Zagłodziła dwa psy, jednego na śmierć. Rusza proces

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już we wtorek rusza proces przeciwko Małgorzacie Sz., u której rok temu w mieszkaniu znaleziono zwłoki zagłodzonego psa oraz bliską śmierci suczkę, Sabę. Na rozprawę może przyjść każdy, kto chce okazać wsparcie w tej sprawie.

Przypomnijmy – w październiku 2015 roku w mieszkaniu 26-letniej płocczanki znaleziono bardzo wychudzonego psa. Z uzyskanych informacji wynikało jednak, że kobieta miała dwa psy. Okazało się, że zwłoki drugiego, zagłodzonego na śmierć, kobieta schowała do wersalki.

Zwłoki psa schowała do wersalki, drugi bliski zagłodzenia…

Saba trafiła do płockiego schroniska, ważyła wówczas tylko 12,4 kilogramów. Pracownicy schroniska mnóstwo pracy włożyli w wyleczenie jej. Udało się nie tylko sprawić, że 1,5 roczna Saba odzyskała zdrowie w pełni, ale i znaleźć dla niej dobry dom.

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom schroniska, odc.1

Teraz, 11 października w Sądzie Rejonowym w Płocku (Pl. Narutowicza 6, sala nr 5) o godz. 13.40 odbędzie się rozprawa w sprawie Małgorzaty Sz.. Kobieta oskarżona jest o to, że w okresie od kwietnia do października 2015 roku dopuściła się zagłodzenia dwóch psów (w tym jednego na śmierć).

– Będziemy walczyć o surową karę dla sprawczyni – informuje nas Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt “Lex Nova”, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.

Fundacja prosi jednocześnie mieszkanki i mieszkańców Płocka o liczną obecność na sali rozpraw. – Obecność publiczności jest bardzo istotna, pokazuje bowiem, iż społeczeństwo interesuje się tego typu sprawami i że nie daje przyzwolenia na krzywdzenie zwierząt – apeluje “Lex Nova”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji