REKLAMA

Straż miejska wkroczyła na płocki dworzec. Czy to dobrze?

REKLAMA

Od wtorku działa nowy posterunek straży miejskiej. Nowa placówka dla płockich mundurowych znajduje się na terenie dworca autobusowo-kolejowego. Posterunek ma poprawić bezpieczeństwo na dworcu i w okolicy.

10 lipca br. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego posterunku płockiej straży miejskiej. Nowa placówka ma swoją siedzibę w budynku niedawno wyremontowanego dworca. Znajdzie się tam Referat Rejonów Służbowych Straży Miejskiej. Na otwarciu posterunku pojawił się prezydent Andrzej Nowakowski, który zwrócił uwagę, że dzięki umieszczeniu posterunku na dworcu, skorzysta zarówno miasto, jak i okoliczni mieszkańcy.

– Bardzo dziękuję, że te dwie kwestie udało się pogodzić. Dzięki temu spółka Rynex, mam nadzieję, zaoszczędzi na ochronie dworca, bo w naturalny sposób ona będzie przez straż miejską sprawowana – podkreślił prezydent. – Jeszcze raz bardzo dziękuję za skuteczną współpracę miejskiej jednostki z miejską spółką z korzyścią dla mieszkańców – wyrażał uznanie Andrzej Nowakowski.

Komendant straży miejskiej Piotr Umiński zauważył, że dzięki stworzeniu posterunku na dworcu będzie możliwość lepszego zadbania o bezpieczeństwo dzieci jadących i powracających ze szkół oraz podróżnych. Referat jeszcze się nie przeniósł na dworzec, podczas konferencji dopiero przekazano klucze do nowej placówki.

Co sądzą na ten temat płoccy radni?

Joanna Olejnik

– Otwarcie posterunku na dworcu to dobre posunięcie – mówi radna Joanna Olejnik, członek Komisji Inwestycji, Rozwoju i Bezpieczeństwa Miasta. – W ten sposób gwarantujemy osobom przyjeżdżającym do Płocka i przejeżdżającym przez Płock bezpieczeństwo. A to klucz do sukcesu, jeśli miasto ma być dobrze postrzegane – dodaje Joanna Olejnik.Inne zdanie ma przewodniczący tej komisji, Marcin Flakiewicz, choć zaznacza, że popiera wszelkie działania, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. – Jednak takie działania muszą być racjonalne i wynikać z mapy zagrożeń – podkreśla radny.

– Otwieranie posterunku straży miejskiej w budynku dworca, kilkaset metrów od siedziby Straży Miejskiej w Płocku, racjonalnym się nie wydaje, szczególnie, że pociąga to wydatkowanie środków publicznych. Wiele osiedli od wielu lat wnioskuje o zwiększone patrole czy posterunki straży miejskiej, chociażby na osiedlu Skarpa czy Radziwie, w nowej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Popłacińskiej. Zresztą, uważam, że tam powinny znaleźć się wszystkie służby bezpieczeństwa, które zapewnią opiekę nad lewobrzeżną częścią Płocka – zaznacza Marcin Flakiewicz.

Marcin Flakiewicz

Jak dodaje, powód, dla którego zlokalizowano referat straży miejskiej w budynku dworca pośrednio wskazał sam prezydent. – Faktycznie może chodzić o oszczędność dla Ryneksu, nie tylko na ochronie, ale również na wynajmie pomieszczeń dla straży miejskiej. Podobnie Komunikacja Miejska, pomimo tego, że tuż przy ulicy znajduje się przystanek miejski, korzysta z terenu dworca, ponosząc opłatę do spółki Rynex za każdy wjazd autobusu. Widać więc pewną analogię. Dlatego podczas najbliższego posiedzenia komisji inwestycji zainteresuję radnych czy te środki zostały wydane racjonalnie i czy nie należałoby ich przeznaczyć na inne osiedle. Nie otwierajmy posterunku przy posterunku – podsumowuje Marcin Flakiewicz.

Posterunek ma rozpocząć normalną pracę do końca lipca. Dodajmy, że straż miejska otrzymała na parkingu przy dworcu jedno miejsce parkingowe przeznaczone na radiowóz.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Xyz says:

  Straż miejska?etaty policji oddać za tych obibokow, służby ochroniarskie lepiej wynająć przynajmniej z bronią mogą pracować

 2. na trzecie mi Benzen says:

  Najlepszy Pan Flakiewicz.
  Brawo!
  Posterunek na dworcu generuje koszty z naszych pieniędzy i to złe.
  Ale trzeba otworzyć placówkę SM na Radziwiu, albo w innym miejscu…
  Nie wiem gdzie Pan mieszka, ale może u Pana w piwnicy celem obniżenia kosztów.
  Kupię nawet żarówkę energooszczędną dla SM.

  „Nie otwierajmy posterunku przy posterunku” – również przystanku przy przystanku, sklepu przy sklepie, latarni na chodniku obok innej latarni i mieszkania przy mieszkaniu w bloku… ale najlepiej nie otwierajmy buzi :)

  • Marko says:

   Ale zdajesz sobie sprawę, ze aby wypowiadać się publicznie warto mieć minimum świadomości o czym się mówi?
   zwrócę ci uwagę w tylko jednym miejscu bo reszta jest zbyt żałosna aby komentować. Na radziwiu nie ma SM. SM jest za to 1000 metrów od dworca. Siedziba. A teraz zatrudnia się blisko 20 osób w miejscu gdzie było 2 ochroniarzy i tak i tak nie mieli co robić.

 3. Lysy says:

  Pewnie dziewczyny będą bywały na dworcu i ma być spokój

 4. regionalista says:

  Niedawno Dworzec Zielony był oczkiem w głowie. To było piękne………..zostawić rower na stacyjce PKP i pojechać ……do Ziemi Obiecanej……..potem jeszcze pieszo i Regeneracja wiedzy koło ZOO. Zostało wspomnienie i wdzięczność dozgonna.

  Jak mawiał Betkowski – zielony dworzec, blokowiska – KOLOR NADZIEI maluczkich….

  Stanęli na nogi i Zielone wstyd przynosi…..dlatego w płocka zieleń jest wycinana w dużych ilościach, przypomina ojcowiznę..…

  ……To nic , że pusto, nie można pojechać autobusem do Warszawy.. Stoi straszydło…………niedługo..
  Jak inne w 3 Mieście , przygotowane do przemian na kolor szaropopielaty , jak inne specjalne odzyski w Płocku. A la miasta Izraela.

  Baza wejściowa za grosze. Jak Super Startowa bardzo wysoka cena za śmieci, Baza Wody, Kanalizacji.

  Życie powróci .Wszystko, co nie nasze z sercem przekażą. Zaroją się kasy. Chcą kasy…….Ta leży na ulicy i czeka… jak przejmą wszystko będzie szło .

 5. regionalista says:

  Niedawno Dworzec Zielony był oczkiem w głowie. To było piękne………..zostawić rower na stacyjce PKP i pojechać ……do Ziemi Obiecanej……..potem jeszcze pieszo i Regeneracja wiedzy koło ZOO. Zostało wspomnienie i wdzięczność dozgonna.

  Jak mawiał Betkowski – zielony dworzec, blokowiska – KOLOR NADZIEI maluczkich….

  Stanęli na nogi i Zielone wstyd przynosi………..To nic , że pusto, nie można pojechać autobusem do Warszawy.. Stoi straszydło…………niedługo..
  Jak inne w 3 Mieście , przygotowane do przemian na kolor szaropopielaty , jak inne specjalne odzyski w Płocku. mieniące się piaskiem o świcie…..

  Baza wejściowa za grosze. Jak SUPER WYSOKA CENA ZA UŻYWANIE – Super Baza Wody, Śmieci, Kanalizacji. Sprawdzone doskonale na Synaju. Palestyńczycy kwiczą…….

  Życie powróci .Wszystko, co nie nasze z sercem przekażą. Zaroją się kasy. Chcą kasy…….Ta leży na ulicy i czeka…w PRZECHOWALNI GOTOWALNI….

  Cytat;
  Co jest izraelskie w Polsce? – Wspieram Rozwój
  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/118/firmy-izraelskie-w-Polsce
  Jeśli chodzi o izraelskie media w Polsce, to należy powiedzieć, że ten temat w … Kolejna bardzo ważna firma izraelska, działająca w Polsce, to Eden Springs ? dostawca wody i kawy. … Ponadto, do firmy należy 10 spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur ? są to: PKS … Zapomniał Pan o Firmie „SITA” – odbiór śmieci…………..INTERNET

 6. ehhh says:

  Dworzec autobusowy narzucił takie ceny, że wszyscy lokalni przewoźnicy się wycofali na stary dworzec. Teraz to straż miejska (nie wiem po co są, chyba dla utrzymania stołków) może tam pilnować powietrza.
  @1 Sprzątać tam nie ma czego, bo nikt tam nie bywa. Obić.chodników materiałowych też nie ma to się kurz nie zbiera. Drzwi nikt nie otwiera, to przy drzwiach uszczelkowanych z zewnątrz też piach się nie dostanie :)

 7. Płocczanin says:

  Będą tam sprzątać?

 8. Czyste sumienie says:

  Jacy oni na tych gębulkach wystraszeni ,czy coś się stało ?????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU