REKLAMA

Podsumowanie tygodnia: „Coś mi tutaj śmierdzi!”

REKLAMA

Postanowiłem wrócić do podsumowań tygodnia i w krótkich, żołnierskich słowach podsumować to, co w mijającym tygodniu, moim zdaniem, było najbardziej godne uwagi.

Trąba powietrzna zepchnęła kontener i kemping do Wisły

Smutna sprawa i spore straty. Biznes, taki jak spożywcza sieciówka poczuje, ale się odrodzi, a taki WOPR? Kiedyś na rok działalności dostawali mikroskopijną kwotę, a kilka lat temu jeszcze im ją o połowę obniżono. Działali dzięki dotacji, pomysłowości, zaangażowaniu i sponsorom. Kilka razy przypominaliśmy o zbiórce, i nie tylko my. Zaangażowali się również dziennikarze z innych mediów za co należą im się podziękowania.
To co mnie jednak zadziwia… Niedawno gdzieś czytałem, że wydaliśmy kolejne góry złota na „poprawę funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie miasta Płocka.”
Jak sprawuje się nasza inwestycja? Pozostawię to bez odpowiedzi…

Nadal zachęcam do wpłat. Nawet najdrobniejszych. Kliknijcie w widget poniżej.

Orlen: Ostatni skok benzenu nie był spowodowany naszą działalnością

Nie ma lekko ten Orlen w Płocku. Katar? Orlen. Kaszel? Siarka. Zwichnięcie? Benzen. Ciąża? Pyły…

Lekarze są nikomu niepotrzebni, bo wszyscy wiemy, kto jest winny. No cóż. Ja nie podjąłbym się oskarżeń bez dowodów. Nie zrobią tego nawet osoby świadome ryzyka pomyłki, a piastujące najwyższe stanowiska. Co ciekawe, nikt w Płocku – pomimo obecności największej rafinerii w Europie, nie wpadł na pomysł, aby wykonać niezależne badania. Ale w sumie kto miałby je zrobić i kto sfinansować?

 • Czy jeśli te badania sfinansowałby Orlen, uwierzylibyście w nie?
 • Czy jeśli sfinansowałby je Prezydent Płocka, czyli szef Platformy Obywatelskiej w Płocku, a więc naturalny przeciwnik aktualnych władz Orlenu – uwierzylibyście w nie?
 • A może to powinna być zagraniczna firma – np. firma z zaprzyjaźnionego Izraela?
 • A może ktoś z Unii Europejskiej, komu zależy, aby konkurujący z ich biznesem zakład pod rządami PiS był „bezstronnie” osądzony?
 • No i na końcu lekarze, którzy zaczęli protestować, jak tylko poprzednicy aktualnego rządu przegrali wybory?

Nie jest to prosta sprawa. Ja osobiście mam jedynie zaufanie do służb takich jak Straż Pożarna, którzy mają w nosie kto włącza i wyłącza światło. Niestety, oni nie zajmują się (póki co) badaniami jakości powietrza i jego przyczynami.

A może chodzi o wynik takich niezależnych badań? Mogłoby nagle się okazać, że pomimo, iż Płock jest relatywnie bezpiecznym od smogu miastem (w porównaniu chociażby do południowej Polski) i nawet w naszym województwie jest według statystyk bardziej bezpieczny pod kątem zachorowalności na nowotwory, niż np. Siedlce (czy ktoś zna firmę-truciciela z Siedlec?), to ktoś (nie wiem kto) po prostu prowadzi sobie grę, w której dzięki obecności Orlenu nie można, ani nie chce się go zidentyfikować…

Orlen: Ostatni skok benzenu nie był spowodowany naszą działalnością

200 tysięcy na udział w serialu i odrzucona obniżka wynagrodzenia prezydenta

Ciekawy temat z Sesji Rady Miasta. Zbrodnia, jako element promocji… W sumie, Nowy Jork znamy jako ulice zbrodni – czemu nie Płock. Mamy rozkopane miasto, rozkopane nabrzeże, rozkopane tereny zielone i chodniki… Idealny plener na film promocyjny. Nie wiem, co powodowało, że nie można było się wstrzymać z tym pomysłem, ale nie mi to osądzać. Radnym miasta też nie, gdyż dowiedzieli się po fakcie, a właściwie nawet nie po fakcie, gdyż nie mamy umowy…

Okazuje się, że rozesłano informacje prasową o tym, kto napisał scenariusz (czyli już jest) i gdzie będzie film (to już pewne), a my nie podpisaliśmy żadnej umowy. Czyli na logikę – nie musimy nic płacić, a i tak Płock będzie plenerem. To, jak wydamy te pieniądze na promocje, może zależeć już tylko od nas – czysty zysk, gdyż miasto jak twierdzi nie musi zarabiać – może po prostu pieniądze przeznaczyć na promocje tych plenerów. No, ale chyba tak nie będzie… Niemniej, ja osobiście nie uważam, że to zawrotna kwota, ani że to zły pomysł – po prostu jesteśmy w cudownej pozycji negocjacyjnej i mam jedynie wątpliwości, czy umiemy to wykorzystać. Zobaczymy.Kolejna sprawa to obniżka wynagrodzenia Prezydenta Płocka.

Nie jestem zwolennikiem obniżania pensji. Uważam, że za mało zarabia w tym kraju każdy. To nie jest popularny tryb myślenia, ale od prezydenta kraju, premiera i ministrów idzie przykład w dół. Nasi posłowie zarabiają 3-4 krotnie mniej, niż ich odpowiednicy w Niemczech. Kiedy zaspokoimy potrzeby góry, przyjdzie pora na niższe szczeble. Cała budżetówka – urzędnicy, nauczyciele, strażacy, policjanci zarabiają relatywnie niewiele. Za to samo ryzyko, strażak w Niemczech zarabia w przeliczeniu blisko 10 tys. zł co miesiąc. I ten człowiek ma pieniądze na nowego Golfa. A ten kto mu go sprzeda – zrobi to bez większego wysiłku i zarobi. Ważne, aby kupił u niego, więc zostawi pieniądze u mnie, abym zareklamował jego salon. A ja z tych pieniędzy opłacę dziennikarza, który rozpocznie budowę domu, zarobi sklep i ich pracownicy – wiecie o co mi chodzi.

Życie na krawędzi nędzy jest w Polsce tak popularne i tak powszechne, że kompletnie nikomu nie przeszkadza. Kiedy jest możliwość obniżyć komuś – a co tam, obniżajmy ;)

Ale jest też inna sprawa – prawo. Jeśli ktoś, kogo naród wybrał, podjął taką decyzję, to należy to uszanować, bo na tym polega (trudne słowo) demokracja. Czy po symbolicznej obniżce jednego składnika pensji, prezydent dostałby chociaż 1 zł mniej? Śmiem wątpić. Owszem – to może być problem, jeśli ma się mnóstwo kredytów, bo zmieniają się wtedy zabezpieczenia, może być kłopot. No, ale ani ja Panu Prezydentowi, ani on mi do portfela zaglądać nie będzie. Czyli jestem przeciw obniżkom – jednak jeszcze bardziej przeciwko anarchii na pokaz.

200 tysięcy na udział w serialu i odrzucona obniżka wynagrodzenia prezydenta

A z pozytywnych spraw?

Kiedy otwarcie drugiego etapu obwodnicy?

Co prawda, łącznik o jednym pasie ruchu, obwodzący póki co Międzytorze, to średni sukces, ale uważam że należy chwalić za wszystko, za co można. To co mnie martwi, to myśl (mam nadzieję, że błędna), że coraz mniej osób „po drodze” wpadnie na Stare Miasto. Teraz to dla niektórych nie będzie już atrakcyjny kierunek. Ale kto wie… Może zanim pacjent umrze, pojawi się właściwa diagnoza? Jak to się mówi – musi być gorzej, aby kiedyś było lepiej. A może – jeśli gorzej być nie może, to może być już tylko lepiej?

Kiedy otwarcie drugiego etapu obwodnicy?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. XX says:

  Więcej wie ten, który chce WIEDZIEĆ….Przerażająca jest myśl o Wzorcu Etyki z…..Izraela.
  Przejęli w Palestynie wodę do picia , ponieważ Ben miał guza w mózgu i wymyślił . Spragniony Palestyńczyk……….posłucha , jak odetną mu kurek z wodą.

  Ta rabiniczna mądrość jest już w Polsce i w Płocku .woda, śmieci , elektrośmieci
  .PKSy…..(teraz wiemy dlaczego baza wyjściowa w kosztach została wygórowana…w Płocku ktoś miał Guza w Mózgu).

  Sława Płocka poprzez morderstwo….. To jest proste…..równe przyciąga równe.

  Gdyby zamawiający w trosce o sławienie Płocka byli czyści duchowo, nie kupili by MORDU….a więc jest to w ich mentalności mordercy. Stąd kasa…..na powiększanie mocy zła…

  Promocja Płocka ..czyjego 3 Miasta czy Polskiego.

  Za te pieniądze postawiliby kamerę na moście aby było widać WISŁĘ – PŁOCK Z KATEDRĄ , PO PRAWEJ ELEWATOR, STOCZNIĘ……..

  STAŁOBY TO I NADAWAŁO NA ŚWIAT . Cud Natury…..

  PRZY OKAZJI WICHURY…..

  A więc nieprawdą jest promowanie Płocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU