Ucieczka z kina

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Ucieczka z kina Wolność” to tytuł filmu, którym będzie zainaugurowana impreza “Kino Wolności” w ramach projektu Płock 1989 – Rok Wolności. 

Film „Ucieczka z kina Wolność” został wyreżyserowany przez Wojciecha Marczewskiego w 1990 roku. Jest jednym z najbardziej oryginalnych filmów okresu przełomu. To opowieść o schyłku czasów zniewolenia, w której nawiązania do klasyków kina i literatury zderzone są z rzeczywistością PRL-u, to tworzenie poetyckiej wizji człowieka, odzyskującego poczucie godności i wolność dzięki uświadomieniu sobie rzeczywistego wymiaru otaczającego go świata. Projekcję “Ucieczki z kina Wolność” poprzedzi film dokumentalny “Szczurołap” w reżyserii Andrzeja Czarneckiego.

“Kino Wolności” to wydarzenie w ramach projektu Płock 1989 – Rok Wolności. Na następnych pokazach zostaną zaprezentowane kolejne filmy z klasyki polskiego kina, takie jak „Matka Królów”, „Człowiek z żelaza” czy „Szatan z 7 klasy”. Impreza odbywać się będzie w Novym Kinie Przedwiośnie w środę, 23 kwietnia o godz. 18. Wstęp na pokaz jest otwarty i kosztuje 5 zł.

Fot. Kamil Wawrzyńcak

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji