REKLAMA

PKP zadecydowało: Powstanie linia kolejowa Płock-Warszawa [PRIMA APRILIS]

REKLAMA

Jak podaje Rynek Infrastruktury, PKP PLK wybrał już siedem firm, które przygotują dokumenty dla inwestycji z perspektywy unijnej 2014–2020. Wśród ponad stu planowanych inwestycji, jest też Płock.

Na liście inwestycji kolejowych znalazło się aż 107 planowanych inwestycji. 47 projektów pochodzi z listy Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu (która jest podstawą do Krajowego Programu Kolejowego), a 5 dotyczy połączeń z portami. Pozostałe 55 projektów dotyczy Regionalnych Programów Operacyjnych.

mapapaWśród największych inwestycji znalazły się m.in. Nadodrzanka, magistrala węglowa, warszawska linia średnicowa czy tunel pod Łodzią. Ale uwaga – są też inwestycje w Płocku!PKP zadecydowało, że powstanie bezpośrednie połączenie z Płocka do Warszawy, a połączenie Płock-Kutno zostanie gruntownie zmodernizowane. Daje to szansę na to, że wreszcie nasze miasto zabłyśnie jaśniejszą gwiazdą na mapie kolejowej Polski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Berek says:

    na fejsie mówią że to prima ale jak sie poszuka info to okazuje sie że nie. Zła data, mogliście wczoraj albo jutro napisać.

  2. Jurek says:

    no lepiej,żeby to nie był prima….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU