REKLAMA

Skrajnie wygłodzone psy, martwe szczeniaki i nielegalna broń. Właściciele „hodowli” z zarzutami [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Zaniedbane, głodne i mocno wyczerpane zwierzęta zastali policjanci i przedstawiciele stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”. Na terenie jednej z posesji w Sannikach częściowo zakopane były również ciała 5 szczeniaków.

Nie wiadomo, jak długo trwałaby gehenna zwierząt w jednym z gospodarstw w Sannikach (pow. gostyniński), gdyby nie zgłoszenie, jakie w miniony weekend otrzymali gostynińscy policjanci.

– Na terenie posesji policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz zastępcą lekarza powiatowego w Płocku znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach – informuje asp. Żaneta Kołodziejska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Wszystkie zwierzęta – cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury – były mocno zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym. Policjanci znaleźli też na terenie posesji pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. W lodówkach znajdowały się pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu, w słomie natomiast funkcjonariusze znaleźli ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona.– Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna, mieszkańcy gminy Sanniki. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej. W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy 42-letni mężczyzna – wyjaśnia asp. Żaneta Kołodziejska.

Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Gostynin
Fot. KPP Gostynin
Fot. KPP Gostynin
Fot. KPP Gostynin
Fot. KPP Gostynin
Fot. KPP Gostynin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Anonim says:

  Dokładnie, tak ich potraktować jak oni potraktowali pieski, bezmózgowie

 2. Kot1910borys says:

  Stop !! dość przemocy ,czy nasz rząd wreszcie zajmie się tymi pseudo miłośnikami zwierząt,pod przykrywką hodowli kradnął pieniądze podatników. Pytam ,gdzie są SĄDY gdzie policja , jak długo będzie jeszcze trwać gehenna zwierząt.k

 3. Mira says:

  Sukisyny cholerne,przez miesiąc nie dac jesc tylko woda i suchy chleb i to tak za dużo!

 4. Maria says:

  Takich to powinni wieszać za ja….kąś dowolną część ciała

 5. Pies says:

  Ale pierdolnik majo w chałupie i wokōł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU