Oddanie obwodnicy wciąż przesuwane. Kiedy otwarcie drugiego etapu?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Kiedy zakończy się wreszcie budowa drugiego etapu obwodnicy? – napisał do nas czytelnik. Zwrócił uwagę, że podawane są kolejne terminy, a końca prac nie widać. Co na to ratusz?

– Na początku roku była informacja, że drugi etap budowy obwodnicy został przesunięty do któregoś marca.
Obecnie mamy połowę kwietnia i brak jest informacji, kiedy planują otwarcie drugiego etapu. Ze względu na to, że w godzinach szczytu ulice korkują się, powyższa informacja otwarcia obwodnicy, na pewno ucieszyłaby mieszkańców Płocka – napisał do nas czytelnik.

O informację na ten temat poprosiliśmy inwestora, czyli Gminę-Miasto Płock, reprezentowaną przez płocki urząd miasta.

– Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, na kiedy przewidziany jest termin odbioru drugiego etapu obwodnicy, ponieważ nie zależy on od nas, ale od inspektorów nadzoru budowlanego (wojewódzkich) – wyjaśnił Hubert Woźniak z zespołu ds. współpracy z mediami płockiego ratusza. – Przeważnie odbiory trwają około trzech tygodni, ale wiele zależy też od liczby uwag, jakie inspektorzy mają, a także od wielkości inwestycji – dodał.

Obecnie termin zakończenia prac budowlanych ustalony jest na 1 maja tego roku. Jak przekonuje Hubert Woźniak, nie jest on zagrożony, ponieważ drugi odcinek obwodnicy jest już prawie w całości gotowy.

Przypomnijmy, że Firma Skanska miała zakończyć wykonanie drugiego odcinka obwodnicy do 30 listopada 2017 r., jednak poprosiła o przesunięcie tego terminu do 30 maja br. ze względu na trudne warunki atmosferyczne i deszczowy rok. Dostała czas do 27 stycznia. Jednak, jak tłumaczyła Skanska w kolejnym wniosku, w tym okresie, głównie ze względu na minusową temperaturę, nie można było wykonać reszty prac. Dlatego wykonawca zwrócił się o wydłużenie czasu na realizację do 15 marca. I tego terminu jednak nie dotrzymał i teraz umowę przedłużono do 1 maja.

Czy w związku z tym, miasto zabezpieczyło interesy mieszkańców i ustaliło kary umowne za tak długi okres opóźnienia?

– Wiele robót, zwłaszcza ziemnych, nie można było wykonać latem, ze względu na intensywne opady deszczu. Inne prace (np. ułożenie asfaltu pod wiaduktami) nie były możliwe do wykonania zimą, ze względu na niskie temperatury. Każdy dzień, w którym pogoda uniemożliwiała kontynuowanie robót, wykonawca udokumentował w dzienniku budowy i nabył prawo do przesunięcia terminu oraz podpisania aneksów. W tej sytuacji kary umowne za niedotrzymanie pierwotnego terminu nie mogą w ogóle być brane pod uwagę – wyjaśnił Hubert Woźniak.

Miejmy nadzieję, że tym razem prace zostaną ukończone w podanym terminie, podobnie jak remont ulicy Łukasiewicza, która ma zostać oddana do użytku w listopadzie br., wykonywany również przez tę firmę. Szczególnie, że – jak pisaliśmy – firma Skanska planuje zwolnić 2,5 tys. pracowników, co stanowi połowę osób zatrudnionych w spółce.

Wykonawca obwodnicy zwalnia 2,5 tys. pracowników

Podziel się:

18 komentarzy

 1. Nie wszystko jest w rękach samorządowców, część spraw nie zależy od nich, niestety – procedury. Grunt, że w tym temacie się coś dzieje i już niedługo pojedziemy nowymi drogami!

 2. Każdy jest z Was budowlańcem, że się wypowiada? Jakby zrobili szybko i bez profesjonalizmu to też by było źle. Wielka burza bo jedna inwestycja miasta się opóźnia, widocznie są ku temu powody. Bez przesady.

 3. Jedyna inwestycja w której złapało miasto poślizg i wielkie halo, jeszcze trochę i się doczekamy mega inwestycja dobra robota!

  • Płoczczanin na

   Witam, chyba drogi kolego nie przejeżdzałeś tam codziennie jak ja w jakim tempie budowali śmiechy i ile ludzi pracowało, pogarda dla naszego miasta i okłamywanie obywateli.

  • Dalej niż do Łącka nie wyjechałeś(aś) ? Czas ruszyć odwłok i zobaczyć prawdziwe inwestycje drogowe. Nawet w zapyziałym i biedniejszym Włocławku zrobili remont drogi 62 i 1 i to taki generalny,

 4. “Obwodnica” jak dla mnie to co najmniej jezdnia typu 2+1 (patrz Gostynin), a optymalnie 2+2. To cos w Plocku to zwykla ulica bedzie, pierwszy lepszy dzwon i wszystko stoi. Nie mowiac o tym, ze bedzie zakorkowana “naturalnie” przed rondem dzwon. Bez wiaduktu na tym rondzie bedzie h, d, i kamieni kupa.

  • Przecież Łysy jest z tych co lubią ” h, d, i kamieni kupa”. Niestety poprzednik był porównywalny i mamy 16 lat w plecy.

  • akurat wiadukt nad rondem dzwon jest w planach tylko najpierw musi powstac cala obwodnica i jeszcze obwodnica slupna ktory ma sie laczyc z obwdocnia plocka… takze jeszcze poczekamy

 5. Jak im nie wstyd tak okłamywać ludzi, to deszcze to mrozy to wielka dupa, widziałem jak pracowali przez ten cały czas budowy bo przejezdzam tam codziennie te bajki niech opowiadają dzieciom do 5 roku życia bo starsze są mądrzejsze i nie uwierzą, otworzą NA WYBORY PREZYDENTA PŁOCKA aby mógł wykazać się obecny prezydent i przejść na następną kadencję.

  • było 2 tygodnie mrozu od jesieni – wykonawca wnioskowal o przedłużenie terminu, więc Urząd powinien poinformować jak się ustosunkowal do wniosku

 6. Łysy poczeka do wyborów, a gawiedź te kilka miesięcy postoi w korkach, zamiast jeździć po “obwodnicy” na miarę Raciąża.

   • Tak najlepsze są te wydzielone z jezdni pasy rowerowe na Podolszycach Północnych po których boją się poruszać rowerzyści ze względu na liczne zajechania samochodów skręcających w boczne uliczki a można było zrobić tak jak na Podolszycach Południowych gdzie “śmigają” bezpiecznie całe rodziny.

   • Po takich dobrych prezydentach to drzewiej na konia wsiadano. Płock ma nieszczęście do władz. Najpierw 2 spartaczone kadencje Mileszczenik a teraz Łysy. Kaplica.

   • Czy nie napisałem, że obwodnicę o takich parametrach ma Raciąż? Tylko tamta wyprowadziła ruch tranzytowy poza miasto. W Płocku Łysy zrobił poszerzoną ścieżkę rowerową i czeka na kolejną kadencję.

  • obwodnice juz 20 lat do tylu powinien zrobic nie kto inny jak ORLEN ZA WLASNE SRODKI TO SAMO MOST I WIADUKT NA PILSUDZKIEGO

   • Jak założysz firmę, to za swoją kasę zbudujesz drogę do siebie? Orlen, New Holland, Basell, Budmat i inni to firmy i płacą podatki a od tego jest Łysy i jego klika aby budować drogi

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji