REKLAMA

Zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy i Rondzie Wojska Polskiego w Płocku

REKLAMA

Drogowcy wprowadzili zmiany w stałej organizacji ruchu na obwodnicy Płocka. Nowe oznakowanie pojawiło się też na Rondzie Wojska Polskiego. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Otwarto też odcinki ul. Długiej, zamknięte ze względu na przebudowę ul. Łukasiewicza.

Urząd Miasta Płocka poinformował 12 października o zmianach w organizacji ruchu na obwodnicy Płocka. Mają one związek z nasilonym pojawianiem się na terenie Płocka dużych dzikich zwierząt – łosi, jeleni i saren.

PowiązaneTematy

– Zwłaszcza łosie są regularnie spotykane w rejonie Trasy ks. J. Popiełuszki, T. Mazowieckiego, W. Bartoszewskiego i M. Rataja oraz dróg krajowych DK60 i DK62 w granicach administracyjnych miasta, oraz bezpośrednich okolicach w powiecie płockim – wyjaśnia Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

W związku z tym pojawiły się przy tych ulicach znaki drogowe A-18b „Uwaga na zwierzęta leśne” oraz tablice ostrzegawcze o łosiach. Urząd apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w godzinach wieczornych, porannych i nocą, kiedy zwierzęta są szczególnie aktywne.

Zmieniono także oznakowanie w rejonie Ronda Wojska Polskiego i Ronda 19pp im. Obrony Lwowa. Na jezdniach pojawiły się dodatkowe piktogramy ze znakami A-31 „Uwaga inne niebezpieczeństwo” i napis „Wypadki” a także schematy kierunkowe ułatwiające poruszanie się po rondach. Dodatkowo zaktualizowano duże informacyjne tablice kierunkowe z nazwami miejscowości i numerami dróg.Zdecydowano też o przesunięciu granic obszarów „Teren zabudowany”, dzięki czemu Trasą Popiełuszki na dłuższym odcinku, niż dotychczas, można jechać z prędkościami na podstawie zasad dla drogi dwujezdniowej poza obszarem zabudowanym.

– Apelujemy do kierowców o zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów – zaznacza Konrad Kozłowski.

Dodatkowo, 10 października zostały ponownie otwarte odcinki ul. Długiej, które były zamknięte ze względu na przebudowę ul. Łukasiewicza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    do J,W,
    PODWÓJNY

  2. Jan Wyrębkowski says:

    O tej „obwodnicy” to już trzeba myśleć aby ją przebudować na drogę dwujezdniową z dwoma pasami ruchu i pasem rozgraniczajacym. Też przewidzieć już na niej nowy wlot /dwujezdniowy !!!/ do Płocka DK60 od strony Goslic z doprowadzeniem go do zbiegu przy dworcu kolejowym ulic Mickiewicza, Chopina – pod torami trzeba zrobić podwujny tunel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU