Zagłodziła dwa psy, jednego na śmierć. Rusza proces

0

Już we wtorek rusza proces przeciwko Małgorzacie Sz., u której rok temu w mieszkaniu znaleziono zwłoki zagłodzonego psa oraz bliską śmierci suczkę, Sabę. Na rozprawę może przyjść każdy, kto chce okazać wsparcie w tej sprawie.

Przypomnijmy – w październiku 2015 roku w mieszkaniu 26-letniej płocczanki znaleziono bardzo wychudzonego psa. Z uzyskanych informacji wynikało jednak, że kobieta miała dwa psy. Okazało się, że zwłoki drugiego, zagłodzonego na śmierć, kobieta schowała do wersalki.

Zwłoki psa schowała do wersalki, drugi bliski zagłodzenia…

Saba trafiła do płockiego schroniska, ważyła wówczas tylko 12,4 kilogramów. Pracownicy schroniska mnóstwo pracy włożyli w wyleczenie jej. Udało się nie tylko sprawić, że 1,5 roczna Saba odzyskała zdrowie w pełni, ale i znaleźć dla niej dobry dom.

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom schroniska, odc.1

Teraz, 11 października w Sądzie Rejonowym w Płocku (Pl. Narutowicza 6, sala nr 5) o godz. 13.40 odbędzie się rozprawa w sprawie Małgorzaty Sz.. Kobieta oskarżona jest o to, że w okresie od kwietnia do października 2015 roku dopuściła się zagłodzenia dwóch psów (w tym jednego na śmierć).

– Będziemy walczyć o surową karę dla sprawczyni – informuje nas Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt “Lex Nova”, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.

Fundacja prosi jednocześnie mieszkanki i mieszkańców Płocka o liczną obecność na sali rozpraw. – Obecność publiczności jest bardzo istotna, pokazuje bowiem, iż społeczeństwo interesuje się tego typu sprawami i że nie daje przyzwolenia na krzywdzenie zwierząt – apeluje “Lex Nova”.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed
0

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Wystawy
0
Obrazy pełne znaczeń

Od wtorku w Muzeum Mazowieckim w Płocku można oglądać wystawę “Alternatywna rzeczywistość. Malarstwo Wacława Sporskiego i Alexa Sporskiego/syna”.  Wacław i Alex…