Ostatni koncert Płockiego Rocka Wolności

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni z cyklu koncertów pod hasłem „Płocki Rock Wolności”. Na scenie muszli koncertowej w Borowiczkach pojawią się lokalne zespoły.

“Płocki Rock Wolności” to cykl koncertów lokalnych zespołów na płockich osiedlach, który jest jednym z elementów projektu „Płock 1989 – Rok Wolności”. Finałowy koncert odbędzie się 22 czerwca na osiedlu Borowiczki (muszla koncertowa).

– Koncerty te są wspomnieniem muzyki, która towarzyszyła pokoleniom młodzieży lat 80., zarówno zaangażowanej w działalność opozycyjną, jak i kontestującej rzeczywistość polityczną schyłku PRL – mówi Mariusz Nosarzewski, który wspólnie z Marcinem Jelcem prowadzi imprezę. – W trakcie koncertów zabrzmią utwory jednoznacznie kojarzące się z radością odzyskiwanej wolności – dodaje.

Koncert rozpocznie program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego, zatytułowany „Wolność – najjaśniejsza z gwiazd”. Widowisko wypełnią m.in. utwory Ernesta Brylla, Adama Asnyka, Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty.

22.06.2014, godz. 16 – BOROWICZKI (muszla koncertowa)
– ZESPÓŁ JABBA
– DUET THE ACOUSTIC WHISPER
– ZESPÓŁ SŁD
– ZESPÓŁ ZWIEZDA.

Wstęp wolny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji