Kiedy otwarcie drugiego etapu obwodnicy?

REKLAMA

Termin oddania drugiego etapu obwodnicy Płocka jest tematem dość pilnie obserwowanym przez naszych czytelników. Na ich prośbę pytaliśmy o to w kwietniu, a teraz, choć mamy końcówkę czerwca, nadal droga jest zamknięta. Kiedy będzie można z niej skorzystać?

W kwietniu opublikowaliśmy informację Urzędu Miasta Płocka, zgodnie z którą planowany termin zakończenia prac budowlanych drugiego etapu obwodnicy wyznaczono na 1 maja br. Od tego czasu przewidywano około trzech tygodni na odbiór inwestycji przez wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego. Jak wyliczył nasz czytelnik, inwestycja dawno więc powinna być gotowa do użytku.

– 25 czerwca 2018 r. to kolejna data, podczas której nie otworzono obwodnicy – napisał do nas płocczanin. – Pierwszy termin to listopad 2017, później marzec, potem weekend majowy. Teraz mija 21 dni od dostarczenia dokumentów i o otwarciu cisza. Urząd marszałkowski powinien dać odpowiedź: otwieramy czy burzymy. Wymalowali pasy, postawili znaki i co, kolejny największy pomnik w stylu nowoczesnym mamy w Płocku? – żartuje czytelnik.

PowiązaneTematy

Dalej jednak nie jest mu już do śmiechu. – Bielska przez tę zakichaną inwestycję utonęła w korku. Kostrogaj to kolejna zagadka, ale tu chyba będą mówić o 2025 roku otwarcia, bo w tym tempie prac szybciej Płock będzie mieć czwarty most (a ma dwa jakby ktoś nie wiedział), niż oni to skończą – denerwuje się płocczanin.

Zapytaliśmy więc w Urzędzie Miasta Płocka, który jest inwestorem przy budowie obwodnicy, kiedy mieszkańcy będą mogli przejechać nową drogą.

– Prace na drugim etapie obwodnicy zakończyły się w maju – zapewnił nas Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – We wtorek, 22 maja, został złożony wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie Pozwolenia na użytkowanie. Otwarcie drugiego etapu obwodnicy jest uzależnione od zakończenia procedury administracyjnej przez WINB i wydania Pozwolenia na użytkowanie przez ten organ administracyjny – tłumaczy.

Jednocześnie w ratuszu przypominają, że nadal oficjalnie jest to teren budowy, po którym nie wolno jeździć. – W razie wypadku na tym terenie, nie obowiązują polisy ubezpieczeniowe – ostrzegają w urzędzie miasta.

Oddanie obwodnicy wciąż przesuwane. Kiedy otwarcie drugiego etapu?