REKLAMA

Pierwsze klucze odebrane – ruszył projekt „Mieszkanie na start”

REKLAMA

Dokładnie w samo południe ostatniego dnia czerwca prezydent Płocka – Andrzej Nowakowski, wręczył pierwsze klucze do mieszkań, które zostały stworzone w ramach programu „Mieszkanie na start”. Młodzi ludzie od dziś będą mogli korzystać z lokali przy ul. Sienkiewicza 52. To nowość, która – jak zapowiada prezydent – będzie coraz bardziej się rozwijać.

Grupa młodych osób wraz ze swoimi rodzinami przekroczyła dziś progi nowych mieszkań. Długo czekali na tę chwilę… W końcu w dzisiejszych czasach o własne lokum jest bardzo trudno. Często jest tak, że młode osoby, które dopiero wkraczają w dorosłe życie, nie mogą sobie na nie pozwolić. Rynek pracy, utrzymanie, zarobki nie są w stanie zagwarantować im godnej przyszłości.

Władze Płocka postanowiły więc o to zadbać. W ramach programu rządowego przyznano dziś pierwsze mieszkania dla młodych. Pomysł narodził się dokładnie rok temu w Urzędzie Miasta Płocka. Projekt, pod roboczą nazwą „Mieszkania dla młodych”, szybko przerodził się w „Mieszkanie na start”.

– Budynek adresowany jest dla ludzi młodych, którzy mają problem ze znalezieniem stałego mieszkania. To podstawowe kryterium w naszej ocenie. Żadne wsparcie nie byłoby możliwe, gdyby nie dobrze przygotowane wnioski i nasza współpraca – podkreślał Nowakowski.Prezydent zapewniał również, że kolejne projekty będą realizowane w przyszłości. Wnioski w nowej edycji zostały już zakwalifikowane do realizacji. Program w Płocku jest rozpoczęciem całego projektu rządowego. Warto podkreślić, że ogromną rolę w sfinansowaniu całego przedsięwzięcia odegrał Bank Gospodarstwa Krajowego. To on pokrył blisko 40 proc. kosztów, związanych bezpośrednio z budową mieszkań i odrestaurowaniem kamienicy na ul. Sienkiewicza. Pozwoliło to tym samym obniżyć koszty miejskiego budżetu.

– Centrum miasta, które jest jeszcze miejscem zaniedbanym, powoli odzyskuje swój właściwy kształt. Chciałbym mocno podkreślić element rewitalizacyjny, który w przypadku budowy był niezwykle ważny – mówił Andrzej Nowakowski.

Tuż po oficjalnej części podziękowań, nastąpiło wręczenie kluczy 15 rodzinom. Każdy z nowych właścicieli rozpoczyna tym samym nowy etap w swoim życiu. Mimo tego, że stan budynków i pomieszczeń jest surowy, miejmy nadzieję, że uda im się urządzić w nowej przestrzeni. W końcu to ich pierwsze, własne lokum. Życzymy powodzenia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU