REKLAMA

Do Płocka wjechał pociąg dalekobieżny do Katowic. Jakie ceny? [NASZE ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od niedzieli, po 14-letniej przerwie, ponownie można pojechać bezpośrednim pociągiem do innych dużych miast. „Chemik” przejeżdża między innymi przez Łódź i Częstochowę. Pozwala też na wygodną przesiadkę do Krakowa.

W niedzielę, 10 stycznia w Płocku pojawił się niewidziany od 14 lat widok – pociąg dalekobieżny. Zgodnie z zapowiedzią, TLK „Chemik” codziennie wyrusza do Katowic o godzinie 5.24, by po nieco ponad 5 godzinach dotrzeć na miejsce. Skład wraca do Płocka o godzinie 23.06.

PKP Intercity potwierdza: Będzie linia z Płocka. Od kiedy?

Pociąg przejeżdża na swojej trasie przez: • Gostynin,
 • Kutno,
 • Łowicz,
 • Koluszki,
 • Łódź,
 • Piotrków Trybunalski,
 • Radomsko,
 • Częstochowę,
 • Myszków,
 • Zawiercie,
 • Dąbrowę Górniczą,
 • Będzin Miasto,
 • Sosnowiec.

Dodatkowo koleje tak zgrały przejazdy pociągów, że wygodnie można pojechać z przesiadką do Krakowa. Po dojechaniu do stacji Łódź Widzew, zostaje bezpieczny margines 13 minut na przejście do pociągu PKP Intercity „Kazimierz”, jadącego do stolicy Małopolski.

Cena za bilet wydaje się niezbyt wygórowana. Za dojazd do Katowic w klasie 2. zapłacimy od 39,90 zł. Przewóz rzeczy będzie nas kosztował dodatkowo 5,10 zł, przewóz roweru – 9,10 zł, a chcąc jechać z psem musimy uregulować dodatkowo 15,20 zł. Spółka oferuje dodatkowe ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny czy przy zakupie biletu rodzinnego. Na zniżki mogą liczyć też seniorzy (30%), dzieci, uczniowie i studenci (37%). Dzieci do 4. roku życia jadą bezpłatnie.

Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie intercity.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 13

 1. regionalista Z. D. says:

  Ale nowiny. Do Katowic jeździłem w czasach kiedy soldaci Stalina śpiewali po rusku pieśni wojenne…. A do Modlina od tamtej pory pociągu nie było o nie będzie…. Przecież to ZA GRANICĄ POLSKI… Stetll – Modlin…. Nie ma.

 2. Paweł says:

  Do Płocka wjechał dalekobieżny do Katowic?
  Co to za brednie?

 3. Lokomotif says:

  A do Warszawy kiedy będzie można jeździć bardzo by ulepszylo,
  dogodniejszą komunikację Nadał czekamy.

 4. Lokomotif says:

  A do Warszawy kiedy będzie można jeździć bardzo by ulepszylo
  dogogniejsza komunikację Nadał czekamy…….

 5. elementarz says:

  Agniecha ! Dzięki za super stronę ! Jeszcze dzień, jeszcze dwa…wkrótce Orlen Cię zmiecie…i mnie, moją rodzinę i sąsiadów i wtedy wszyscy sobie zaśpiewany najpopularniejszą w kraju piosenkę disco-polo : o re re, ore re !

 6. elementarz says:

  Najtaniej będzie w wagonie bydlęcym dla mazowieckiego plebsu…i proszę nie zadawać więcej głupich pytań. Pociągi dalekobieżne są dla inteligentów z wyższej półki a nie dla chołoty z prezydenckimi reklamówkami. Jak w piosence…kto pieniążki ma ten jeżdzi pociągiem lub autobusem, Kto pieniążków nie ma , czyli nieroby 500 +, ten biega za nim kłusem !

 7. Tomek says:

  51% przepraszam

 8. Teraz says:

  lepiej niech szykują jakiś pociąg do Radomia… będziem jeździć do stolicy mazowsza

 9. Georg says:

  Nareszcie choć 1 trasa! Teraz do Gdańska poprosimy!

 10. Pociąg do klasyki G222 says:

  Pociąg składa się z 3 wagonów 2 klasy, błąd w artykule, dla usprawiedliwienia na stronie Intercity wyświetla cenę za 1 klasę. Dopiero po jej wyborze wyskakuje komunikat „sprzedaż niemożliwa zmień klasę”. Cena biletu do Katowic 39.90 dla osoby dorosłej, dla uczniów 25zl. Przy podróży z dzieckiem lepiej jest nie korzystać z przejazdu rodzinnego, gdyż zapłacimy więcej. Ceny które podałem są stałe bez względu na czas kiedy kupimy bilety. Tak działa promocja Bilet Taniomiastowy. Fajny pociąg na weekendowe wypady. Można się przesiąść do Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Trójmiasta, Wisły i pojechać na jednym bilecie. Od 14 marca po korekcie rozkładu jazdy odjazd z Płocka o 5.39 przyjazd o 22.21. Ruszamy w Polskę Płocczanie, bo inaczej nam go skasują szybciej, niż się pojawił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU