REKLAMA

Czytelniczka: Dostałam od gminy mieszkanie, w którym nie można mieszkać!

REKLAMA

Mieszkanie, które dostałam od gminy jest w opłakanym stanie, jak można pozwolić ludziom mieszkać w takich warunkach? – żali się pani Ewa z Mąkolina (gmina Bodzanów). Kobieta, samotnie wychowująca trójkę dzieci, zdana jest na łaskę bądź niełaskę urzędników.

Nasza czytelniczka zaalarmowała, że mieszkanie komunalne, które dostała od gminy, nie nadaje się do zamieszkania. 26-letnia mieszkanka gminy Bodzanów od dwóch lat wynajmuje od urzędu pomieszczenia w drewnianym budynku, który jest w opłakanym stanie. Warto przy tym wspomnieć, że urząd gminy nie planuje żadnego remontu tego budynku. Bezrobotna kobieta, samotnie wychowująca dzieci, na własną rękę próbuje naprawiać bieżące rzeczy. Przeciekający dach, dziury w ścianach, brak łazienki, nieszczelne okna – to tylko niektóre problemy, z którymi boryka się pani Ewa.

Gmina ma inne mieszkania

Według naszych ustaleń, gmina dysponuje innymi mieszkaniami komunalnymi o lepszym standardzie. Nasza rozmówczyni złożyła wniosek w sprawie zamiany mieszkania.

– Wiem, że zwolniło się jedno mieszkanie komunalne po pani, która zmarła. Nie rozumiem, dlaczego gmina nie chce mnie tam przenieść – mówi bezradnie kobieta.

Pani Ewa na bieżąco opłaca czynsz do gminy za pomieszczenia, które zajmuje razem z dziećmi, w sumie ok. 60 zł. Płaci również rachunki za prąd i wodę. Padł pomysł, by kobieta zajęła lokale, które znajdują się w tym samym budynku. Nie można jednak zrobić tego od razu, ponieważ w pokojach obok zameldowana jest kobieta, która wyjechała, a której na dzisiaj nikt nie jest w stanie zlokalizować.

– Przecież w pokojach obok warunki są takie same, jak tu. Ten budynek już niedługo w ogóle nie będzie nadawał się do zamieszkania przez ludzi – mówi pani Ewa.Gdzie zatem leży problem, dlaczego pozwala się mieszkać matce samotnie wychowującej dzieci w tak opłakanych warunkach?

Mieszkanie będzie… niedługo

Zapytaliśmy o sprawę w Urzędzie Gminy Bodzanów. Nie zastaliśmy wójta, jednak udało nam się porozmawiać z Markiem Kwiatkowskim, kierownikiem referatu gospodarki komunalnej, który zapewnia, że kobieta otrzyma pomoc.

– Nie dalej jak trzy tygodnie temu, razem z panem wójtem byliśmy u pani Ewy. Bardzo jej współczujemy i zrobimy wszystko, by rozwiązać ten problem. Przygotowujemy już lokal, który najpierw musimy wyremontować. Potrwa to około miesiąca. Proszę mi wierzyć, że ta sprawa jest dla nas priorytetem – wyjaśnił.

Jak usłyszeliśmy, mieszkanie, które ma otrzymać kobieta wymaga generalnego remontu: trzeba zerwać podłogę, poprawić izolację budynku, stąd termin oczekiwania. Szkoda jedynie, że urząd nie pomyślał o tym, przyznając kobiecie dwa lata temu mieszkanie, już wówczas nie nadające się do zamieszkania. Niemniej, być może lepiej późno niż wcale…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 17

 1. SAMOTNA MATKA says:

  JAKA SAMOTNA MATKA !!!!! A PAN MORAWSKI TO NIBY KTO DLA NIEJ ???? PANI REDAKTOR, PROSZĘ MONITOROWAĆ TĄ SPRAWE BO DZIĘKI 500 + I KOSINIAKOWEMU ZA ROK NASTĘPNE DZIECKO MA ROBIĆ SAMOTNEJ MATCE !!! I BEDZIE MIAŁ ZA CO PIC I NIE BĘDZIE MUSIAŁ PRACOWAĆ !!!

 2. JadęnaGrażynie says:

  Ta pani dostał w Stanowie Kosiniakowe ( proszę zobaczyć zdjęcia z otrzymania w Stanowie, ta pani tam jest) czyli będzie miała 12 tys zł, do tego będzie mieć 500 zł plus na dzieci razy trzy. Na schodach srają i szczą, pijaństwo w domu, pani pisze, że jest samotni wychowująca , wczoraj na Facebook zmieniał status i nazwisko po pokazaniu tego artykułu. Pani nie zasługuje na Kosiniakowe, ani na 3 x 500 zł na dziecko, gdyż tam się piję, Czemu kolejny raz pani redaktor SYLWIA WIŚNIEWSKA piszę o naszej gminie po telefonie od pana Rafała, czemu pani SYLWIA WIŚNIEWSKA nie wrzuciła zdjęć z schodów gdzie jest załatwiana fizjologia tych ludzi na schodach do domu. Cieszę się, że pan Rafał strzela w kolano byłej pani Wójt pani Pietrzak kolejny raz. Pan Rafał obudzi się z ręką w nocniku, jak go pani Pietrzak zostawi na lodzie, gdyż Pani Pietrzak będzie miała czyste ręce, gdyż znalazł marionetek sobie w osobie pana Rafała.

  • Alana Alan says:

   niestety wg portalu profil z imieniem i nazwiskiem konkubenta i owej pani nie jest wiarygodnym źródłem(pomijając status : w związku, który nadal na profilu widnieje), także plotki ”wścibskich sąsiadów” nie są wiarygodne. bardziej wiarygodni są inicjatorzy referendum, którzy ” zawsze” mają rację.

 3. Burza w szklance wody says:

  Trzeba zacząć od tego że jak zwykle na obecnego Wójta wylewane są pomyje za jego poprzedniczkę, skoro w artykule jest napisane że pani dostała to mieszkanie dwa lata temu to dostała je od pani Pietrzak, pan Staniszewski jest Wójtem od trochę ponad roku, szkoda że osoba która pisała ten artykuł zapomniała tego dodać, no ale cóż jak zwykle szuka się sensacji, zwłaszcza teraz przed tym całym zamieszaniem z referendum.
  Proszę Państwa to jest chora sytuacja, ja i cała moja rodzina ciężko pracujemy na swoje utrzymanie na opłaty,jedzenie i wiele innych w dodatku muszę spłacać kredyt na mieszkanie przez kolejne 20 lat i do nikogo nie wyciągam reki i nie wykorzystuję dzieci jako karty przetargowej. To straszne jak wielu mamy pasożytów wśród nas, najlepiej nie pracować i po wszytko wyciągać rękę, są sytuacje wyjątkowe kiedy trzeba pomóc ale nie takie w których ktoś żyje na nasz koszty i śmieje się nam w twarz. Skoro tej pani nie odpowiadają warunki to niech się wyprowadzi i wynajmie sobie mieszkanie nikt jej nie broni !!!!!!

  • STOP says:

   Kopara opada. Zauważcie że wszyscy nagle mieszają politykę wójtów, kadencję, referendum

   • Burza w szklance wody says:

    Nie jestem nie byłem i nie planuję być niczyim poplecznikiem, jestem osobą która ciężko pracuje i nie mogę patrzeć jak ktoś tylko wykorzystuje innych, po pierwsze ja tej pani nie zrobiłem 3 dzieci, większość osób planuje ilość dzieci według swoich możliwości dlatego dziś mamy większość rodzin 2+1 bo nie wystarczy zrobić dziecka trzeba jeszcze je wychować i zapewnić mu byt. Jak mnie stać na pasztet to nie biorę z pułki kawioru i nie proszę żeby ktoś mi za niego zapłacił. Poza tym jak by pan bądź pani przeczytała uważnie artykuł to dałoby się wyczytać że mieszkanie dla tej Pani się remontuje gdyż nie dawno się zwolniło a zakładam że urzędnicy nie chcą dać po raz kolejny obiektu w opłakanym stanie tylko chcą aby ta Pani i jej dzieci mogły mieszkać w godnych warunkach.

    JAK WIDAĆ NIKT TEJ PANI NIE ZOSTAWIŁ BEZ POMOCY MUSI TYLKO CHWILĘ POCZEKAĆ NA ZAKOŃCZENIE REMONTU !!!!

    a mieszanie wójta i kadencji jest naturalne gdyż dziwnym trafem tuż przed referendum zaczyna się wyciągać dziwne historie, sytuacja trwa 2 lata a tu nagle przed dzień referendum próbuje się pokazywać bezduszność urzędu co najmniej zastanawiający ten dziwny zbieg okoliczności ???

   • Alana Alan says:

    Burza w szklance wody nie denerwuj się, jak widać cały artykuł jest niesamowicie stronniczy, czemu redaktorka nie przeprowadziła wywiadu z osobami pracującymi w GOPS , sąsiadami lub z byłą panią wójt , która w TAKIM stanie budynek dała kobiecie z dziećmi???

    Inną rzecz jest, że zbliżające się referendum pcha inicjatorów to chwytania się tz brzytwy bo inne argumenty nie dają skutku więc trzeba wycisnąć łzy i wzbudzić nienawiść do obecnego wójta poprzez pokazanie że ma gdzieś prośby ”samotnie wychowującej” matki z trójką dzieci ( której konkubent wspiera, dzięki zasiłkom z gminy lokalne sklepy).
    Kolejną rzeczą jest, że w każdym państwie jest jakiś socjal czyli tzw mieszkania socjalne i wszędzie jest tak, że dostając mieszkanie otrzymuje się je w stanie surowym i wkład własny należy w nie włożyć. a tu widać wkładu własnego nie ma żadnego a pretensji wiele.tylko czemu do tego wójta? czemu to nie zostało poruszone kiedy poprzednia pani wójt dała mieszkanie w takim stanie tej kobiecie? dziwne bardzo.

    jedyną rzeczą nad jaką nie zastanowili się ludzie, którzy namówili tą kobietę do tego czynu? nad tym, że wykorzystują kobietę do swoich brudnych wojen.

   • Marek says:

    Artykuł jest stronniczy? Ale głupoty piszesz. Jest zdanie jednej strony, jest i drugiej.
    W którym stronniczym artykule by napisano że wszystko jest na dobrej drodze i że powinno się pomyśleć wcześniej?
    No chyba ze jest stronniczy za aktualnym wójtem bo pokazano działania gminy w pozytywnym świetle. Ale w to wątpię.
    Jedno jest pewne. W gminie komuś coś zależy a zwykły artykuł nie dotyczący polityki, wykorzystuje się jako pretekst do komentarzy zwolenników aktualnej i poprzedniej władzy.

   • Alana Alan says:

    ” Szkoda jedynie, że urząd nie pomyślał o tym, przyznając kobiecie dwa lata temu mieszkanie, już wówczas nie nadające się do zamieszkania. ”

 4. Bodzanów says:

  Najlepiej nic nie robić niech dadzą bo „mi się należy” . Za robotę niech się weźmie partner p.Ewy a nie chla pod sklepem .. -,- Wstyd oczerniać gminę bo się robić nie chce .. Młoda dziewczyna a juz takie perspektywy na życie -,- .

 5. Miejscowa says:

  A ja uważam że dać im prace a nie pomoc bo i tak jej nie uszanują, ani mieszkanie ani dodatek na dzieci nie poprawi sytuacji dzieci, (akurat w tym przypadku) tylko sytuacje nieodpowiedzialnych rodziców. Dajcie im super nowiutkie mieszkanie, węgiel, ubrania , rodzinne i po 500 na dziecko. A oni dalej będą ciągnąć, bo praca za ciężka ile jest matek które pracują skoro ojciec leń. A jej ma kto jeszcze pomóc żeby mogła iść do pracy a nie leżeć.

 6. boom says:

  Czytam i nie wierzę!!!!!!!!!!!!!!!! Same kłamstwa znam tą rodzine i ona nie jest samotną matką, niech chłop się weźmie do roboty a nie pod sklepem chła. Szkoda tylko dzieci. :(

 7. k says:

  Do pracy pognać tego dziecioroba paskudnego ja na zmiany pracuje i mam takie cos utrzymywać bo mi rząd zabiera w podatkach i ja nie mam na konsumpcje a ona ma mieć i kto w tym wszystkim jest potworem

 8. BetterOne says:

  Widziałem domy w lepszym stanie. Stoją w skansenie w Sierpcu.

  • Matka says:

   A może ojciec dzieci pani Ewy, bo po najmłodszym dzieciątku widać,że to „młoda sprawa” pomógłby w tym temacie? Sory, współczuję dzieciom, ale nie p. Ewie…

   • Alalalalala says:

    Ta Pani nie jest zadna samotna matka! Inicjator referendum w Bodzanowie chce w ten sposob pokazac jaki to Woj jest bezduszny. Ta Pani zyje na tzw „kocia lape”. Niech sie chlop za robote wezmie a nie chla!

   • Gmina says:

    Taka prawda, niech się oboje za robotę wezmą! Robić dzieci warunki w domu im nie przeszkadzały… A jeśli chodzi o inicjatorów referendum to dopiero wstyd!!! Jak wy się nie wstydzicie w niedziele do kościoła iść i ludziom w oczy spojrzeć, też byście się wzięli za uczciwą prace, co pani wójtowa takiego wspaniałego dla gminy zrobiła? Mam rozumieć, że pani Ewa za rządów wójtowej mieszkała w willi z basenem a dziś obecny Wójt wysłał ją do slamsów? WSTYD WSTYD WSTYD!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU