REKLAMA

Przysięga wojskowa i… zaręczyny podczas uroczystości w Płocku

REKLAMA

Wzruszające wydarzenie przykuło uwagę uczestników podczas uroczystości składania przysięgi żołnierzy 6. Mazowieckiego Batalionu Obrony Terytorialnej w Płocku. Jeden z żołnierzy poprosił o rękę swoją wybrankę. Zaskoczona kobieta powiedziała „tak”.

W niedzielę, 15 lipca, odbyła się pierwsza od 26 lat uroczysta przysięga wojskowa w Płocku. Złożyło ją 126 żołnierzy 61. batalionu lekkiej piechoty w Grójcu, pierwszego pododdziału formowanego w ramach 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w intencji zaprzysiężonych żołnierzy w Bazylice Katedralnej. O godzinie 13 na placu przy Nowym Rynku odbyło się zaprzysiężenie oraz tradycyjna defilada. Batalion lekkiej piechoty w Grójcu jest pierwszym pododdziałem formowanym w ramach 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tworzą go ochotnicy, wywodzący się z powiatów południowego Mazowsza, którzy zgłosili się w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Warszawie, Płocku, Radomiu oraz Garwolinie.

Po wypowiedzeniu przysięgi i uhonorowaniu wyróżnionych żołnierzy, jeden z nich wykorzystał okazję, aby poprosić swoją wybrankę o rękę. Prowadzący uroczystość zapewniał, że kobieta o niczym nie wiedziała i jest to dla niej zaskoczenie. Mimo tego, przyjęła oświadczyny, co zostało nagrodzone gromkimi brawami uczestników wydarzenia.Podczas uroczystości wystawiono również namioty, a w nich zaprezentowali się: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Urząd Miasta Płocka, Policja oraz Straż Pożarna. W namiocie 6MBOT atrakcją był bodyanalizer – urządzenie do pomiaru składu ciała.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Anonim says:

  musztra i cała przysięga to jakas żenada kto ich uczył chodzić no i brody i fryzury tych żołnierzy śmiech na sali

 2. bum says:

  ,,żołnierzyki” maciarkowe , korkowiec strzeli i nima……………………….!!!!!!!!!!!!!!!

 3. xx says:

  Obejrzałem wszystkie zdjęcia z Przysięgi i mam taki wniosek.

  Budynki Hotelu Miejskiego i dawnego Dworca PKS. oblepione porażającymi reklamami. Czas płynie a znajomki zapaskudzają miasto i wolno im.

  Pieniądze im nie śmierdzą a wygląda paskudnie.

  Nie udało mi się zdać relacji z Uroczystości, widzianej oczami byłego radnego miasta.

 4. Lysy says:

  Ojejej zaraz po zaręczynach na galę pojechała, kibice jej kazali :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU