REKLAMA

Czyszczenie płyt o 4.40 rano. Kogo nie obowiązuje cisza nocna? [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Mieszkańcy okolic Starego Rynku w Płocku nie mają łatwo. W sezonie festiwalowym muszą przetrwać kilka głośnych weekendów, hałasów pod oknami. Z ulgą witają więc zakończenie koncertu i pierwszą noc, podczas której mogą wypocząć. Niestety, zarządca tego miejsca zdecydował inaczej…

Napisał do nas mieszkaniec jednej z kamienic przy placu Stary Rynek. Wymęczony po głośnych nocach w trakcie Audioriver (hałas był nawet w nocy z niedzieli na poniedziałek) liczył na to, że wreszcie, w nocy z poniedziałku na wtorek, wyśpi się. Niestety…

– Dzisiaj, tj. 31 lipca 2018 roku, płocka firma Muniserwis o godzinie 4.40 rano (!) zaczęła czyścić płyty przed Urzędem Miasta na Starym Rynku, robiąc niesłychany hałas! Oczywiście o dalszym spaniu nie było mowy! – pisze oburzony płocczanin.

Jak wyjaśnia, podobno ta firma, należąca do Gminy-Miasta Płock, ma pozwolenie z urzędu miasta na całodobowe wykonywanie prac.

PowiązaneTematy

– Jednakże przyzwoitość nakazuje, żeby do godz. 6 rano wstrzymać się z pracami, mamy przecież ciszę nocną! Co innego, jak maszyna czyszcząca przejedzie ulicą, gdzie hałas mamy tylko przez chwilę. Natomiast czyszczenie posadzki Starego Rynku trwało około godziny. Coś niesamowitego! – denerwuje się czytelnik, na dowód przesyłając film z tego zdarzenia.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka, z jakiego powodu Muniserwis tak wcześnie rano przeprowadził czyszczenie płyt. Czy w tym przypadku nie obowiązuje cisza nocna do godziny 6 rano?– Starym Rynkiem zarządza Agencja Rewitalizacji Starówki i z nią proszę kontaktować się we wszystkich sprawach z nim związanych – odpisała nam Marta Komorkowska z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza.

Wysłaliśmy więc pytania do ARS-u, upewniając się telefonicznie, że nasz e-mail dotarł i prosząc o jak najszybszą odpowiedź. Niestety, 24 godziny to dla tej spółki miejskiej zbyt mało, aby udzielić odpowiedzi na tak banalny do sprawdzenia temat.

Być może i ta sytuacja jest dla ARS takim przypadkiem (jak przy naszych pytaniach związanych z wydaniem „Expressu Tumskiego”), w którym zacytujmy: „odpowiadanie na Pani pytania wydaje się nam stratą czasu”.

Aktualizacja

1 sierpnia o godz. 13.50, już po publikacji artykułu, otrzymaliśmy odpowiedź z Agencji Rewitalizacji Starówki.

„W odpowiedzi na Pani e-mail, Agencja Rewitalizacji Starówki ARS Sp. z o.o. informuje, że czyszczenie Placu Stary Rynek w dniu 31.07.2018 r., odbyło się na zlecenie organizatora Audioriver w ramach doprowadzenia placu do stanu sprzed rozpoczęcia festiwalu”.