REKLAMA

Nowe rondo w Płocku gotowe. Po remoncie istotna zmiana! [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W najbliższy piątek będzie już można przejechać nowym rondem na ulicy Chopina. Remont jednak nie rozwiąże w całości problemów z zalewaniem drogi pod wiaduktem na Piłsudskiego.

Od piątku, 29 października po południu będzie już można skorzystać z nowego ronda, które powstało w trakcie modernizacji ul. Chopina. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu, uwzględniającej likwidację pierwszego zjazdu z al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W ciągu roku przebudowano fragment ul. Spółdzielczej pod wiaduktem oraz fragment ul. Chopina, odchodzący od nowego ronda. Wykonawca wybudował nowe chodniki i ścieżkę rowerową oraz zainstalował oświetlenie.

– Mamy jeden zjazd mniej, dzięki czemu jest bezpieczniej. Z Piłsudskiego można wjechać na to rondo od lewej strony, natomiast ten zjazd, który był niebezpieczny przede wszystkim dla rowerzystów, został zlikwidowany. Dzięki temu jest bezpieczniej i jestem przekonany, że uspokoi to ruch – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Przebudowa dróg i skrzyżowania otrzymała rządowe dofinansowanie w ramach Programu Budowy Dróg Lokalnych. Wartość wsparcia sięgnęła 3 mln 800 tys. zł, co stanowi blisko 50 proc. kosztów realizacji projektu.Inwestycja obejmowała również modernizację kanalizacji, jednak, jak zaznaczył prezydent Płocka, nie rozwiązało to problemu zalewania tego fragmentu jezdni.

– To miejsce newralgiczne, jeśli chodzi o zalewanie po nawalnych deszczach ulicy pod wiaduktem, tam nie można było przejechać. […] Zwiększyliśmy przepustowość rur, które są pod wiaduktem. Ale jednak, żeby skutecznie rozwiązać ten problem, musimy przebudować ciąg dalszy tych rur, które odprowadzają wodę deszczową w stronę ul. Wyszogrodzkiej – wyjaśniał Andrzej Nowakowski.

Władze miasta zapowiedziały też nasadzenia 70 drzew w obrębie zlikwidowanego zjazdu z ul. Piłsudskiego oraz pasa drogowego ul. Chopina. Rośliny mają pojawić się w tym miejscu wiosną.

Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 21

 1. Kerowca bombowca says:

  Oczywiście po płockiemu. Zwyczajowy lewoskręt spod wiaduktu w Piłsudskiego nie “uprawomocnił” się oficjalnym pasem, lepiej wymalować wyspę c*j wie po co i stworzyć zator. Yaaay plock wiochy moc

 2. oczywiście zwężanie says:

  wszystkiego do jednego pasa, barierka odgradzająca trawnik od niczego – taaak, Płock ma inzyniera ruchu po zaocznych na Wlodkowicu…

 3. Wujaszek Wania says:

  Jak tradycja tego miasta pokazuje zaraz będzie remont . Jak zwykle czegoś nie zrobiono albo asfalt nie teges.

 4. Płockier says:

  Andrzej całą sesje zdjęciową sobie zrobił , tak się utuczyłam na naszym że ledwo w kadr się mieści!

 5. Anonim says:

  No to jak skończone rondo to może dokończymy BORYSZEWSKĄ!!!

  • Anonim says:

   Spokojnie, skoro pan prezydent nie robił sobie zdjęć na tle tego cuda to chyba ciąg dalszy nastąpi :)
   Może na razie przerwa techniczna :(:(

 6. Znafca says:

  To kiedy remont pozostałej części drogi do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką i do czego podobne żeby drugi odcinek ul. Wyszogrodzkiej od rogatek warszawskich do ul. Południowej czekać ponad 10 lat. Co z dalszą częścią ul. Granicznej wraz z ul. Wodną.

 7. Całoroczny rowerzysta says:

  Czy na pewno na DDR są potrzebne krawężniki? Przecież to od razu wyklucza pewna grupę cyklistów, na pewno nie będą po tej śmieszce jeździć !!! Mam nadzieję że w końcu dojrzejemy do pasów rowerowych.

  Co z tego że na ul. kilinskiego jest DDR jak i tak muszę po ulicy bo nie prowadzi w kierunku w którym zamierzam skręcić.

  Mam nadzieję że szeroką ul.Spółdzielcza tak nie spartalą jak Mickiewicza. Na szerokich ulicach można spokojnie i praktycznie wydzielić pasy rowerowe jednokierunkowe z każdej strony.

 8. PodolakMan says:

  A ja się pytam jak się ukorzenią drzewa, skoro ze starego zjazdu nie został zerwany asfalt i jest tylko przykryty ziemią.
  Bo rozumiem, może źle, że nasadzenia miały by być właśnie na tym odcinku, pomiędzy nowym zjazdem ścieżki rowerowej a wiaduktem

 9. Renata banaszek0903@gmail.com says:

  Sprzatnijcie porozrzucane kostkę brukową i zróbcie porządek na terenach zielonych gdzie były prowadzone roboty.

 10. olo says:

  Jak pisała pewna kobieta…jakby Natura chciała , to nie byłoby tu wody….od tysięcy lat były tam 2 kanałki znane nam płocczanom. Nie mogło się UDAĆ I O TYM WSZYSCY WIEDZIELI, ZANIM ZACZĘLI…Znany numer z przelewka pieniędzy jak koszenie wody po burzy.. Czy też ścinanie piasku na trawnikach gdzie trawa …nie zdążyła wyrosnąć…Nic się nie stało…Normalka.

 11. Anonim says:

  Dlaczego po zakończeniu tych wszystkich „inwestycji” nikt nie posprząta? Piach na jezdni, kostka brukowa ufajdana, itd.

 12. kierownik says:

  „Z Piłsudskiego można wjechać na to rondo od lewej strony” – ale że jak?
  Druga sprawa, gdzie znaki drogowe pionowe ‚Ustąp pierszeństwa’ przed rondem ? Namalowane na jezdni nie wystarczą.

  • Resw2 says:

   Co tu komentować. Tekst roku, Andrzej odjechał chyba lewm pasem. Miasto a raczej gmina absurdów.

  • Zasadniczy says:

   Normalnie. Jak staniesz Pan na rondzie tyłem do Spółdzielczej to wjazd z Piłsudskiego będzie z lewej strony. A ze znakami to masz rację. Jak ich brakuje to skandal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU