa – można być dumnym z tego, w jakim stylu.