REKLAMA

Pomnik Tadeusza Mazowieckiego w Płocku – wizja realna?

REKLAMA

W piątek przed południem odbyła się konferencja prasowa, dotycząca budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego w Płocku. Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” spotkali się z mediami, aby zaprezentować swój pomysł i zachęcić je do wspierania tej akcji. Czy wizja pomnika ma realne szanse realizacji? Czy jest możliwość, że niebawem zobaczymy go w Płocku? Jak się okazuje, może nie być to takie proste…

Stowarzyszenie, które na co dzień współpracuje z Platformą Obywatelską, ma wielkie plany i chęci, ale na tym, jak wiadomo, pomnik zbudowany nie zostanie… Młodzi ludzie domagają się uhonorowania w ten sposób Tadeusza Mazowieckiego, gdyż – jak sami twierdzą – Płock ma dostateczne warunki do tego, by przypominać tak wielką osobistość. Popiersia Mazowieckiego są wszędzie, szczególnie w Warszawie można je spotkać w wielu popularnych miejscach. W Płocku tego zabrakło i nikt do tej pory nie podejmował działań, aby zmienić ten fakt.

Fot. PetroNews
Fot. PetroNews

Miejsce potencjalnego pomnika jest już znane. Według „Młodych Demokratów” powinien to być plac przy Małachowiance. Monument ma powstać podobno w przyszłym roku. No właśnie… Ma powstać, bo ostateczne decyzje nie zapadły, a młodzi ludzie nie uzyskali jeszcze zgody miasta, aby rozpocząć budowę.

Przykre jest jednak, że – pomijając już fakt kilkunastominutowego spóźnienia na konferencję – młodzi ludzie nie do końca potrafili wyjaśnić, dlaczego pojawił się pomysł stworzenia w Płocku pomnika Tadeusza Mazowieckiego. Pytani o jego losy związane z naszym miastem, nie potrafili udzielić żadnych konkretnych odpowiedzi. Wręcz przeciwnie – pojawiło się milczenie i słowa: „Nie wiem”. Trzeba przyznać, że przy tak rozbudowanej akcji, powinno być to dla nich wstydliwe. Jeśli promują projekt, powinni być przygotowani i jasno sprecyzować swój plan działania. Na dzisiejszej konferencji tych elementów zabrakło.

Cieszy nas jednak, że zaraz po konferencji dokształcili się w tym zakresie, być może dzięki temu unikną rozczarowań podczas rozmów z urzędnikami.

Po spotkaniu z mediami, grupa młodzieży wybrała się do ratusza, gdzie Młodzi Demokraci mieli spotkać się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim i opowiedzieć mu o swoich planach. Planowali też przekonać Urząd Miasta do tego, że ta inwestycja jest słuszna i z czasem przyniesie wiele profitów, chociażby przypominając młodym pokoleniom sylwetkę Tadeusza Mazowieckiego.

Jak przebiegło spotkanie i czy Młodzi Demokraci uzyskali „zielone światło” od miasta na budowę pomnika? Tego pewnie dowiemy się z czasem. Jedno jest pewne, stowarzyszenie ma jeszcze trochę do nadrobienia. Niemniej, z życzliwością przyglądamy się tej inicjatywie – to cenne, że młodzi ludzie chcą uczcić historię i pamięć o urodzonym w Płocku ostatnim premierze PRL i pierwszym premierze III Rzeczypospolitej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Galena says:

    Szanowna autorko, Młodzi Demokraci nie spóźnili się na konferencję, za to Pani już tak i to sporo. Uczestniczka od początku.

  2. Eryk says:

    Co to za dziwni ludzie? Jak chca pomnik – ale tak naprawdę, to niech zrobią zrzutkę publiczną, wytarguja od miasta miejsce, dopilnuja projektu… A nie. Konferencja na której mówią żeby inni zrobili. Dzieciaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU