REKLAMA

Koncern ostrzega: Może wystąpić hałas i uciążliwości zapachowe

REKLAMA

PowiązaneTematy

PKN Orlen poinformował, że 1 kwietnia może wystąpić „podwyższony poziom hałasu” ze względu na prowadzone prace remontowe. W najbliższych dniach możemy również bardziej niż zwykle odczuwać zapach płynący od strony koncernu.

Między godziną 18 a 20 zaplanowano w PKN Orlen przeprowadzenie operacji czyszczenia powietrzem rurociągów na instalacji Reformingu.

– W związku z tym, możliwe jest lokalne wystąpienie podwyższonego poziomu hałasu – ostrzega biuro prasowe Orlenu.Dodaje również, że 1 kwietnia rozpoczął się również zaplanowany wcześniej proces zatrzymywania postojowego Instalacji Alkilacji HF, który potrwa prawdopodobnie do 7 kwietnia.

– Instalacja zostanie poddana pracom remontowym, które potrwają do 19 kwietnia, by następnie przejść w fazę rozruchu technologicznego, zaplanowanego do 25 kwietnia. Prowadzone podczas remontu zabiegi będą wykonywane z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska i pod kontrolą wyspecjalizowanych służb. Mimo zachowania wszelkich zasad i procedur, w okresie zatrzymywania instalacji i pierwszych faz prac, mogą jednak wystąpić okresowe uciążliwości zapachowe wynikające z procesów mechanicznych i chemicznych związanych z oczyszczaniem – informuje PKN Orlen.