REKLAMA

Z Płocka do Gdańska jedziemy nawet 10 godzin. Kiedy to się zmieni?

REKLAMA

Obecnie, aby przejechać koleją z Płocka do Gdańska potrzeba od 5 do nawet 10 godzin. Trwający remont torów między Sierpcem a Szczutowem pozwoli uruchomić bezpośredni pociąg do Trójmiasta.

Jak podawaliśmy jeszcze w listopadzie 2020 roku, PKP chce uruchomić bezpośrednie połączenie między Płockiem a Trójmiastem. W tym celu realizowany jest remont odcinka torów między Sierpcem a Szczutowem. Jest to kolejny ruch kolei na rzecz połączenia Płocka ze światem, po wprowadzeniu przejazdów w kierunku Łodzi i Katowic.

PowiązaneTematy

Obecnie, chcąc przejechać koleją z Płocka do Gdańska, mieszkańcy regionu nie mają wyboru i muszą najpierw skierować się do Kutna, następnie, jeśli mają szczęście, trafią na bezpośredni pociąg do Gdańska, albo muszą ruszyć do innego dużego miasta. Taka podróż w najlepszym razie trwa 5 godzin, a może nawet 10 i dłużej.

źródło. e-podróżnik.pl

Dla porównania, przejazd samochodem z Płocka do Gdańska to około 3 godziny. Inwestycja pozwoli więc w rozsądnym czasie dotrzeć koleją nad morze. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby pociąg zaczął kursować już w grudniu, jednak jest to zależne od bezproblemowej realizacji remontu między Sierpcem a Szczutowem.Pociąg z Katowic do Trójmiasta ma przejeżdżać przez Kutno, Gostynin, Płock, Sierpc, Rypin, Brodnicę, Grudziądz, Kwidzyn, Sztum i Malbork. Otworzy to wiele ciekawych możliwości komunikacyjnych przed mieszkańcami regionu. Przypomnijmy, że od początku 2021 roku płocczanie mogą już udać się pociągiem PKP do Katowic przez Łódź i Częstochowę.

Do Płocka wjechał pociąg dalekobieżny do Katowic. Jakie ceny? [NASZE ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 14

 1. Ola says:

  Jak widać nic nie dogodzi dzisiejszemu społeczeństwu. Komuno wróć naród bez pręgierza funkcjonować nie potrafi.

 2. Lokomotywa Tomek says:

  Co z tego, że będzie, jak godziny odjazdu z Płocka to około 13:30 (w obie strony ruszają mniej więcej w tym samym czasie). W Gdańsku można być późnym popołudniem, to samo w Katowicach. Niby fajnie, ale i tak cały dzień zmarnowany na podróż, już lepiej pojechać wcześniej z przesiadką.

 3. realista says:

  Z płocka do gdańska autem w 3 h? XDD to chyba autor w innyj rzeczywistości żyje

  • Maks says:

   Wg nawigacji, a więc zgodnie z przepisami i w oparciu a aktualny ruch na drodze Google wylicza mi 2h i 38 minut. Ale ja raczej zgadzam się z autorem. Jak się zatrzyma na hot-doga to będzie 3h.

 4. Druh Boruh says:

  Ale czego się czepiacie. Wszak nie od dziś wiadomo, że „Podróż koleją skraca czas podróży pociągiem”.

 5. wstrząśnięty says:

  Niestety Płock od lat leży „daleko od szosy” i nie przeszkadza to kolejnym rządzącym, bo sami kiedyś mieli „daleko do szosy”……

 6. meubels says:

  Dzieki temu czas przejazdu np. z Gdanska do Chyloni skroci sie nawet o 10-12 minut. Jesli jednak pasazer musi dojechac np. do stacji Gdynia Grabowek, to przejazd pociagiem Przewozow Regionalnych moze sie nie oplacac. Cena biletu normalnego Przewozy Regionalne z Gdanska Glownego do Gdyni Glownej to 4 zl. Cena biletu normalnego SKM z Gdyni Glownej do stacji Gdynia Grabowek to 3 zl. Razem 7 zl.

 7. ekogolista says:

  A nie lepiej wielbładem?

 8. ekologiczny transport- promocja. says:

  Podróż z „wolnego miasta Płocka”(jest takie stowarzyszenie) do „wolnego miasta Gdańska” mógłaby się odbywać na wiebłądach jednogarbnych.

 9. zadawolony says:

  Hurra! Cieszmy się że będzie można koleją bezpośrednio dojechać do Gdańska to po prostu niewiarygodne w XXI wieku!!! To po prostu niesamowite tak samo jak to że w Płocku jeździmy po asfalcie a nie po bruku.

  • Rt says:

   Kolego.
   Jeżeli będziesz miał spotkać Struzika,to spytaj:
   Czy Pan wie z jakich funduszy zbudowano PKM w Trójmieście ( obecnie elektryfikowana).

 10. Darek says:

  Co z tego że do Trójmiasta otwierają ja do innych dużych miast zamykają. Jeździłem od lat do Krakowa z Kutna, bo z Płocka nie było, 3,5godz. Teraz pociąg zabrali i do Krakowa z przesiadką jedzie się 8godzin. Absurd kolei PKP.

 11. gość says:

  Większość Ludzi jest już zmęczona tym dyżurnym tematem.
  Warto jednak policzyć ile będziecie mieć lat jak dotrze do Płocka tzw.Szprycha związana z CPK.
  * Przy założeniu, że dotrze?
  ** Bardzo,bardzo dużo Płock traci,że jest takim zaściankiem komunikacyjnym!!

 12. Aghu says:

  Fajna sprawa, w końcu z Płocka byłoby bezpośrednie połączenie do Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU