REKLAMA

Kiedy otwarcie drugiego etapu obwodnicy?

REKLAMA

Termin oddania drugiego etapu obwodnicy Płocka jest tematem dość pilnie obserwowanym przez naszych czytelników. Na ich prośbę pytaliśmy o to w kwietniu, a teraz, choć mamy końcówkę czerwca, nadal droga jest zamknięta. Kiedy będzie można z niej skorzystać?

W kwietniu opublikowaliśmy informację Urzędu Miasta Płocka, zgodnie z którą planowany termin zakończenia prac budowlanych drugiego etapu obwodnicy wyznaczono na 1 maja br. Od tego czasu przewidywano około trzech tygodni na odbiór inwestycji przez wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego. Jak wyliczył nasz czytelnik, inwestycja dawno więc powinna być gotowa do użytku.

– 25 czerwca 2018 r. to kolejna data, podczas której nie otworzono obwodnicy – napisał do nas płocczanin. – Pierwszy termin to listopad 2017, później marzec, potem weekend majowy. Teraz mija 21 dni od dostarczenia dokumentów i o otwarciu cisza. Urząd marszałkowski powinien dać odpowiedź: otwieramy czy burzymy. Wymalowali pasy, postawili znaki i co, kolejny największy pomnik w stylu nowoczesnym mamy w Płocku? – żartuje czytelnik.

Dalej jednak nie jest mu już do śmiechu. – Bielska przez tę zakichaną inwestycję utonęła w korku. Kostrogaj to kolejna zagadka, ale tu chyba będą mówić o 2025 roku otwarcia, bo w tym tempie prac szybciej Płock będzie mieć czwarty most (a ma dwa jakby ktoś nie wiedział), niż oni to skończą – denerwuje się płocczanin.

Zapytaliśmy więc w Urzędzie Miasta Płocka, który jest inwestorem przy budowie obwodnicy, kiedy mieszkańcy będą mogli przejechać nową drogą.– Prace na drugim etapie obwodnicy zakończyły się w maju – zapewnił nas Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – We wtorek, 22 maja, został złożony wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie Pozwolenia na użytkowanie. Otwarcie drugiego etapu obwodnicy jest uzależnione od zakończenia procedury administracyjnej przez WINB i wydania Pozwolenia na użytkowanie przez ten organ administracyjny – tłumaczy.

Jednocześnie w ratuszu przypominają, że nadal oficjalnie jest to teren budowy, po którym nie wolno jeździć. – W razie wypadku na tym terenie, nie obowiązują polisy ubezpieczeniowe – ostrzegają w urzędzie miasta.

Oddanie obwodnicy wciąż przesuwane. Kiedy otwarcie drugiego etapu?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. D says:

  Wszystko zamknięte to skąd brać alternatywę??

 2. Kierowca z Płocka says:

  No jak kiedy będzie otwarcie obwodnicy ? Przecież to prosta i banalna sprawa i odpowiedź każdy wie jak za
  „dobrej komuny” przed wyborami na prezydenta miasta Płocka. Do tej pory niech ” głupi plebs się męczy”
  a potem cieszy i wybiera starego nowego prezydenta bo tak dużo zrobił przed wyborami.

 3. APOLITYCZNY says:

  Moim zdaniem jest zbyt wysokie stężenie benzenu w powietrzu i nikt z inspektoratu w obawie o swoje zdrowie nie chce przyjechać, a zresztą pewnie myślą poco im ta droga przecież tyle lat nie było inwestycji drogowych w tym mieście tu przecież jest tylko jest jakaś tam malutka firemka ORLEN czy jak jej tam, a przecież ta gartska ludzi dojeżdżająca z podolszyc pracująca w tej Państwowej spółce mogłaby dojeżdżać całym rokiem ścieżką rowerową (wdychając te jakże czyste powietrze) – a no tak ale tez jeszcze nie ukończona, a na PKN przecież nie prowadzi dojeżdżająca z podolszyc. pierwszy, drugi trzeci etap obwodnicy – a wyjazd na Warszawę cisza z ta inwestycją. a piszą o trzecim moście który może kiedyś i może znowu bez dróg dojazdowych. Mam nadzieję, że etap tej obwodnicy otworzą po cichu na najbliższy łikend bo w końcu w niedzielę 1 lipca czyli stuknie kolejny miesiąc. czego brakuje do otwarcia jakiegoś podpisu czy pieczątki może napiszcie czyjego my przyszli użytkownicy tej drogi załatwimy go szybciutko. Codziennie wjeżdżam do Płocka od Bielska z nadzieja włączenia migacza na wiadukcie, i tak przy okazji to znaki od Bielska nie posiadają skreślenia.

 4. Ja says:

  Już pisałem władaż miasta z PO a inspektorat z PiS. Tu jest problem z otwarciem drogi

 5. Wybory says:

  Na wybory otworzą z wielką pompą

  • X says:

   a potem przyjadą z innej partii i zamkną drogę dla ruchu, żeby pokazać, że otwierają nową drogę. a tydzień później ta sama szopka z III odcinkiem. a potem ze ścieżką rowerową itd.

  • APOLITYCZNY says:

   MISS Mazowsza 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU