Ucieczka z kina

REKLAMA

„Ucieczka z kina Wolność” to tytuł filmu, którym będzie zainaugurowana impreza „Kino Wolności” w ramach projektu Płock 1989 – Rok Wolności. 

Film „Ucieczka z kina Wolność” został wyreżyserowany przez Wojciecha Marczewskiego w 1990 roku. Jest jednym z najbardziej oryginalnych filmów okresu przełomu. To opowieść o schyłku czasów zniewolenia, w której nawiązania do klasyków kina i literatury zderzone są z rzeczywistością PRL-u, to tworzenie poetyckiej wizji człowieka, odzyskującego poczucie godności i wolność dzięki uświadomieniu sobie rzeczywistego wymiaru otaczającego go świata. Projekcję „Ucieczki z kina Wolność” poprzedzi film dokumentalny „Szczurołap” w reżyserii Andrzeja Czarneckiego.

PowiązaneTematy

„Kino Wolności” to wydarzenie w ramach projektu Płock 1989 – Rok Wolności. Na następnych pokazach zostaną zaprezentowane kolejne filmy z klasyki polskiego kina, takie jak „Matka Królów”, „Człowiek z żelaza” czy „Szatan z 7 klasy”. Impreza odbywać się będzie w Novym Kinie Przedwiośnie w środę, 23 kwietnia o godz. 18. Wstęp na pokaz jest otwarty i kosztuje 5 zł.

Fot. Kamil Wawrzyńcak