REKLAMA

Niszczą szyby w autobusach. Dla zabawy? [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od minionego piątku pracownicy Komunikacji Miejskiej odnotowali zmasowane akty wandalizmu w autobusach. Wszystkie przypadki są takie same. Sprawą zajęły się organy ścigania.

Łupem wandali padło już kilka pojazdów. – Nie informowalibyśmy państwa, gdyby to było zdarzenie incydentalne – mówił przejęty prezes Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak. Według wyceny szkód, naprawa tylko jednego autobusu będzie kosztowała aż 6 tysięcy złotych.
Sprawcy występków rysują szyby w pojazdach Komunikacji Miejskiej ostrymi przedmiotami. Szyby nadają się wówczas tylko i wyłącznie do wymiany. Ofiarą ataków padły najnowsze pojazdy z taboru KM. – Nasze autobusy są ubezpieczone, tak więc koszty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe, jednak dla nas to też stanie się odczuwalne, bowiem zwiększą się ceny składek, które musimy płacić towarzystwu – powiedział Robert Pawłowski, dyrektor ds. technicznych w KM Płock.

Powiadomienie mieszkańców o zaistniałej sytuacji nie jest jedyną czynnością, jaką komunikacja przedsięwzięła w celu walki z wandalizmem w autobusach. – Sprawę przekazaliśmy oczywiście odpowiednim organom ścigania, które badają wątki zdarzenia – zdradził Janusz Majchrzak. Jednym z materiałów dowodowych ma być nagranie z kamer, znajdujących się we wszystkich autobusach, na których widać twarze sprawców. Podczas specjalnej konferencji prasowej, prezes opowiedział historię, która miała miejsce niedawno na Podolszycach. Wtedy zniszczono jedną z wiat przystankowych, znajdującą się na tamtym osiedlu. – Policja bardzo szybko znalazła winowajców – stwierdził prezes. Majchrzak wyznał, że nowe przystanki, które posiadają monitoring, są na tyle dobrze zabezpieczone przed podobnymi sytuacjami, że nie ma obawy o zniszczenie przez wandali drogiego sprzętu.Władze spółki zaapelowały do pasażerów, aby nie być obojętnym na podobne zdarzenie. – Powiedzmy co się dzieje kierowcy, on już będzie wiedział co ma robić – tłumaczy szef KM Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. pancio says:

    Po pi.dzie im małolatom . Tego pajaca dlugopiórego chyba szybko namierzyć się udało. Po 10 tys. dla przykładu i następnych chętnych na pewno nie będzie

  2. dddd says:

    Złapać jak nie letni to matce,ojcu takie kolegium że się posra….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU