REKLAMA

Czytelniczka: Drogi nieprzejezdne, a administracja czeka na odwilż…

REKLAMA

Dostajemy informacje od czytelników o problemach na osiedlu Podolszyce Południe w Płocku. Z ich relacji wynika, że chodniki, drogi osiedlowe i parkingi są nieprzejezdne. Administracja osiedla odpowiada, że musi czekać na odwilż.

Zgodnie z informacjami, jakie otrzymujemy od czytelników, duży problem stanowi zarówno chodzenie, jak i jeżdżenie po osiedlu Podolszyce Południe w Płocku. Z relacji mieszkańców wynika, że część chodników to jedynie wąskie ścieżki, a na drogach i parkingach zalega śnieg. Czytelnicy relacjonują, że w administracji osiedla, zarządzanego przez miejską spółkę MTBS, usłyszeli, iże dzisiaj nie odśnieżają, bo jest za zimno.

– Odśnieżanie w Płocku trwa, ale chyba nie na osiedlach Podolszyce – napisała do nas czytelniczka. – Pan z administracji na pytanie co z parkingami, nie wspomnę o drogach, poinformował, że czekamy na odwilż, ponieważ żaden samochód większy nie wjedzie. Na zrobionych przeze mnie zdjęciach widać zaśnieżony parking, drogę i duży samochód, który dał radę wjechać… – wyjaśnia mieszkanka bloków, administrowanych przez MTBS.

Pokazała również wąską ścieżkę przed klatką schodową, po której nie da rady przejechać z wózkiem dziecięcym. Wieczorem natomiast dosłała film i zdjęcie swojego samochodu, w którym – próbując wyjechać z zamrożonego parkingu – uszkodziła zderzak.


Postanowiliśmy skontaktować się z administracją osiedla i zbadać sprawę dokładniej. Z rozmowy telefonicznej dowiedzieliśmy się, że sprzęt do odśnieżania miał dzisiaj pracować na osiedlu, jednak nie może wyjechać na drogi, z powodu zbyt silnego mrozu. Nasz rozmówca zwrócił uwagę, że administracja nie może skorzystać z maszyn, gdyż mogłyby one ulec uszkodzeniu przy próbie usunięcia głęboko zmrożonej warstwy śniegu i lodu. W kwestii chodników dowiedzieliśmy się, że tam, gdzie jest to możliwe, zostały odśnieżone i posypane piaskiem na całej swojej szerokości.

Dodatkowym problemem są źle zaparkowane auta, co powoduje, że nie wszędzie da się przejechać i dokładnie przeprowadzić odśnieżanie.– Żaden operator ciężkiego sprzętu nie pozwoli sobie na przejeżdżanie na milimetry obok zaparkowanego samochodu – zwraca uwagę administracja osiedla.

Administracja osiedla Podolszyce podkreśla, że jej pracownicy przeszli przez osiedle i drogi są przejezdne, a gdy sytuacja pozwoli, akcja odśnieżania zostanie wznowiona.

My natomiast przypominamy, że jeśli zobaczycie gdzieś po „mistrzowsku” zaparkowane auto (ale nie uwzględniajcie tych, które z powodu zaśnieżonych parkingów nie mają jak zaparkować…), róbcie zdjęcia i przesyłajcie na naszą stronę fejsbookową Mistrzowie Parkowania w Płocku. Być może wasze zdjęcie znajdzie się w kolejnym artykule. Dajcie również znać w komentarzach, czy chodniki i drogi w pobliżu waszego miejsca zamieszkania są odśnieżone.

Mistrzowie parkowania – jak parkują kierowcy w Płocku?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Elżbieta B. says:

  Sorry…
  Taki mamy klimat….

 2. Józek says:

  Administrator podolszyce południe w ogóle nie dba o mieszkańców. Śnieg na dachach, latem ziemia i krzewy w rynnach i na dachach rosną na sporą wysokość. Rynny nie drożne ,deszcz padając leje wodę po ścianach budynku. Sufity zawalają się w pomieszczeniach i tylko cudem uchodzimy z życiem a sprzęty poniszczone i ruina w pomieszczeniu do remontu ponieważ gruba warstwa 4cm spadając w tak wielkim rozmiarze niszczy wszystko na co spada. Żadnego odszkodowania ani zajęcia się tematem czy zadośćuczynienia. Wpuścili złodziejską firmę ubezpieczeniową uniqa ,gdzie tylko kasę brali a dalej to już zero kontaktu. Radzę wszystkim w takiej sytuacji wzywać policję bo ti katastrofa budowlana z narażeniem życia. Ja tego nie zrobiłam bo sądziłam, że adm stanie na wysokości zadania i teraz żałuję. Brakujące sufity założyli i tyle. Koszt remontu mnie czeka i zniszczone sprzęty. Choćby załatwili to w postaci powiedzmy trzech czynszy ,żebyśmy nie musieli płacić to byłoby jakieś podejście do sprawy. Ale niestety kompletnie nic. Porobili zdjęcia i po temacie. Najgorsza administracja w mieście.

 3. Plocczanka says:

  Na osiedlu Miodowa-jar za Kauflandem też nieodśnieżone chodniki, i kto za to odpowiada. Nie można przejść mają wszyscy w dupie

 4. niezadowolony says:

  na ulicy Drętkiewicza (dawna Zubrzyckiego) nikt nie tarasuje ulicy, a śnieg usunięty tylko środkiem ulicy i zrobione wąskie ścieżki na chodnikach. Pamiętam, że w przeszłości nie było takiej sytuacji. -7 stopni to wielki mróz i śnieg przeogromny leży – miasto zaczyna oszczędzać pieniądze na tegoroczne wybory samorządowe

 5. Mały says:

  -3 stopnie w dzień to wielki mróz? ? ?

 6. A says:

  Na osiedlu Piasta Kołodzieja chodniki odśnieżone. Gorzej z parkingami. Ciężko jest zaparkować auto na parkingu. Drogi są nieodśnieżone, a śnieg na nich ujeżdżony. Ślisko i są wertepy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU