Niszczą szyby w autobusach. Dla zabawy? [FILM, ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od minionego piątku pracownicy Komunikacji Miejskiej odnotowali zmasowane akty wandalizmu w autobusach. Wszystkie przypadki są takie same. Sprawą zajęły się organy ścigania.

Łupem wandali padło już kilka pojazdów. – Nie informowalibyśmy państwa, gdyby to było zdarzenie incydentalne – mówił przejęty prezes Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak. Według wyceny szkód, naprawa tylko jednego autobusu będzie kosztowała aż 6 tysięcy złotych.
Sprawcy występków rysują szyby w pojazdach Komunikacji Miejskiej ostrymi przedmiotami. Szyby nadają się wówczas tylko i wyłącznie do wymiany. Ofiarą ataków padły najnowsze pojazdy z taboru KM. – Nasze autobusy są ubezpieczone, tak więc koszty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe, jednak dla nas to też stanie się odczuwalne, bowiem zwiększą się ceny składek, które musimy płacić towarzystwu – powiedział Robert Pawłowski, dyrektor ds. technicznych w KM Płock.

Powiadomienie mieszkańców o zaistniałej sytuacji nie jest jedyną czynnością, jaką komunikacja przedsięwzięła w celu walki z wandalizmem w autobusach. – Sprawę przekazaliśmy oczywiście odpowiednim organom ścigania, które badają wątki zdarzenia – zdradził Janusz Majchrzak. Jednym z materiałów dowodowych ma być nagranie z kamer, znajdujących się we wszystkich autobusach, na których widać twarze sprawców. Podczas specjalnej konferencji prasowej, prezes opowiedział historię, która miała miejsce niedawno na Podolszycach. Wtedy zniszczono jedną z wiat przystankowych, znajdującą się na tamtym osiedlu. – Policja bardzo szybko znalazła winowajców – stwierdził prezes. Majchrzak wyznał, że nowe przystanki, które posiadają monitoring, są na tyle dobrze zabezpieczone przed podobnymi sytuacjami, że nie ma obawy o zniszczenie przez wandali drogiego sprzętu.

Władze spółki zaapelowały do pasażerów, aby nie być obojętnym na podobne zdarzenie. – Powiedzmy co się dzieje kierowcy, on już będzie wiedział co ma robić – tłumaczy szef KM Płock.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Po pi.dzie im małolatom . Tego pajaca dlugopiórego chyba szybko namierzyć się udało. Po 10 tys. dla przykładu i następnych chętnych na pewno nie będzie

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji